Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Raper Sobota kontra rasiści i internetowi hejterzy - Holandia

8 Postów

()
Początkujacy
Polska jest krajem rasistowskim?
Zgłoś wpis
8 Postów

()
Początkujacy
Sylwia81 napisał:
Polska jest krajem rasistowskim? JA RACZEJ NIEJESTEM RASISTKOM I NIGDY NIEBYŁAM. SĄDZE ZE NAWET GDYBY DZIEWCZYNA SOBOTY BYŁA ZIELONOSKÓROM KOBIETOM TO NIKOGO TO NIEPOWINNO INTERESOWAC .....WEDŁUG MNIE MA PIĘKNĄ RODZINE NIECH KŻDY SIĘWYPOWIE JEŚLI MACIE ODWAGE
Zgłoś wpis
8 Postów

()
Początkujacy
Zgłoś wpis
8 Postów

()
Początkujacy
NIKT Z WAS NIEMA NIC DO POWIIEDZENIA NA TEMAT RASIZMU W POLSCE????
Zgłoś wpis
2 Posty

()
Początkujacy
To nie fani to frajerzy kturzy to piszom. Suchajom jego muzy a dupe mu obrabjajom lachociongi jebane
Zgłoś wpis
9 Postów

()
Początkujacy
Czesław Mozil w rozmowie z naTemat stwierdził, że w to wśród Polaków za granicą spotkał największych rasistów. W swojej opinii nie jest odosobniony. Można o tym problemie przeczytać na forach i serwisach polonijnych. Eksperci tłumaczą rasistowskie postawy rywalizacją zawodową między emigrantami. Polacy na obczyźnie zazdroszczą wielu Hindusom i Arabom, że powodzi im się lepiej.

Tylko teoretycznie Polacy za granicą trzymają się razem. Z pewnością każdy, kto wyjeżdżał do pracy na obczyznę usłyszał przynajmniej raz jeszcze w kraju, lub tuż po przyjeździe na miejsce, żeby uważać na tamtejszych Polaków. Z doświadczenia wielu polskich emigrantów wynika, że ci, którzy powinni się za granicą wspierać, bardzo często wykorzystują naiwność i zagubienie nowo przyjezdnych rodaków.


To nie jedyny cień polskiego życia na emigracji. Czesław Mozil w rozmowie z naTemat zwrócił uwagę na problem rasizmu.


CZESŁAW MOZIL
w rozmowie z naTemat
Chciałem się zaprzyjaźnić z Polakami, którzy mieszkają w Polsce. Nie z tymi na emigracji. Na emigracji spotkałem mnóstwo cudownych Polaków, ale to środowisko jest takie małe, że potrafi być bardzo niemiłe wobec siebie. Polacy za granicą... większych rasistów w swoim życiu nie spotkałem. Podobno jestem teraz na jakiejś liście żydowskiej w Danii! To niesamowite (śmiech)! No, bo jak to – on musi być Żydem, skoro się przebił w Polsce. Moi rodzice słuchają teraz takich właśnie plotek. Kiedyś wyjdzie księga emigrantów i będę bardzo niepopularny, jak zaśpiewam troszeczkę o tym, co przeżyłem na emigracji.
Zgłoś wpis
9 Postów

()
Początkujacy
Omenaa Mensah wydała właśnie kolejną książkę. Nosi tytuł Gorzka czekolada. Pogodynka opowiada w niej o tym, jak ją dyskryminowano w Polsce ze względu na jej kolor skóry. Zapewnia jednak, że publikacja dotyczy nie tylko jej osobistych doświadczeń:

Chciałabym, żeby ta książka nie tylko była opowieścią o tym, że Polacy czasami są rasistami, a innym razem patrzą głodnym okiem na egzotyczną dziewczynę. Zależało mi, aby pokazać, jakim jesteśmy społeczeństwem, czy faktycznie jesteśmy otwarci, czy nie do końca - opowiada Omenaa.

