Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Czy warto osiedlic sie na stale w Holandii? - Holandia

77 Postów
Uma T
(Uma)
Gaduła
Czy warto osiedlic sie na stale w Holandii, czyli: czy warto siedziec na polderze do smierci?
Zdecydowanie NIE.
Holandia jest malym krajem, zapchanym niczym pudelko sardynek (podobno jeszcze gorzej jest w Japonii, gdzie posiadanie psa lub kota jest niebotycznym luksusem).
Zasilkowa Holandia nalezy do przeszlosci. Tevens PvdA biefstuk.
Holandia jest od bladego switu do poznej nocy zakorkowana. Na skromnych, w porownaniu z niemieckimi, autostradach stoja nieustannie sznury dymiacych, smrodliwych samochodow z dzielnymi obywatelami usilujacymi dojechac na czas do pracy/do domu.
Duze, bezdrzewne, zasmiecone i zdecydowanie "czarne" miasta holenderskie przypominaja coraz bardziej Bronx NY, paryskie Banlieues czy afrykanskie Lagos, niz europejskie miasto. Jadac poznym wieczorem zawsze zapchanym rotterdamskim metrem najlepiej miec ze soba Glocka.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Uma napisał:
Czy warto osiedlic sie na stale w Holandii, czyli: czy warto siedziec na polderze do smierci?
Zdecydowanie NIE.
Holandia jest malym krajem, zapchanym niczym pudelko sardynek (podobno jeszcze gorzej jest w Japonii, gdzie posiadanie psa lub kota jest niebotycznym luksusem).
Zasilkowa Holandia nalezy do przeszlosci. Tevens PvdA biefstuk.
Holandia jest od bladego switu do poznej nocy zakorkowana. Na skromnych, w porownaniu z niemieckimi, autostradach stoja nieustannie sznury dymiacych, smrodliwych samochodow z dzielnymi obywatelami usilujacymi dojechac na czas do pracy/do domu.
Duze, bezdrzewne, zasmiecone i zdecydowanie "czarne" miasta holenderskie przypominaja coraz bardziej Bronx NY, paryskie Banlieues czy afrykanskie Lagos, niz europejskie miasto. Jadac poznym wieczorem zawsze zapchanym rotterdamskim metrem najlepiej miec ze soba Glocka.


A czy ktos cie tu trzyma na sile???
Mieszkam tu prawie 20 lat i nie narzekam a jesli ci Holandia nie pasuje
to nie marudz jak Polak tylko wracaj do Polski.
Jednego marudnego Polaka mniej...i bez urazki ale nie lubie trzymac
"na watrobie" jesli mam cos do powiedzenia.
Zgłoś wpis
1 Post
Magdalena D.
(madox4)
Początkujacy
Uma, dokladnie jak napisal kolega.
Nie pasuje Ci to wracaj do Polski.
Tam nie ma korkow, smierdzacych samochodow i masz duzo drzew!
I wszystko w Polsce jest idealne!
Ciekawe jednak, co Ty tutaj robisz, w Holandii?
Bedzie jednej upierdliwej Polki mniej...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
No przeciez wiadomo co robi.
Narzeka i marudzi. Uma wracaj do PL.
Bedziesz szczesliwsza
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
Wracaj Uma jak najszybciej ,puki jeszcze są drzewa ,ostatnio podpisywałem sie pod petycją Greenpeace do rządu RP w sprawie zakazu wycinki drzew w puszczy białowieskiej .
Pewnie chodzi Ci o spokojną emeryturę .Jeśli będziecie mieli w sumie chociaż 3000 e to owszem ,ale ogólnie Polska to nie jest dobry kraj dla normalnych ludzi.
Kolega ostatnio wrcał samolotem 2,5 godzin Amsterdam - Warszawa / 9 godzin W-wa Olsztyn (ok 200km)
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
marek_ams napisał:
Uma napisał:
Czy warto osiedlic sie na stale w Holandii, czyli: czy warto siedziec na polderze do smierci?
Zdecydowanie NIE.
Holandia jest malym krajem, zapchanym niczym pudelko sardynek (podobno jeszcze gorzej jest w Japonii, gdzie posiadanie psa lub kota jest niebotycznym luksusem).
Zasilkowa Holandia nalezy do przeszlosci. Tevens PvdA biefstuk.
Holandia jest od bladego switu do poznej nocy zakorkowana. Na skromnych, w porownaniu z niemieckimi, autostradach stoja nieustannie sznury dymiacych, smrodliwych samochodow z dzielnymi obywatelami usilujacymi dojechac na czas do pracy/do domu.
Duze, bezdrzewne, zasmiecone i zdecydowanie "czarne" miasta holenderskie przypominaja coraz bardziej Bronx NY, paryskie Banlieues czy afrykanskie Lagos, niz europejskie miasto. Jadac poznym wieczorem zawsze zapchanym rotterdamskim metrem najlepiej miec ze soba Glocka.


A czy ktos cie tu trzyma na sile???
Mieszkam tu prawie 20 lat i nie narzekam a jesli ci Holandia nie pasuje
to nie marudz jak Polak tylko wracaj do Polski.
Jednego marudnego Polaka mniej...i bez urazki ale nie lubie trzymac
"na watrobie" jesli mam cos do powiedzenia.
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
http://biznes.interia.pl/news/polacy-masowo-opuszcza-kraj,1561877
Oj biedni ci pracodawcy ,chyba będą musieli trochę dorzucic ,albo też wyjechac
Zgłoś wpis
79 Postów
ONLY ME ME ONLY
(ONLY ME IT´S ME ONLY ME)
Gaduła
Witajcie!
Czytaliscie AD (Algemeen Dagblad) z zaterdag 13 nivember 2010???? (sobota 13 listopada 2010)
TRAGEDIA JAK OPISANO POLSKE I POLAKOW!
DRAMA!
Zgłoś wpis
77 Postów
Uma T
(Uma)
Gaduła
Drogi neofito holenderski, chcacy za wszelka cene byc bardziej papieski niz sam papiez i bardzej holenderski niz sam Holender, co robisz na polskojezycznym forum (po nawet !!! 20 latach mieszkania w Holandii???). Jezeli w dalszym ciagu nie mowisz/piszesz/czytasz po holendersku i nie jestes zintegrowany zapisz sie na inburgeringscursus. Szanse na dofinasowanie dla chetnych, mieszkajacych w Krolestwie Niderlandow przez okolo 20 lat, zblizone sa do zera
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Mieszkam tu i zyje i nie jakos nie przeszkadza mi ze jestem Polakiem.
Pasuje mi ten kraj, mam tu przyjaciol reprezentujacych wiele narodowosci
Co do forum to jestem tu praktycznie od poczatku powstania i zadna pyskata,
zmierzla i sfrustrowana baba nie bedzie mi mowila gdzie sie mam zapisac
Powiedzialem raz i powtorze - jesli dzieje ci sie tutaj taka wielka krzywda nikt
cie nie bedzie powstrzymywal przed spakowaniem manatkow i powrotem.
Zgłoś wpis


Bliżej nas