Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Gemeente i sprawy z nim związane - Holandia

Czytali temat:
2 Posty
Tomek Kaczmarzyk
(tomiiik88)
Początkujacy
Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie zamieszkania na stałe w Holandii na pewno były podobne tematy na forum ale jestem pierwszy raz na forum więc na pewno linki do stron tez będą pomocne.

Byłem rok temu w Holandii w pracy i teraz tez jestem od 2 miesięcy, mam numer sofi, konto nl, pracuje przez biuro pośrednictwa.

1.Chciałbym w Holandii znaleźć mieszkanie i tu jest pierwsze pytanie czy jeżeli wybiorę staranie się o mieszkanie socjalne po jakim czasie można dostać? jedni mówią ze po 2 latach inni ze po 7 latach i 2.czy to mieszkanie można po jakimś czasie przejść na mnie albo kupić za mniejsza kwotę i je sprzedać lub wynajmować? czy3. na socjalnym mogę starać się o dofinansowanie do czynszu?

Interesuje mnie również opcja kupna mieszkania ale mam pytanie czy 4. w Holandii jest korzystnie brać kredyt mieszkaniowy i czy 5. jest dofinansowanie do raty lub czynszu?


Mieszkanie głownie jest mi potrzebne do zameldowania się bo chce znaleźć prace nową i 6. radzicie urząd pracy holenderski tak jak w Polsce pup czy pośredników holenderskich czy są jeszcze dobre polskie biura? Czy7. czy będąc zameldowanym mam większe szanse dostać prace przez urząd holenderski? 8 jak to jest zasiłkiem dla bezrobotnych czy będąc zameldowanym automatycznie dostaje zanim mi pracy nie znajda?

9.Jak mogę nauczyć się holenderskiego (szkoła) i zdobyć certyfikat najekonomiczniej i najlepiej?



bardzo proszę o odpowiedzi lub linki do stron będę naprawdę wdzięczny zależy mi na tym

pozdrawiam Tomek
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
1)
W zaleznosci w jakim rejonie chcesz sie starac o mieszkanie sa rejony ze przynaja do 6-8 m-cy a sa rejony ze sie czeka nawet do 12 lat.
2)
Mieszkanie socjalne nigdy nie przjedzie ot tak sobie na ciebie .Sa korporacje mieszkaniowe ktore czasem ,sporadycznie sprzedaja swoje mieszkania ale to sa przewaznie mieszkania w ktore trzeba duzo wlozyc . Jezeli juz kupisz jakis dom lub mieszkanie w NL to najpierw musisz skontaktowac sie z bankiem i zapytac o pozwolenie by je wynajmowac ( w 95% hipotek sa zapisane klauzule uniemozliwjajace wynajem bez pozwolenia banku ) , jak juz bys dostal pozwolenie to musisz zglosic to do urzedu podatkowego i od tego najmu ( i mieszkania) bedziesz musial placic podatek dochodowy i majatkowy .
3).
Jak najbardziej mozesz sie starac o dodatek do czynszu o ile twoj czynsz miesci sie w kryteriach i twoje zarobki nie przekraczaja danego maximum oraz od twojego wieku .
w ponizszym linku mozesz sprawdzic ile dostaniesz dodatku
www.toeslagen.nl/reken/toeslagen/
5)
Do czynszu tak do rat nie .
6)
nie znam odpowiedzi moze inni
7)
nie znam odpowiedzi
8)
dostaniesz nawet bez meldunku o ile spelniasz dane warunki .
www.uwv.nl/Werkloos/fasevragen/Ik_word_w...tkering_krijgen.aspx
Dlugosc zasilku zalezy od czasu jaki msz przepracowany w twoim wypadku max 3 m-ce i jest to 75% z sredniej z dochodow z ostatnich 12 m-cy
9)
ja ogladalm duzo NL TV.
Zgłoś wpis
8 Postów
Mevrouw xxx
(Linda1)
Początkujacy
7.samo zameldowanie nie ulatwia sprawy zatrudnienia,ważniejszym priorytetem jest znajomość jezyka czy doświadczenie zawodowe..
9.a może prywatne lekcje?sprawdz na niedziela-ogloszenia.nl,w rubryce nauka,jest wielu nauczycieli niderlandzkiego,tam znajduje sie rowniez moje ogloszonko
Zgłoś wpis


Bliżej nas