Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Gwardia Holandia i "Emigranci Tęsknią". - Holandia

1988 Postów

()
Latający Holender
Posłuchajcie, warto!

polonia.nl/?p=11222

Należę do starszej emigracji, ale mam rodzinę w Polsce. Tekst tego utworu sprawił, że zaszkliły mi się oczy. Jest baardzo prawdziwy.
A Wy co o nim myślicie?
Zgłoś wpis
750 Postów
Latający Holender
Fajny kawalek
Zgłoś wpis
107 Postów
Easy Rider
(Hells Angel)
Stary wyjadacz
Żenujące popegeerowskie Disco polo
Młodzi ludzie, którzy nie potrafią nic zrobić ze swoim życiem,tylko narzekać na rząd i państwo,
jedyne co potrafią ,to wyciągać ręce do państwa.
Najlepiej by było jak by państwo im znalazło prace,dało dom znalazło żonę i zrobiło dzieci.
Marzą o godnym życiu i pieniądzach ,ale nie maja pojęcia ani pomysłu jak to osiągnąć,
wtedy najlepiej odpowiedzialność za własną nieudolność zwalić na państwo.
Mimo ze mieszkam w Holandii zarabiam tez w Polsce i mam w dupie czy rządzi tam PO,PIS czy SLD,
I nie uważam ze nie ma tam perspektyw.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Hells, godna płaca za uczciwą pracę nie jest wyciąganiem rąk do państwa.
Mówisz - własna nieudolnośc... Faktem jest, że pracy dla wszystkich NIE MA. W wielu firmach godziwych zarobków też NIE MA.

Może troszkę naiwna jest wypowiedź, że "państwo nic nie daje a tylko zabiera" ale w szerszym kontekście ma sens.
Krajem od lat rządzi się nieudolnie, państwo nie musi dawac pieniędzy do ręki, ale ma stworzyc możliwości zarobkowania dla swoich obywateli. Jeśli szef firmy zatrudni 100 ludzi to musi miec dla nich pracę. Jak nie - zwalnia ich, ale to nie wina pracownika. Obywatela nie da się zwolnic, ale - jak widac - można go wygonic z kraju.

Ja nie mam źle, ale rozumiem sytuację wielu ludzi, dla których wyjazd gdziekolwiek równa się normalnemu życiu. Zresztą nie będę powtarzac tekstu, bo ten akurat wyczerpuje temat.

Mnie się podoba. W dosadny sposób mówi o tym, jak wielu ludzi (OK, nie Hells ) myśli.
Zgłoś wpis
750 Postów
Latający Holender
Hells Angel napisał:
Żenujące popegeerowskie Disco polo
Młodzi ludzie, którzy nie potrafią nic zrobić ze swoim życiem,tylko narzekać na rząd i państwo,
jedyne co potrafią ,to wyciągać ręce do państwa.
Najlepiej by było jak by państwo im znalazło prace,dało dom znalazło żonę i zrobiło dzieci.
Marzą o godnym życiu i pieniądzach ,ale nie maja pojęcia ani pomysłu jak to osiągnąć,
wtedy najlepiej odpowiedzialność za własną nieudolność zwalić na państwo.
Mimo ze mieszkam w Holandii zarabiam tez w Polsce i mam w dupie czy rządzi tam PO,PIS czy SLD,
I nie uważam ze nie ma tam perspektyw.
Zalezy od punktu widzenia..bo dla wielu osob to ty bedziesz osoba ktora moze tylko pomarzyc o godnym zyciu i pieniadzach,ale nie ma pojecia jak to osiagnac
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
Całkiem fajny kawałek - myśle, że sie chłopaki postarali. Troche bardziej pozytywnie tylko by sie zdało, ale nie spodziewam sie wiele w tej kwestii po blokerskiej filozofii życia... ;p



Życze wszystkim miłego weekendu i udanej pogoni za szelestem...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Hells Angel napisał:
Żenujące popegeerowskie Disco polo
Młodzi ludzie, którzy nie potrafią nic zrobić ze swoim życiem,tylko narzekać na rząd i państwo,
jedyne co potrafią ,to wyciągać ręce do państwa.
Najlepiej by było jak by państwo im znalazło prace,dało dom znalazło żonę i zrobiło dzieci.
Marzą o godnym życiu i pieniądzach ,ale nie maja pojęcia ani pomysłu jak to osiągnąć,
wtedy najlepiej odpowiedzialność za własną nieudolność zwalić na państwo.
Mimo ze mieszkam w Holandii zarabiam tez w Polsce i mam w dupie czy rządzi tam PO,PIS czy SLD,
I nie uważam ze nie ma tam perspektyw.


No to kolego zacznij zarabiac i mieszkac w polsce oraz zarabiac tez w holandii. Dlaczego tego nie zrobisz przeciez potrafisz sobie stworzyc takie perspektywy, a w domu zawsze najlepiej Nie chce mi sie wiecej pisac Pozdro
Zgłoś wpis
23 Posty

()
Bywalec
kawałek fajny,wpada w ucho ale niektóre komentarze na końcu to nie za bardzo,miłego weekendu dla wszystkich,ja muszę pracować
Zgłoś wpis
107 Postów
Easy Rider
(Hells Angel)
Stary wyjadacz
@viooltje czasy kiedy państwo dbało o obywateli bezpowrotnie się skończyły
a nazywały się komunizm, wtedy nawet po wyjściu z więzienia dostawało się nakaz pracy
teraz mamy demokracje i wolny rynek i zjednoczona Europę
@blondyn stać mnie na to aby się nie przejmować tymi wieloma osobami i tym kim lub czym
dla nich jestem
@mirek właśnie tak robię,niestety z żalem musze parę miesięcy spędzać tez w Holandii
(pańskie oko konia tuczy) ale dziękuję za rade.
@ mam wrażenie ze nie którzy wciąż nie wiedza ze niewolnictwo zniesiono i ze w obecnych
czasach niewolnikiem się jest z własnego wyboru,wiec po co ten płacz
ale jak poczytać wnikliwie to i inne fora w Holandii chociażby ostatnie posty na tym forum
to mam wrażenie ze niewolnictwo jednak istnieje i ma się dobrze.
pozdrawiam
milego dnia
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
@Endżyl - niewolnictwo nadal istnieje i ma się bardzo dobrze. Z tym, że zamiast "dla pana" robimy dla banków... Jeżeli płacisz za wszystko co kupisz podatek - już z opodatkowanej wysoko opłaty, potem kupujesz dom i również płacisz grube odsetki (mało kto kupuje dom teraz z kieszonkowego) - to ciężko tu znaleźć inne słowo... Niewolnikiem jest się nadal - systemu, opinii, reklamy, a przede wszystkim własnych potrzeb... Zresztą jak nazwiesz brakiem niewolnictwa fakt, że 1% ludzi posiada złoża (w sensie ma i sprzedaje), które nam wszystkim "bozia" dała - trzepiąc na tym niebotyczne sumy? Pomyśl o tym następnym razem gdy będziesz wlewał coś do motorynki... Peace.
Zgłoś wpis


Bliżej nas