Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Czego Holendrzy nie cierpiąâ€¦ - Holandia

Czytali temat:
Adrian 50 (6031 niezalogowanych)

()
Początkujacy
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Czego Holendrzy nie cierpiąâ€¦
zapomiano o Poniedziaku ..........
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
biznesowuch KLISZ jezykowych ???????????????????????
Zgłoś wpis
zenon lukaszewski
(zenek1603)
Początkujacy
holendrzy sa rasisci i nie lubia najbardziej polakow......
Zgłoś wpis
175 Postów

()
Stary wyjadacz
Jak kazdy narod maja swoje wymagania, my jestesmy u nich wiec to uszanujmy, a co do tego ze nie lubia polakow a i owszem tych klopotliwych nie szanujacych ich kultury i obijajacych sie, ja osobiscie niee narzekam
Zgłoś wpis
4 Posty
R.... ******
(hanskasan)
Początkujacy
hmmm.. rasistami.. przykre to .. ale raczej bym nazwala naszych rodakow
Zgłoś wpis
Uzytkownik Portalu
(Uzytkownik)
Początkujacy
To fakt, ze Holendrzy to rasisci, dyskryminujacy innych, ale rasism, nie opiera sie tytaj typowo i tylko na kolorze skory.
Aspekty rasizmu, przyjmuja tutaj rozne inne wymiary, a jednak, nie sa tak otwartmi rasistami jak polacy, ale sa pasywni w pomaganiu innym, co tez jest efektem rasizmu, ale nie mozna generalizowac, bo ie wszyscy sa tacy sami.
Jednak wiekszosc tak.
Holendrzy sa zazdrosni, ale nie objawiaja tego tak jak Polacy.
a to juz z czystego psychosocjalnego aspektu.
Obcokrajowcy sa, oprocz tego, ze dzieki wschodnim emigrantom zarobkowym, do skarbca panstwa, wplywaja miliony euro, to jednak, ma to tez swoje minusy, tkj.przestepczosc kryminalna itp.itd.
Temat rzeka.
Zgłoś wpis
Uzytkownik Portalu
(Uzytkownik)
Początkujacy
A jesli chodzi o rasizm, to jest on globalny i przwaznie przejawiany jest on przez osoby niewyksztalcene.
To samo dotyczy uprzedzen, ktore przyjely sie w danym kraju, lub w danej grupie spolecznej.
Wystepuja rozne rodzaje uprzedzen :
awersyjne,
uprzedzenia wynikające z niejasności,
uprzedzenia zinternalizowane i dominatywne.
W Holandii wystepuje tkzw.xenofobia, nawet maja powiedzenie ''Onbekend maakt onbemind'', czyli nieznane, wiec niekochane.
Ale to zrozumie tylko ten, kto obraca sie wsrod holendrow i zna jezyk niderlandski i kulture tego kraju.
Tyle.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Witam, podoba mi sie wypowiedz Uzytkownik -a ,to chyba najbardziej trafne okreslenie ,i zgodze sie ,ze znajomosc ich jezyka i kultury pozwala poznac ich ,ich zasady ,kulture Ja osobiscie nie wiaze z nimi przyszlosci ,wiec staram sie nie zaglebiac w ich tchorzliwe zasady ,licze tylko pieniadze i usmiecham sie przy tym to moj system ,chce wrocic do Polski bo my jako Panstwo Polskie jestesmy dumni nawet z samej Historii ,a oni chyba tylko ze swoich nowych Aut i kredytu za ostatnie pieniadze ,ich poziom inteligencji nie jest za wysoki w porownaniu z Polska ,Polska jest jaka jest ,ale wiekszosc Polakow potrafi bezposrednio rozwiazywac problemy i powiedziec prosto w twarz co go boli ,tutaj jest inaczej oni boja sie jakichkolwiek spiec ,ale do obmowienia kogos za plecami sa pierwsi ,przykre to jest ....trudno,zastanawialo mnie zawsze co oni by zrobili jak by wojna wybuchla w ich kraju i konflikt zbrojny ,wtedy by pokazali jakim Narodem sa i jak go reprezentuja
Zgłoś wpis
19 Postów
Mokum Mokum
(mokum)
Bywalec
Robertoo napisał:
Witam, podoba mi sie wypowiedz Uzytkownik -a ,to chyba najbardziej trafne okreslenie ,i zgodze sie ,ze znajomosc ich jezyka i kultury pozwala poznac ich ,ich zasady ,kulture Ja osobiscie nie wiaze z nimi przyszlosci ,wiec staram sie nie zaglebiac w ich tchorzliwe zasady ,licze tylko pieniadze i usmiecham sie przy tym to moj system ,chce wrocic do Polski bo my jako Panstwo Polskie jestesmy dumni nawet z samej Historii ,a oni chyba tylko ze swoich nowych Aut i kredytu za ostatnie pieniadze ,ich poziom inteligencji nie jest za wysoki w porownaniu z Polska ,Polska jest jaka jest ,ale wiekszosc Polakow potrafi bezposrednio rozwiazywac problemy i powiedziec prosto w twarz co go boli ,tutaj jest inaczej oni boja sie jakichkolwiek spiec ,ale do obmowienia kogos za plecami sa pierwsi ,przykre to jest ....trudno,zastanawialo mnie zawsze co oni by zrobili jak by wojna wybuchla w ich kraju i konflikt zbrojny ,wtedy by pokazali jakim Narodem sa i jak go reprezentuja

Roberto chłopie wracaj nawet jutro bo czytając twoje nacjonalistyczne wynurzenia dochodze do wniosku ze znasz okoliczne bary ale w muzeum dawno nie byłeś. Po ch...a tu przyjechałes z tego dumnego państwa polskiego??? Pieniądze. A masz jeszcze jakies inne wartości w zyciu?
I wyjaśnij mi pojęcie"tchorzliwe zasady" poniewaz jak mozna wypowiadać sie o panujących zasadach nie znając ich.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Witaj Mokum ,wiesz co ,okolicznych barow to ja nie znam ,a co do muzeum to bywam ,ale w jakich i gdzie to nie bede ci tumaczyl ,wroce do kraju kiedy tak zaplanuje a duma Polakow nie ma tu nic do tego ,bo Polityka obecna to jedno a Historia dawnej Polski to drugie ,jestem tu bo chce szybciej zarobic pieniadze ,zeby moc zainwestowac je w Polsce bo tam zarabia sie je troszke wolniej ,przyznaje poszedlem na latwizne ,ty zapewne tu jestes dla ludzi i przyjemnosci prawda????? ,co do moich wartosci to akurat pieniadze sa po srodku ,nigdy nie sa i nie beda na pierwszym miejscu ,swoja wypowiedz bazuje na ludziach ,ktorych poznalem mieszkajac tu 6 lat i z ktorymi mialem do czynienia ,wiec na pewno nie wszyscy sa tacy sami ,ale w mojej wypowiedzi jest czesc prawdy , co do tchorzliwych zasad mialem na mysli to ,ze Holendrzy wola zalatwiac wiekszosc spraw za Plecami ,niz jak wczesniej napisalem jezeli sie z tym nie zgadzasz ,masz prawo, tak jak ja mam je aby wyrazic swoja opinie ,nie musisz sie tak bulwersowac i przeklinac bo to raczej nie jest stosowne miejsce do tego ,nawet ja tego sie nauczylem w okolicznych barach pozdrawiam i zycze spokojnosci
Zgłoś wpis


Bliżej nas