Mój brat wydaje się ostatnio mieć depresję i życie pomiędzy domem a pracą jest dla niego monotonne. Zwykle gra w hokeja, ale złamał nogę, więc minie trochę czasu, zanim będzie mógł znowu grać. Myślę, że znalezienie mu nowego hobby byłoby dobre dla jego zdrowia psychicznego i pomogłoby w walce ze stresem. Mój brat lubi hokej, swoje psy i przebywanie na świeżym powietrzu. Myślę jednak, że pomocne byłoby znalezienie hobby, które będzie mógł uprawiać w domu i które pomoże mu rozwinąć bardziej kreatywną i emocjonalną stronę. Jest dość męski i ma problemy z otwieraniem się i wyrażaniem swoich emocji. Jeśli ktoś zna męskie hobby do zrobienia w domu, które eksploruje bardziej kreatywną i emocjonalną stronę, proszę je polecić. Mój mąż zasugerował struganie, a ja pomyślałam, że może zaopiekujemy się żabami lub rybami? Chętnie poznam sugestie osób, które były w takiej sytuacji lub znają kogoś, kto był w takiej sytuacji. Bardzo dziękuję! Edycja: wiem, że niektórzy ludzie są zdenerwowani „płcią” w prośbach o hobby. Zaufaj mi, szkoda, że ​​nie było tak łatwo z moim bratem, ale wciąż próbuję się z nim przebić w sprawie rzeczy typu „bądź mężczyzną” https://9apps.ooo/ i „mężczyźni nie płaczą”, do których się przyczepił, ponieważ było to szkodliwe dla jego życia. jego zdrowie psychiczne i relacje. Mam nadzieję, że kiedy sprawię, że będzie bardziej otwarty i wyrażał swoje emocje, zapisze się na terapię. W tej chwili terapia jest dla niego zdecydowanym NIE. Ale nigdy z niego nie zrezygnuję i potrzebuję tylko sugestii.