Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pozytywnie o polskich wspaniałościach - Holandia


()
Początkujacy
Tak na spokojnie - nie znaczy że zawsze z przyklaskiem porozmawiajmy o tym wszystkim co jest pozytywne, a co wiąże się z naszym krajem. Porozmawiajmy o tym czego nie ma nigdzie indziej. Coś co jest naszą dumą i zachwytem. Do czego tęsknimy i czego nam zazdroszczą inni. Bez zawiści porozmawiajmy o naszych Polskich smakach o gościnności jakiej prawdę ciężko uświadczyć gdzie indziej. Pozostawmy w cieniu pisiorów i polskich kawalerzystów za kierownicami aut. Zapraszam serdecznie. Wymieńmy swoje doświadczenia na temat tego jak wyglądają nasze polskie stoły tutaj na obczyżnie. Ja uwielbiam dobrze zjeść.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
To zapraszam do siebie chociaz polskich specjalow nie oczekuj nie mniej smacznosci ci u mnie dostatek.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Baileys napisał:
To zapraszam do siebie chociaz polskich specjalow nie oczekuj nie mniej smacznosci ci u mnie dostatek.
A czym tak naprawdę zaskoczysz?
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Przez żołądek do serca .
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Pozwole sobie przenieśc z innego watku:


TORNADO (Użytkownik)

Doświadczony forumowicz

Posty: 253


Odp.VV i CDA: zaostrzenia w egzekwowaniu mandatów od Polaków. 1 Godzina, 17 Minuty temu
Schat_je napisał:
oooo, dobry temat na dyskusje, Tornado
To może ja zaczne:
góry
polska gościnność
lasy, ten zapach...mmmm
żurek
....

No właśnie Polska gościnność. Nie uświadczysz tego nigdzie. Nasze zapachy, nawet mały zagajnik pachnie inaczej. Wspaniałe są Polskie góry. Ja jednak uwielbiam lubuskie jeziora - nie ujmując niczego Warmii. No co. Jestem lokalnym patriotą. A nie mogę? Schat. Jestem mięsożerny, ale uwielbiam barszcz czerwony z botfinki i tzw deptane ziemniaki ze skwareczkami. Niemalże co tydzień to gotuję bo na bazarze w czwartek można kupić takie właśnie buraczki.
Pat.
O jedzeniu mogę stale i bez przerwy. Uwielbiam jeść i uwielbiam stać w wolnych chwilach przy garach. A tak naprawdę to co powiesz na golonkę z wody z chrzanem w tych wspaniałych barach jakich w Polsce nie brakuje przy głównych trasach. A zasmażana kaszanka w naturalnym flaku. Smacznego
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Laki porostu glupia Laka z to jest cos co czego tu niema a jak jest to zadbana a ja takiej niechce
wysoka trawa,maki hmmmm nie znajdziesz takiej

Ogniska rowniez mi brakuje i nie w Vuurkorf taki prawdziwy ,dodaj do tego Kielbaske na kiju juz moge cala noc siedziec
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Tak naturalna łąka z kępami ostów, nie nawożona, nie koszona taka normalna zagubiona w cieniu kęp porozrzucanych bezładnie - ale pięknie - brzóz. Brzozowy kijek a na jego końcu tak jak mówisz wspaniała kiełbaska. Trochę przypieczona, trochę unorana w popiele ale smaczna i jedyna. Jedzona przy śpiewie naszych ptaków. Przecież to takie normalne i naturalne to takie ludzkie. Przy takim ognisku grono przyjaciół mówiących o wszystkim i o niczym. Jak wspominacie takie chwile? Jak do tego tęsknicie? Czy robimy wszyscy jednakowo?
Zgłoś wpis
150 Postów
GREGOR Hardstyle
(gregoriano)
Stary wyjadacz
W POLSCE NIGDY NIC NIEBYŁO NIEJEST I NIEBEDZIE WSPANIAŁE!!!
NO MOZE PO ZA NIEKTÓRYMI KOBIETAMI ALE JEST ICH NAPRAWDE NIEWIELE!!!
JAKIES 10 % MAXYMALNIE MOŻE ALBO I MNIEJ!!!
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Jedziemy dalej ,jest dosyc cicho , a moze nie tesknia haha
Chleb,
twarog,
Ogorki gruntowe,
slonecznik swiezy,
pietruszka ,
smietana,
pomidory malinowe,
koper swiezy,
fasolka zolta,
wegierki,
jagody,
grzyby,
maliny,
Polski prawdziwy,
bulka maslana ,
maslanka,
Flaki
pierogi ruskie
chrzan z cwikla
smalec z skwarkami
ziele angielskie
kabanosky jak i wszystkie poskie kielbasy
papierowek
moge pisac i pisac ile sie da hahahahah
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
gregoriano napisał:
W POLSCE NIGDY NIC NIEBYŁO NIEJEST I NIEBEDZIE WSPANIAŁE!!!
NO MOZE PO ZA NIEKTÓRYMI KOBIETAMI ALE JEST ICH NAPRAWDE NIEWIELE!!!
JAKIES 10 % MAXYMALNIE MOŻE ALBO I MNIEJ!!!


Tak pomiedzy nami uwazaj co mowisz bo tu sciany maja uszy i wszystko co mowisz moze byc uzyte przeciwko tobie
Zgłoś wpis


Bliżej nas