- Jak przeczytacie tę książkę, to zobaczycie, że czasami łza się może zakręcić w oku. Jak czytałam o tych niektórych sytuacjach, które dotyczyły mojego dzieciństwa, to nie było mi miło - dodaje.

Mimo tej dyskryminacji Omenaa nie miała problemów ze zrobieniem kariery w telewizji. Zaczęła ją od rozbierania się w programie "Red Light", czego dziś woli nie wspominać.
Zgłoś wpis
9 Postów

()
Początkujacy
Tolerancyjni rasiści
18 listopad 2014 - Kategoria: Obyczaje Z Wiatrak ..


Holendrzy do niedawna uważali siebie za najbardziej tolerancyjny naród świata. Dyskryminacja, rasizm był im oficjalnie obcy. Od czasu popularności partii blondynów Wildersa ten wizerunek holenderskiej tolerancji coraz mniej pasuje do rzeczywistości. 15 listopada 2014 roku był czarnym dniem Holandii. Dosłownie.

Od dłuższego czasu trwa społeczna dyskusja nad znaczeniem tej tradycji w kraju który zasłynął w zeszłych wiekach z handlu murzynami i niewolnikach na plantacjach Surinamu. Zwolennicy utrzymania czarnego koloru uszminkowanych parobków Mikołaja argumentowali jego kolor sadzą z komina.

Czarny czy umorusany?

15 listopada przybył do miasta Gouda Św. Mikołaj - według odwiecznej tradycji w towarzystwie swoich czarnych parobków; Czarnych Piotrów. Część Czarnych Piotrów nie była już czarna, albo tylko troszeczkę usmolona sadzą lub mieli twarze zupełnie innych kolorów. W czasie ulicznych starć przeciwników i zwolenników Czarnych Piotrów policja aresztowała w Gaudzie 60 osób. Tego samego dnia wybuchła kolejna afera.

Czarne Piotry z boiska

Leroy Fer - zawodnik z holenderskiej reprezentacji w piłce nożnej - wstawił na Twitter 'selfie" siebie wraz z ośmioma kolorowymi piłkarzami reprezentacji Holandii. Przez Facebook przeszłą fala reakcji łącznie z dowcipami w stylu:

"Same Czarne Piotry"
"FC Małpy"
"Klub Mikołaja"
"Czemu was nie ma w Goudzie?"



Oczywiście wszyscy oficjele potępili tą erupcje rasizmu i prokuratura wszyna śledztwo w celu ukarania autorów tych fejsbukowych komentarzy. To już nie zmieni faktów. Podskórnie dobrze ukrywany rasizm i dyskryminacja w sporej części holenderskiego społeczeństwa zatriumfowała.

Widać skrycie jeszcze wielu Holendrów marzy o śmietankowo-białej reprezentacji Niderlandów.

Imigranci

W niedawno wydaje w Holandii książce "Zwycięscy i przegrani" (Winnaars en verliezers) autor podliczył zyski i straty jakie przyniosła Holandii ostatnia duża fala imigrantów zarobkowych ze Wschodniej Europy, czyli Polacy. Z wyliczenia wynika, że na konto państwa wpływa od każdego Polaka rocznie 2142 euro więcej niż państwo wydaje na tych nowych imigrantów. Mimo wielu problemów integracyjnych saldo jest dla Holandii pozytywne. Ten naród jest geniuszem w buchalterii.

Szybko narastająca niechęć do wszelkich cudzoziemców przybywających do Holandii jest faktycznie oznaką tego czego Holendrzy kategorycznie się wypierają: ksenofobii, nacjonalizmu i szowinizmu czyli po prostu "vreemdelingenhaat" po holendersku.
Zgłoś wpis
9 Postów

()
Początkujacy
.O żadnym człowieku nie można powiedzieć coś ” na pewno”, w każdym z nas kryje się jakaś tajemnica…To trzeba zrozumieć i wczuć się w emocje drugiego człowieka…
...Jeśli mnie znasz – szanuj… Jeśli mnie nie znasz – nie próbuj oceniać…
Zgłoś wpis
9 Postów

()
Początkujacy


Bliżej nas