Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Marcin Lewandowski likeros (8620 niezalogowanych)
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Holandia nas nie lubi!?A skąd taka definicja.....Może sami co niektórzy nie dają się "lubić"....
Jak mozna nas nie lubić,skoro sam wczoraj musiałem (niedobre słowo) wysłać do belastingu X0000€ podatku za kwartał....Jak można nie lubić dojnej krowy....hahahahahaha
Chcecie jeden z drugim poznać czy nas lubią czy nie?...to proste..Zróbcie dzień bez Polaka w pracy,taki ogólno-narodowy...Ale....WSZYSCY naraz!!!!!!!!......Wtedy zobaczycie czy nas lubia czy nie...Jak stanie przemysl x...y...z...i inny
Przecież to proste...
Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender
Bziku dobre ,,dzien bez Polaka w pracy,, Polak mocny w gebie a po kielichu co drugi to prawie dyrektor. W PL biznesmen pelna geba w swoim wypasionym autku na alusach ze szrotu. Nalepszym dniem bylby poniedzialek bo wiekszosci sie niechce po przepitym wekendzie
Z calym szacunkiem dla normalnych ludzi ktorzy przyjezdzajac tutaj uczciwie pracowac bo maja jakis cel, marzenia w swoim zyciu.
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
hahahaha,niezłe podsumowanie..ale taka jest prawda
Wiciu,odbiję pod Twoim postem "rękę",jak kiedyś Gustlik na RUDYM 102
Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender
To zycie i polacy nauczyli mnie jak zyc na obczyznie. Trzeba sie pare razy przejechac na kims to wtedy inaczej sie na to wszystko patrzy.
,,A prawda jest jedna i każdy z nas ją zna,Że wolność to my mamy w naszych kolorowych snach...,,
Ot tak mi sie przypomnialo
Zgłoś wpis
466 Postów
a a
(Adamm)
Latający Holender
Tym , ktorych nie lubi Holandia, proponuje zadac sobie pytanie...dlaczego nie lubie mnie tez i Polska?

" By czuc sie naprawde wolnym Polakiem , w jakimkolwiek panstwie na swiecie ,nie wystarczy tylo
....napic sie wodki "
Zgłoś wpis
167 Postów

()
Stary wyjadacz
Kazdy ma prawo wyboru i kazdy rodzi sie wolnym czlowiekem. To juz zalezy od nas samych jak z tej wolnosci bedziemy korzystac...
Dla tych, ktorzy czuja sie tutaj dyskryminowani mam jedna rade. Nie klaniac sie holendrom w pas, nie mowic dziesiec razy na minute dziekuje. Dla nas jest to oznaka dobrego wychowania - dla nich infantylnosci. Trzeba byc asertywnym, pewnym siebie i wiedziec czego sie chce. Nie podkreslac na kazdym kroku, ze jest sie Polakiem - to i tak slychac po akcencie - lepiej zintegrowac sie z nimi.
I najwazniejsza sprawa - trzeba sie nauczyc jezyka. To, ze holendrzy bez problemu mowia po niemiecku, angielsku czy nawet francusku nie znaczy ze toleruja obcokrajowcow, ktorzy mieszkaja tutaj przez lata i nie potrafia mowic po holendersku...Taka jest okrutna prawda. Zamiast narzekac, lepiej sie zastanowic nad tym co mozna zmienic i po prostu zaczac to zmieniac....
Zgłoś wpis
1 Post
Jaroslaw Myslinski
(jarek14)
Początkujacy
I tu zgodzę się z Belcią: nauczyć się języka (wiemy ze to niełatwe) i żyć z Holendrami w zgodzie - a wtedy będzie po prostu łatwiej....
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
"Każdy sobie rzepkę skrobie"...

Argument typu, że nasi walczyli w operacji Market-Garden i za to nam sie należy szacunek troche mnie śmieszy. Kogo to obchodzi dzisiaj? O historii jak najbardziej trzeba pamiętać i uczyć się na błędach innych, ale nie ma to odniesienia do codzienności - kropka. Pamięć poległym i na tym zakończymy. Nie licze na to, że Holendrzy mnie przez to będą darzyć szacunkiem, a Wy?

Ja tam nie narzekam, bo nikt mnie tutaj w kajdanach nie przywiózł w bydlęcym pociągu. Nie podoba sie - Polska czeka z nowymi ofertami pracy.

Troche mnie nie było - pozdrawiam tych co mnie jeszcze kojarzą.
Zgłoś wpis
7 Postów

()
Początkujacy
belcia napisał:
Ja nie narzekam, nauczylam sie jezyka, ich mentalnosci. Od zawsze pracowalam z Holendrami, byly czasami jakies glupie uwagi odnosnie akcentu itp. ale nie zwracalam na to uwagi, teraz czuje sie tutaj jak w domu. W Holandi mowia , ze dyksryminacja zaczyna sie od Ciebie....jak dajesz sie dyskryminowac to potem miej zal do samego siebie. Czasami trzeba sie postawic, ale ja sie tutaj czuje lepiej w Polsce. Nikt mi nie marudzi, ze nie ochrzcilam dzieci, ze nie trzymam sie zasad glupich tradycji. Holandia to fajny kraj. Alles kan, alles mag !

Mooie reactie! Doorzetters komen er!
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
MariaAntoinette napisał:
Mooie reactie! Doorzetters komen er!

En zo is het maar net !!!! vroeg of laat komen ze allemaal wel achter dat het zo is, geloof me!
die gene die zich daar tegen verzet maakt zichzelf alleen moeilijk en is gewoon en Sukkel!!


becia napisala:
Holandia to fajny kraj. Alles kan, alles mag !:
hej !!! to jest moje motto
Zgłoś wpis


Bliżej nas