Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

jak szukac pracy i odpowiadac na ogloszenia... - Holandia


()
Początkujacy
Temat lekko przewrotny ale po analizie odpowiedzi na ogłoszenia które zamieszczam, doszedłem do wniosku, że powinienem cos takiego napisac.

Drodzy poszukiwacze .oto kilka porad człowieka, który sam szukał pracy w Holandii, wysyłając ponad 1100 maili, / swojego czasu Onet zablokował mi skrzynke podejrzewając że spamuje/ :

-czytajcie ogłoszenia uważnie, najczęściej jest tam wszystko co potencjalny poszukiwacz wiedzieć powinien, jeżeli w ogloszeniu jest wpomniane ze poszukiwana jest osoba np. z bieglym angielskim, to mail z informacja ze znacie angielski w stopniu podstawowym jest nikomu niepotrzebny,
jeżeli odpowiadacie na jakiekolwiek ogloszenie nie wysylajcie pustych maili zawierajacych tylko w zalącznikach CV. Z praktyki własnej i zaprzyjaźnionych biur wiem, że takich maili nikt , NIKT, nie czyta, bo i po co, dlaczego jakiś pracownik biura ma się zastanawiac, do czego to przypiac, na jakie ogłoszenie jest to odpowiedz... do kosza i po wszystkim

-wyobrazcie sobie ze dajecie ogloszenie i w odpowiedzi dostaniecie 250 maili. Ile z nich przejrzycie w calosci? 20. ?? a potem zaczyna się selekcja, co w temacie, co w samym mailu, czy zalaczniki są i jakie , otrzymywalem maile zawierajace np. 11 zalacznikow, kto to czyta...

-odpowiadajac na ogloszenie starajcie się być konkretni, bardzo konkretni, nie trzeba w CV pisac jaka szkole podstawowa i gimnazjum się ukonczylo,, to nikogo nie interesuje. Chyba ze ktos skonczyl podstawowke eksternistycznie w 2 lata i majac lat 14 jest już po studiach

-skonczcie z tym przekonaniem, że biura pracy tymczasowej/zwlaszcza holenderskie/ czekaja akurat na Was i wasze maile, a pracownik takiego biura ze wzruszenia się popłacze że WRESZCIE raczyliscie do nich napisać, To Wy szukacie pracy, to Wy będziecie jedna z wielu pozycji w krzynce pocztowej takiego biura

-mierzcie siły na zamiary. Wspomne tu / oczywiscie z pelnym szacunkiem/ o pewnym mlodym czlowieku, który nie mial zadnych uprawnien czy certyfikatow, nie znal zadnego języka w stopniu zadowalajacym, praktycznie zadnych doswiadczen w pracy, ale w mailu do mnie wspomniał, ze on szuka pracy min 50 godz. tygodniowo, a najlepiej do 70 bo "tak to sobie wyliczyl" - to był cytat .Starajcie się na chlodno przeanalizowac co potraficie i w czym czujecie się dobrze. Od dawna tj. ok 6 lat walcze z tym typowo polskim stwierdzeniem, kiedy pytam potencjalnego pracownika co potrafi, on odpowiada - moge robic wszystko... Tak samo mówią kobiety na Edisonstraat w Eindhoven...
To jakas czysto polska choroba. Nikt nie jest w stanie robic wszystkiego dobrze. I tyle...

-dla osob szukajacych pracy , a aktualnie bedacych w Polsce mam jedna uwage... Nikt tu na Was nie czeka. Tu pieniadze nie leza na ziemi, i nie wystarczy tylko się schylic...Tu nikt niczego za darmo nie daje. Nikt nigdy Was nie doceni, nie pochwali. Jeżeli będziecie mieli to szczescie i znajdziecie tu prace sami to zauwazycie. Wydaje mi się ze wiekszasc uzytkownikow ze mna się zgodzi...

Na koniec
Nie zajmuje się posrednictwem w poszukiwaniu pracy. Nie zmienia to faktu ze z racji wykonywanej pracy mam dość duze doswiadczenie w tym temacie. Wszelkie uwagi w tym artykule są moimi prywatnymii uwagami.
Mam nadzieje ze inni uzytkownicy także dorzuca cos od siebie co po prostu pomoże osobom poszukujacym pracy.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
440 Postów
jacek piatek
(MNICH79)
Latający Holender
COZ TU DOPISAC SWIETA PRAWDA A JAK KTOS LUBI CIEZKA FIZYCZNA PRACE I NIE BOI SIE WYSOKOSCI ZAPRASZAM DO PRACY NA RUSZTOWANIACH HERTEL BELGIA CZEKA WZYWA Z DALEKA
Zgłoś wpis
27 Postów
hania boc
(haniaB)
Bywalec
Jestem wlasnie w trakcie pisania Cv i nie chce trzasnac takiej wlasnie gafy ...znalazlam interesujaca oferte i chyba bym ugryzla sie sama w zadek jakby mnie nawet nie zaprosili na rozmowe jest tam numer wakatu czy powinnam ten numer wpisac w temacie maila?....zastanawiam sie jak powinno wygladac takie cv przyzwyczajona jestem do pisania modelowego polskiego ...moze ktos pomoze ?))) moze ktos ma takowy wzor? czy powinno byc dolaczone zdjecie ? jakies swiadectwa przetlumaczone?....hmmm jestem w kropce
Zgłoś wpis


Bliżej nas