Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Mateo92 Wojciechowski (19186 niezalogowanych)
73 Posty
Andrzej 7
(andre7)
Gaduła
ja dzisiaj pojechałem do Den Haag ,złożyłem bukiet biało-czerwonych róż i zapaliłem świece , a wszystko to pod polską ambasadą taki ukłon dla tych co zgineli w tej tragedii ,nikt nie wie co będzie w następnej minucie . PS.:jeżeli w niedziele z okolic Tilburga ma ktos taką potrzebe złozenia kwiatów pod ambasadą moge pojechać jeszcze raz ,niech napisze do mnie .
Zgłoś wpis
73 Posty
Andrzej 7
(andre7)
Gaduła
po za podziałem politycznym
Zgłoś wpis
750 Postów
Latający Holender
Tragedia!Brak Mi słow
Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
ark napisał:
Viooltje napisał:
RockQueen napisał:
Myślę ,że pomysł ze świeczką jest ok ,wiecie co mnie zastanawia jaki sens w tej tragedii miał On, Stworca bo nie watpię,że jakiś cel w tym miał

Cel???
Tego, kto mialby jakis CEL w ludzkiej tragedii, nazywam prdlnm sadysta!


pewnie by nie został ,przez przypadek ,ponownie prezydentem
co roku z budżetu RP około 20 mln pln idzie na Świątynie Opatrznosci Bożej ,choc miała byc budowana ze składek wiernych
wiec jaki sobie kaczoland zafundował tak ma
ale sobie używam
i wkurza mnie jak mówią ,że to wina pilota , po prostu na wrotach od stodoły się nie lata .


ark. Ja doskonale rozumiem to, że każdy ma prawo do własnego zdania do swobodnego wypowiadania własnej oceny jakiejś tam życiowej sytuacji. Jednak każdy z nas winien wiedzieć, że są pewne granice, których chociażby z racji przyzwoitości nie powinno się przekraczać. Zapamiętaj to na zawsze w obliczu śmierci nie ma prezydenta, marszałka czy generała. W obliczu uścisku śmierci pozostaje człowiek, który w tragiczny sposób został wyrwany z kręgu najbliższej rodziny i otoczenia. Jego tragiczne odejście pozostawiło w zrujnowanym życiu matki, żony, braci i dzieci. Żal i rozpacz tych osób zamiast zyskać także i Twoje współczucie została w chamski sposób podeptana. Kolego nieco szacunki i powagi dla tej tragicznej chwili. Obyś tego nigdy nie zaznał - ale jest to nieuniknione. Pozostanie wówczas pytanie - i co wówczas? Jeżeli potrafisz odpowiedz sobie sam. Materializm, który przemawia w każdym Twoim słowie zniszczył w Tobie ocenę powagę sytuacji.
Przyłączam się do Waszego apelu. W moim szpitalnym oknie od wczoraj pali się znicz. Holenderskie pielęgniarki i lekarze zaakceptowali to i na swój sposób przyłączyli się w chwili ciszy i zadumy nad siłą przeklętego po wsze czasy lasu Katyńskiego.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
TORNADO napisał:

ark. Ja doskonale rozumiem to, że każdy ma prawo do własnego zdania do swobodnego wypowiadania własnej oceny jakiejś tam życiowej sytuacji. Jednak każdy z nas winien wiedzieć, że są pewne granice, których chociażby z racji przyzwoitości nie powinno się przekraczać. Zapamiętaj to na zawsze w obliczu śmierci nie ma prezydenta, marszałka czy generała. W obliczu uścisku śmierci pozostaje człowiek, który w tragiczny sposób został wyrwany z kręgu najbliższej rodziny i otoczenia. Jego tragiczne odejście pozostawiło w zrujnowanym życiu matki, żony, braci i dzieci. Żal i rozpacz tych osób zamiast zyskać także i Twoje współczucie została w chamski sposób podeptana. Kolego nieco szacunki i powagi dla tej tragicznej chwili. Obyś tego nigdy nie zaznał - ale jest to nieuniknione. Pozostanie wówczas pytanie - i co wówczas? Jeżeli potrafisz odpowiedz sobie sam. Materializm, który przemawia w każdym Twoim słowie zniszczył w Tobie ocenę powagę sytuacji.
Przyłączam się do Waszego apelu. W moim szpitalnym oknie od wczoraj pali się znicz. Holenderskie pielęgniarki i lekarze zaakceptowali to i na swój sposób przyłączyli się w chwili ciszy i zadumy nad siłą przeklętego po wsze czasy lasu Katyńskiego.[/quote]

Tornado, doskonale ujales w slowa to, co i jak czuje.
Dzieki.
Nie pora teraz na klotnie i rozlamy. Jak zwykle w trudnych chwilach, czujemy sie w jakis sposob zjednoczeni. Moi znajomi rozsiani po calym swiecie z niedowierzaniem i smutkiem zareagowali na wczorajsza tragedie. I kazdy, ale to kazdy chcialby w jakis sposob wyrazic swoj zal. Propaguje rzucony przez Adama pomysl ognikow. Taki poklon w strone Ludzi, ktorzy zgineli i ich rodzin.
Patetycznie? Moze, ale jesli teraz tak czujemy - nie ma w tym nic negatywnego.

