Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

"Klaas Gaat Illegaal"- "Nie niezgode z prawem" - raportaż o polskich pracownikach - Holandia


()
Początkujacy
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu "Klaas Gaat Illegaal"- "Nie niezgode z prawem" - raportaż o polskich pracownikach
Tam gdzie POLACY tam OBOZY PRACY!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
4 Posty
renata n
(twent)
Początkujacy
można po nim się zastanowić jak holendrzy się czują oglądając go; niektórzy jak prezentator (i moi znajomi) są zszokowani; trudno sobie wyobrazić by biura stanowiły bastion niedostępny dla urzędników; ludzie powinni być bardziej świadomi swoich praw. pytanie tylko czy to polacy polaków tak traktują czy to zachłanni holendrzy. Brawa dla Daniela że się odważył i Klaasa że dodał odrobinę humoru do tej smutnej historii ...
Zgłoś wpis
16 Postów
Lukasz J.K
(Juniorsous)
Bywalec
Nie dać się!
Zgłoś wpis
16 Postów

()
Bywalec
dobrze slyszalam? jeden z chlpoakow jest tu juz 4 lata i nadal gada po angielsku??? i czego tu jeszcze podskakujecie? po tym czasie musisz juz poslugiwac sie holenderskim, albo ja jestem nie z tej ziemi...
4 Posty
renata n
(twent)
Początkujacy
pracując tyle ile wynika z tego dokumentu (do tego dochodzi stres, zmęczenie, otoczenie) trudno znaleźć motywację i czas na to. trudno mi sobie w ogóle wyobrazić taką sytuację ... poza tym jego holenderski może nie jest jeszcze na tym poziomie by się swobodnie komunikować, zwłaszcza do filmu wypowiadać
Zgłoś wpis
4 Posty

()
Początkujacy
krecą i wlegalny sposób na głupich godzinach podpisujesz 38 robisz 50 a na konto wpływa tygodniuwka z wakacyjnym a nadgodziny to te wakacyjne. bo złodziejskie święte wiatraki liczą zes zarobil np.za 50 godzin * 7 -350 e a na konto wplywa 320 i wtym jest jusz urlopowe i wakacyjne itd. a jakby co to są czysci bo na konto ci przecie całosć wpływa z dodatkami.widze ze holędrzy to dlamnie są wiekszymi złodziejami . a nie nas sie czepiają
4 Posty

()
Początkujacy
ja za to ze sie upomnialem za podwyszke po prostu zostalem zwolniony z pracy,mam 43lata i pracuje jako budowlaniec,a ze wykonuje wiele rzeczy zwizanych z remontami nie tylko w zakresie swojego zawodu,chcialem miec o 1euro na godzine wiecej pracujac przy stawce 8,zostalem nazwany chwastem i wyrzucony z pracy,tylko za to ze chcialem miec godziwe wynagrodzenie za swoja prace,tak dla przykladu aby inni wiedzieli ze nie warto sie upomniec o swoje...
4 Posty

()
Początkujacy
Według mnie to najbardziej złodziejski i fałszywy kraj i naród w Europie Zachodniej. Pracuje już tu cztery lata i nie mam czasu na nic robie po 60-70 godzin w tygodniu i zaczynałem od 6 e/h teraz mam 8 netto, i za to co robie w firmie to są smiechy . A spie jak pies w karawanie na kółkach. Urlop płatny dopiero dostałem w 4 roku pracy,wakacyjne musiałem sobie wywalczyć . No i umowa na 8 msc.w roku. Więc co tu pisać,ale i tak mnie nie złamią bo mam cel w życiu i napewno nie jest on związany z tym żałosnym krajem .
4 Posty

()
Początkujacy
Jestem W Holandi od 4 lat .Po 7 miesioncach otrzymalem mieszkanie z wonkampanie.po 12 miesioncach i 8 dniach podpisalem kontrakt u notariusza ,kupilen mieszkanie,od 2,5 roku mam fast kontrakt,chodze do szkoly ROS;w grudniu mam egzaminy w Amsterdamie .troje moich dzieci od 3 lat chodzi do szkoly.mieszkam w DEN HELDER,jestem spawaczem,pracuje w super firmie z fajnymi ludzmi.niemoge nazekac jest okej,panie i panowie proponuje poszukac nie narzekac morze mialem szczescie ,niewiem . mam 39 lattutaj w ciongu 4 lat osiongnelem wiencej nisz w polsce przez reszte zycia.pozdrawiam,to niesom przechwalki ale tesz chcialem pokazac ze jest tesz inaczej.Pozdrawiam Kris
Mariusz Ha
(Marx)
Początkujacy
a ja mysle ze cala holandia wie co tu sie dzieje tylko nikt nie chce niczego zmieniac bo tak im wygodnie poki co bo nie wiem czy kazdy wie ale mlodym holendrom nie chce sie pracowac takze kazdy moze sobie dodac reszte a skad to wiem ze niechce bo dowiedzialem sie od holendrow
Zgłoś wpis


Bliżej nas