Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

APK i odpowiedzialność ? - Holandia

Czytali temat:
Krzysiek Brak Młody 24 Potoki Komp Driver Kristian (8394 niezalogowanych)

()
Początkujacy
Jaka kara grozi za braku APK w przyadku złapania przez Policję ?
Jaka kara grozi dla osoby kierującej tym pojazdem w momencie kiedy nie posiada prawo jazdy, bo zgubiła ?
Jaka kara grozi dla tej osoby kiedy jest równieź od wpływem alkoholu ?

Proszę o konkretne odpowiedzi i żeby ukrócić domysły nie chodzi tu o mnie .
Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender
Brak APK to 90 euro chyba ze zmieniła sie cena. Wypisują mandat i jedziesz dalej (do warsztatu)
alkochol mnie nie dotyczy to niewiem.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Wicu poprawie ciebie od roku 2011 brak przegladu APK mandat w wysokosci 100 € w ostatnim linku mozna to sprawdzic.
Za nie manie ( niemozliwosc okazania) prawa jazdy 60 €
alkohol : Od 220 e w zwyz + ew zabrane prawko na jakis czas w zaleznosci od ilosci promilazy w krwi.Ponizej podaje link gdzie mozna sobie poczytac ile za ile . Jezeli promilaz byl wystarczajaco wysoki moze to grozic nawet zabraniem prawka na stale . Takze w zaleznosci od ilosi promilazy do kary za prowadzenie na podwujnym gazie czesto ( nie zawsze ) tez jest dodatkowy warunek np przejscie jakiegos szkolenia w RDW .Takie szkolenia nie sa tanie .
www.boetes.nl/tarieven_alcohol.php
www.boetes.nl/boetes.php?intHoofdcategorieID=1&intMainID=1
www.boetes.nl/boetes.php?intHoofdcategorieID=1
tu jeszcze ciekawy link
www.om.nl/onderwerpen/verkeer/overtredingen/
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Dbra dajm na to że dostaje karę pieniężną za brak prawojazdy i Apk oraz za to że jest na gazie, co się w z delkwentem w danym momencie dzieje, biorą go do aresztu a samochód na parking policyjny czy jak ? bo to chyba też kosztuje ?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Jeszcze mała uwaga.
W sytuacji kiedy dojdzie do wypadku ubezpieczalnie moga odmówic wypłacenia odszkodowania jeżeli okaże się że APK jest nieważne. Można to sprawdzic w warunkach ubezpieczenia ( nie są takie same we wszystkich ubezpieczalniach ).

Mniemam że jeszcze termin APK nie minął bo karę dostaje się automatycznie:
www.rdw.nl/SiteCollectionDocuments/VT/AP...0Brochure%202010.pdf

Co do jazdy "na gazie" wiem że przy małym przekroczeniu "promili" mogą zabronic jechać ale ktoś inny, trzeźwy, może prowadzić auto a przy dużym przekroczeniu moga zabrac kierowcę na posterunek. Jak to dokładniej wygląda to na szczęście nie wiem
Lepiej po prostu nie robic z siebie idioty, zastanowić się troche i nie siadać "na gazie" za kierownicę.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Jezeli dana osoba przekroczyla dana ilosc promilazy na aparacie wyskakuje inny znaczek i wtedy zabieraja go na posterunek w celu dokladniejszego ustalenia wysokosci promili . Juz bodajze powyzej 0.350 promili zabieraja prawko na minimum 6 mcy , o tym jak dlugi okres decyduje sedzia.
W chwili jak ktos przyjedzie delikwenta odebrac z posterunlku to nie ma kosztow za parking , zas jak auto mu skonfikuja wtedy sa jakies oplaty .

Ypsylon nie zawsze dostajesz kare automatycznie , znajomy sprzedal auto bez apk ( brak takowego okolo 5 m-cy ) i kary nie dostal
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Nie wiem czy zawsze czy nie.
Wiem ze jeżeli jedziesz i Cię złapią to tak. W dokumentacji (patrz link) też jest informacja o karze. Możliwość wiec jest. Lepiej wiedzieć co może się stać niż mieć nadzieję że "nie zawsze"
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
to fak , masz racje.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Z alkoholem to niezupełnie tak.
W Holandii przez pierwsze pięć lat po otrzymaniu prawa jazdy kat. B dopuszczalna ilość alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Po pięciu latach - 0,5 promila. Jeśli ktoś zostanie zatrzymany po raz DRUGI z zawartością powyżej 0,5 prom. - może stracić prawko na czas ograniczony. Albo złapany po raz pierwszy - powyżej (kiedyś było 1,5 prom) chyba 1,0, ale tego nie jestem pewna.
Lepiej nie pić w ogóle, ale nie ma co histeryzować, że po jednym piwie ktoś stanowi zagrożenie na drodze.

In artikel 8 van de Wegenverkeerswet (WVW 1994) staat in lid 2: Het is een ieder verboden een voertuig te besturen of als bestuurder te doen besturen na zodanig gebruik van alcoholhoudende drank, dat:
a. het alcoholgehalte van zijn adem bij een onderzoek hoger blijkt te zijn dan 220 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht, dan wel
b. het alcoholgehalte van zijn bloed bij een onderzoek hoger blijkt te zijn dan 0,5 milligram alcohol per milliliter bloed.
In lid 3 staat voor het beginnersrijbewijs:
a. het alcoholgehalte van zijn adem bij een onderzoek hoger blijkt te zijn dan 88 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht, dan wel
b. het alcoholgehalte van zijn bloed bij een onderzoek hoger blijkt te zijn dan 0,2 milligram per milliliter bloed.

Belangrijke jaartallen
1974: invoering limiet van 0,5 ‰
1984: blaaspijpje vervangen door elektronische ademtesters
1987: verplichte ademanalyse als bewijs bij alcoholcontroles
1996: invoering Educatieve Maatregel Alcohol (EMA)
2002: verlaging limiet naar 0,2 ‰ voor beginnende bestuurders
Zgłoś wpis
8 Postów
aluin aluin
(aluin)
Początkujacy
wszystko zalezy od czlowieka ja raczej nawet po polowie piwa stanowilabym zagrozenie na drodze wiec moze lepiej nie generalizowac ze jedno piwo to nic, tylko namawiajmy do abstynencji za kierownica abstynencja nie boli zwlaszcza jak prowadzi sie samochod a piwko to jak juz mamy wolne
Zgłoś wpis


Bliżej nas