Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
ZIBI L napisał:
[/quote] Szanuje twoję odmienne zdanie ale do końca sie z nim nie zgadzam.Według mnie czyn Breivika nie ma nic wspólnego z jakakolwiek wiarą chrześcijańską która jak wiadomo ma w jednym z głównych przykazań nie zabijaj.Przyczynom takiego wypaczenia była zwykła ludzka nienawiść do zupełnie innej kultury.Taką nienawiść takze mozna zaobserwować na tym forum i wydaje mi się że częsciej powinniśmy na nią reagować żeby kiedyś nie było za późno.Chyba dość delikatnie wsiadłem[/quote]

Delikatniej już by się chyba nie dało
Bardziej trafnie tez nie...
pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
ZIBI L napisał:
Viooltje napisał:
Wiem, że zaraz na mnie wsiądą ci, którzy zwykle wsiadają na mnie przy podobnych okazjach. Trudno, jakoś to przeżyję.

Można mówić co się chce, gdybać, prorokować...
Dla mnie czyn Breivikia jest po prostu jeszcze jednym dowodem na to, że fanatyzm w każdej postaci jest niebezpieczny.
Trudno odmówić słuszności stwierdzeniu, że w tym przypadku jest mowa o fundamentaliźmie chrześcijańskim, który - jak pokazał przykład Norwegii - jest równie destrukcyjny, jak islamski.

Faktem jest, że fundamentalistów chrześcijańskich jest nieporównywalnie mniej, niż tych drugich.
Szanuje twoję odmienne zdanie ale do końca sie z nim nie zgadzam.Według mnie czyn Breivika nie ma nic wspólnego z jakakolwiek wiarą chrześcijańską która jak wiadomo ma w jednym z głównych przykazań nie zabijaj.Przyczynom takiego wypaczenia była zwykła ludzka nienawiść do zupełnie innej kultury.Taką nienawiść takze mozna zaobserwować na tym forum i wydaje mi się że częsciej powinniśmy na nią reagować żeby kiedyś nie było za późno.Chyba dość delikatnie wsiadłem


Zibi ja rowniez szanuje twoje odmienne zdanieale, idac twoim tokiem myslenia, zaslaniajac sie przykazaniami, latwo dojsc mozna konkluzji, ze pan Breivik, zagorzale wierzac w dekalog zaczal od przykazania pierwszego, eliminujac zagrozenie w zarodku, czyli eliminujac tch , ktorzy w przyszlosci mogliby spowodowac, z obca religia zawladnela by nie tylko Norwegia ale i cala Europa, zagrazajac pozycji jedynego w mniemaniu Breivika jak i milionow innych wierzacych boga.
By temu zapobiec zrobil to co zrobil , by zapobiec istnieniu jakiegos innego konkurenta.
Tego typu chore idee sa podwalinami chrzescijanskiego fundamentalizmu jakze detrukcyjnego w swej postaci.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
@ Adamm:
Jak dla mnie - bardzo logiczny komentarz.

@ ZIBI L:
Fundamentalizm (jakikolwiek) nie ma nic wspólnego z pierwowzorem idei (jakiejkolwiek). Tak więc umiarkowany, przeciętny chrześcijanin szanując przykazanie "nie zabijaj" nie będzie zabijał, fundamentalista - tak. Na tym polega różnica i tu właśnie gnieździ się niebezpieczeństwo.
O jakiej nienawiści na portalu mówisz, ZIBI? Ja jakoś nie zauważyłam. Są na pewno różnice zdań, czy przekonań, ale nienawiść?... No, może jedynie rasowa.

@ Schatje:
Byłoby miło, gdybyś wreszcie dodała coś od siebie, nie bój się, kobieto.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Viooltje,
inni przede mną /niektorzy oczywiście/, dodali już tyle mądrych rzeczy /wg mnie/, ze nic dodac, nic ujać...
A ja zamiast się "wymądrzać" wolę się podelektowac...
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
ciekawe czy ktoryś z polityków weżmie pod uwagę to,że ktoś może potraktowac jego słowa serio ,czy Walders odzywał sie od czasu masakry ?(nie wiem czy nie przekręciłem nazwiska)
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender
ark napisał:
ciekawe czy ktoryś z polityków weżmie pod uwagę to,że ktoś może potraktowac jego słowa serio ,czy Walders odzywał sie od czasu masakry ?(nie wiem czy nie przekręciłem nazwiska)

chodzi Tobie o Wilders?
www.volkskrant.nl/vk/nl/6972/Aanslagen-i...rknipte-idioot.dhtml

www.snieuws.nl/26/07/2011/verklaring-wilders-over-noorwegen/
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender
ZIBI L napisał:
Taką nienawiść takze mozna zaobserwować na tym forum i wydaje mi się że częsciej powinniśmy na nią reagować żeby kiedyś nie było za późno.Chyba dość delikatnie wsiadłem

moglbys mi prosze wytlumaczyc o jaka nienawisc na forum chodzi?
Jestem tu krotko, przez przypadek, nieraz zsmialam sie do lez czyt/ogladajac to
forum mnie zadziwilo, niepowiem ze nie
ale nienawisc?

pomoz mi zrozumiec co miales na mysli prosze
Zgłoś wpis
527 Postów
ZIBI L...
(ZIBI L)
Latający Holender
ediee napisał:
ZIBI L napisał:
Taką nienawiść takze mozna zaobserwować na tym forum i wydaje mi się że częsciej powinniśmy na nią reagować żeby kiedyś nie było za późno.Chyba dość delikatnie wsiadłem

moglbys mi prosze wytlumaczyc o jaka nienawisc na forum chodzi?
Jestem tu krotko, przez przypadek, nieraz zsmialam sie do lez czyt/ogladajac to
forum mnie zadziwilo, niepowiem ze nie
ale nienawisc?

pomoz mi zrozumiec co miales na mysli prosze
Wystarczy poczytać posty takie jak "Wróg turasów"czy np"polskie sprzątaczki w związkach z ciapatymi"na szczęscie osoby które nie kryją się ze swoją nienawiścią można zaliczyć do mniejszosci
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
więc wina jest po stronie idiotów którzy wezma ich na poważnie ?
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender
Zibil, dziekuje za odp, poczytam jak znajde te tematy/szczegolnie tyt 2-ego niesamowicie interessujacy / w chwili czasu

Ark,ptales, czy sie odezwal- wkleilam tylko linki, a siebie sama zwalniam od komentarza

pozdrawiam
Zgłoś wpis


Bliżej nas