Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pieniadze na Dziecko!!! - Holandia


()
Początkujacy
Mam pytanie urodzilo mi sie dziecko w Polsce ,mieszkam w Holand i teraz pytanko mam wyrobilem corce akt urodzenia europejski i czy można jakies pieniadze wyrwac dla Dziecka pracujac tu??Dziecko ma moje nazwisko moze jakies rozłakowe albo cos,mój nr gg 2578890 dzieki z góry..pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Mozesz brac na dziecko kinderbijslag , zalezy to jednak od przepracowanego przez Ciebie okresu w Holandii . Nie pamietam dokladnie ( zalatwialam to bratu dwa lata temu ) , ale trzeba miec caly rok przepracowany i chyba stala umowe o prace ....
Zgłoś wpis
9 Postów

()
Początkujacy
Nie wiem po jakim czasie pracy,ale wiem,ze Twoja kobieta ma w dalszym ciagu pobierac rodzinne w Polsce. Jesli w NL jest np 130 euro na 1 dziecko to odejmuja
kwote z PL (jakies 12.5 euro i wyplacaja roznice),ale napewno niech nie wstrzymuje
rodzinnego w PL ,bo tego jej nikt nie zwroci.
Najlepiej idz do zwiazkow zawodowych do ktorych nalezysz i oni Ci powinni pomoc.
Powodzenia
Zgłoś wpis
93 Posty
xxx xxx
(xxxz)
Gaduła
@Kaska1980
O pieniążki na dzieci można się starać już po pół roku pracy w NL, z tym że dostaje się wyrównanie za cały okres zatrudnienia(ale uwaga! Tylko do 12 miesięcy wstecz, więc trzeba na to uważać i nie zaniedbać tematu).Nie jest potrzebna stała umowa o pracę, a kwoty nie są naliczane "ryczałtowo", tylko zależne od wieku dziecka/dzieci.
Kilka tygodni temu pomagałem w wypełnianiu dokumentów, więc są to dane aktualne. Powodzenia!

@kaska1358
Zawieszanie rodzinnego w PL powoduje "papierkowe" komplikacje i jest totalnie nieopłacalne, więc odradzam zgadzając się z przedmówczynią.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Jeżeli posiadasz problem z rodzinnym odezwij sie do mnie telefonicznie po 20 sierpnia.Wyprowadzę Ciebie ze stanu dezinformacji. Jest taka zasada, nie znajomość przepisów prawa szkodzi i nie można się opierać na plotkach osób, które coś tam słyszały i wprowadzają na forum w błąd również innych. Pozdrawiam +31644348073
Zgłoś wpis
93 Posty
xxx xxx
(xxxz)
Gaduła
@Photopress
Ale prosimy kolego choć o wytknięcie nieprawdziwych informacji, bo wielu jest zainteresowanych tematem (aktywnie uczestniczących w forum ale i obserwatorów), a nie wszystkich telefonicznie obsłużysz. Nie chciałbym nikogo wprowadzić w błąd, ale to co napisałem to informacje z raczej pewnego źródła-zawodowo zajmującego się tego typu dokumentami. Z góry dziękuję za korekty i pozdrawiam!
Zgłoś wpis


Bliżej nas