Nadal mi smutno...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
czytajac wasze wypowiedzi dochodze do wniosku ze
polska ambasada powinna niektorym zapewnic
calobobowa opieke psychologa
w obliczu tak wielkiej tragedii narodowej
pozdrawiam z polski
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Moje zdanie jest takie. Zgineli ludzie i tyle. Fakt ze byli politykami z ktorych wiekszosc nie byla zbyt popularna.
Ale OK. Teraz ich miejsce zajma inni. Znajac zycie nowi wejda z "klucza partyjnego" i nic sie nie zmieni.
Nadal bedziemy patrzyli na slimacze tempo budowy autostrad, nadal partyjni kolesie beda okradali
spolki panstwowe i nadal miliony a nawet miliardy beda szly na takie niezbedne inwestycje jak
Swiatynia Opatrznosci Bozej czy inne perony we Wloszczowej. Nic sie nie zmieni. Ale my lubimy
jak patrzy na nas caly swiat.
Wspolczuje rodzinom zmarlym, "Szmaje" mialem okazje poznac osobiscie jeszcze za starych czasow
SDRP. Rowny gosc bez dwoch zdan. To samo moge powiedziec o Szymanek-Deresz czy Jaruga-Nowacka.
Kobiety z niesamowita klasa.
Boli mnie obluda. Teraz wszyscy wylewaja krokodyle lzy ale minie tydzien czy miesiac i znow wszyscy beda sobie
skakali do oczu. Taka juz polska mentalnosc niestety. Pozdrowka i nie dajcie sie zwariowac.

to tak a propos polskiego cwaniactwa i braku zasad:
wiadomosci.onet.pl/2153627,11,uwaga_na_o...a_tragedii,item.html
Zgłoś wpis
52 Posty
Arkadiusz W
(vadeer1)
Gaduła
Zgadza się Panie Marku. Jednak ja bym dodał pewno "ale". Otóż każda osoba reprezentuje sobą pewien specyficzny i niepowtarzalny system wartości i poglądów. Nie na darmo mówi się, iż zginęła elita polskości. Można przecież doszukiwać się i przypominać co niestosownego zrobił jeden czy drugi, czy taka czy inna decyzja była prawidłowa, a może zaszkodziła interesowi państwa czy Polaków. Moim zdaniem, jednak większość osób, które zginęły charakteryzował czas, w którym przyszło im dorastać. Czas walki i przemian jakie zachodziły i jakie kształtowały świadomość każdej z ofiar. Wielu było wszakże przeciwników prezydenta - w chwili obecnej wiele osób go chwali, za to, gdyż do końca potrafił być wierny założonej wcześniej przez siebie idei. Bo przecież można się nie zgadzać, a nawet i kłócić, ale tak naprawdę do kogo ma się największy szacunek: do przytakujących lizusów, chyba wręcz przeciwnie... Anna Walentynowicz, o której myślę wspominać dużo nie trzeba, przecież to dzięki niej teraz mamy wolną Polskę. Ludzie należący do "lewicy", przecież także współdecydowali o charakterze obecnego państwa. Moim zdaniem ta tragedia pochłonęła wielu prawdziwych polskich PATRIOTÓW, którzy pomimo różnic potrafili dojść do porozumienia w kluczowych dla państwa momentach. I można powiedzieć, przecież nie ma ludzi niezastąpionych. Jednak tych, którzy zginęli nie jest w stanie nikt zastąpić. Żyjąc w czasach ich młodości, ścierania się dwóch różnych myśli politycznych człowiek uczy się najbardziej, uczy się walki, ale także uczy się znajdowania kompromisów. Tacy ludzie są właśnie dla narodu najbardziej cenni.
A dzisiaj....wystarczy spojrzeć, na to ile osób idzie na wybory, wolne wybory i kto jest wybierany. Boję się chwili, gdy większość ludzi zasiadających na ławach sejmowych, zajmie to miejsce dzięki popularności zdobytej w reality show i jedynym ich zajęciem będzie liczenie comiesięcznej wypłaty.
Można się też dopatrywać obłudy w zachowaniach ludzi, a może oni po prostu jacy są tacy są, ale może po prostu czują potrzebę chwili, umieją się zachować i chcą oddać hołd ludziom, których tak naprawdę cenili. Bo tutaj moim zdaniem nikt nikogo do niczego nie zmusza...Przecież oprócz tych, którzy palą znicze czy składają kwiaty, wielu imprezuje, mówi a dobrze im tak, mają co chcieli itp. itd. A jaka będzie przyszłość, czas pokaże... i oby była jak najbardziej dla Polski i Polaków łaskawa, czego sobie i Wam życzę...
Zgłoś wpis
5 Postów
Magdalena ---
(magda_soleil)
Początkujacy
Pod wrazeniem jestem "vadeer1", pieknie napisane....
Sama chcialabym jeszcze wiele dodac ale taka pustke czuje.... ze nie moge zlozyc zdania...
Dumna jestem z tego ze jestem Polka i ze Polska to wlasnie moja ojczyzna.
Nie lubie jednak jak ludzie krytykuja swoj kraj i rzady (wypowiedz wyzej) a sami nawet palcem nie kiwna, zeby bylo lepiej.

Polsko, łaczę sie z Toba w bólu i żalu ...
Zgłoś wpis


Bliżej nas