Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Leczenie w Holandii - Holandia

Czytali temat:
Salamandra Sandra piotrekjucha Sandraa Radek Nde (3562 niezalogowanych)
7 Postów
Michał Jo
(binkol)
Początkujacy
Witam;

Zastanawiam się nad wyjazdem do Holandii z narzeczoną. Mamy tam znajomych którzy pomogli by na start. Oczywiście głównym powodem wyjazdu są pieniądze. Jest jeszcze jedne powód. Tu w Polsce nie potrafię zarobić na swoje leczenie. Jestem silnym alergikiem i jedynym leczeniem osiągalnym dla mnie finansowo są sterydy. Wiem, że istnieje cudowny lek - Anty IGE. Jest to nowoczesny sposób odczulania. Niestety w Polsce koszt 4 zastrzyków to 3 000 zł bo nie jest refundowany. Musiał bym go przyjmować 2 razy w roku.
I tu moje pytanie. Jak wygląda opieka lekarska dla Polaków w Holandii. Na różnych forach można przeczytać sprzeczne opinie. Pewien jestem jedynie tego, że zaplecze socjalne jest w Holandii dobre. Czy mógł bym w Holandii jako osoba pracująca liczyć na pomoc specjalisty alergologa?
A może są tutaj jacyś alergicy którzy w Holandii leczą się anty IGE??

Z góry dziękuje i pozdrawia!
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
..........Jak wygląda opieka lekarska dla Polaków w Holandii.................
tak samo jak jak da Holendrow .
Zeby taki lek dostac musisz sie tu leczyc i tu musza ci go przypisac .
Zeby sie tu leczyc musisz oplacac obowiazkowe ubezpieczenie zdrowtne .Maja takowe ubezpieczenie mozesz is do lekaza domowego i tam poprosic o skierowanie do specjalisty .
IGE nie jest refundowany w kazdej ubezpieczalni i napewno nie z podstawowego ubezpieczenia.
Zgłoś wpis
6 Postów
Dana Sz
(dsznl)
Początkujacy
Może mi ktoś pomoże, dostałam pismo z CVZ że mam placic za ubezpieczenie ,teraz dostałam karte EHIC i nic nie rozumiem bo nigdy nie mieszkałam i nie pracowałam w Holandii.
Moj mąż pracowal przez 7 miesięcy ale juz nie pracuje i nie mieszka w Holandii, nie wiem co dalej mam zrobic.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
To moze sprawdz w kieszeni lub gdzies tam w domku czy nadal masz swoj paszport pozdr
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
a czy maz przed wyjazdem pozalatwial i pozamykal wszystkie sprawy w NL ?
NP konto , ubezpieczenie , dodatki , meldunek w gminie itd ?nie zalatwil to musi to pozalatwiac
inaczej bedziecie placic za to ubezpieczenie i inne zobowiazana nie zamkniete takze .
Zgłoś wpis


Bliżej nas