Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Praca w Rotterdamie - Holandia

1 Post
Mathew Bubkowsky
(Sandaday)
Początkujacy
Witam!
Zacznę od tego. W Ohp u mnie w mieście było organizowane spotkanie w sprawie pracy w Holandii. Firma nazywa się AXIDUS. Praca w Rotterdamie przy produkcjii.
Stawka:
W godz 7.00-18.00
4,77 euro BRUTTO
W godz 18.00-00.00
5,93 euro BRUTTO
W godz 00.00-7.00
7,11 euro BRUTTO
Nadgodziny
5,93 euro BRUTTO
Weekendy
7,11 euro BRUTTO

Dodatkowo dochodzi do tego:
Ceny mieszkania: 32euro/tydzień
Ubezpieczenie: 24,25euro/tydzień

Jedzenie swoje bądź posiłek w hotelu 4euro za posiłek.

Ponoć mamy mieszkać w hotelu w centrum lub na przedmieściach miasta Rotterdam.

I tutaj moje pytanie. Czy to mi się w ogóle opłaca ? Co myślicie o firmie AXIDUS ? Mam 19 lat nie bd na mnie jakiegoś wyzysku? Jak wygląda życie w Holandii , a głównie w Rotterdamie jedzenie drogie? kulturka? Czy praca przy produkcjii w ogóle jest ciężka ? Wyzysk na polakach?
Z góry dziękuje.
PS. 350zł bilet i 50zł papierek o nie karalności.
Zgłoś wpis
107 Postów
pawel paul
(paul_nl_82)
Stary wyjadacz
Sandaday (Użytkownik)
Początkujacy
Posty: 1
graphgraph
Użytkownik offlineKliknij tutaj, aby wysłać do użytkownika <b>Prywatną wiadomość</b>. Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika

Praca w Rotterdamie 9 Godziny, 32 Minuty temu
Witam!
Zacznę od tego. W Ohp u mnie w mieście było organizowane spotkanie w sprawie pracy w Holandii. Firma nazywa się AXIDUS. Praca w Rotterdamie przy produkcjii.
Stawka:
W godz 7.00-18.00
4,77 euro BRUTTO
W godz 18.00-00.00
5,93 euro BRUTTO
W godz 00.00-7.00
7,11 euro BRUTTO
Nadgodziny
5,93 euro BRUTTO
Weekendy
7,11 euro BRUTTO

Dodatkowo dochodzi do tego:
Ceny mieszkania: 32euro/tydzień
Ubezpieczenie: 24,25euro/tydzień

Jedzenie swoje bądź posiłek w hotelu 4euro za posiłek.

Ponoć mamy mieszkać w hotelu w centrum lub na przedmieściach miasta Rotterdam.

I tutaj moje pytanie. Czy to mi się w ogóle opłaca ? Co myślicie o firmie AXIDUS ? Mam 19 lat nie bd na mnie jakiegoś wyzysku? Jak wygląda życie w Holandii , a głównie w Rotterdamie jedzenie drogie? kulturka? Czy praca przy produkcjii w ogóle jest ciężka ? Wyzysk na polakach?
Z góry dziękuje.
PS. 350zł bilet i 50zł papierek o nie karalności.

kto pracuje za taka kase tylko jakis oszołom nie bierz tej pracy bo szkoda zachodu minimum to musza dac 1400euro za 8 godz pracy soboty wolne jak chca zeby pracowac to 50 procent jeszcz mieszkanie za 32 eurusa to pewnie jakes baraki albo 10 jak nie wiecej osob w pokoju
jak chcesz to sprobuj a pozniej napisz ile zarobisz za miesiac.zycie jest tanie minimalnie za ubezpieczenie placisz miesiecznie 100euro podstawowe
Zgłoś wpis
1 Post
Aleksandra aaa
(Aleksandra1)
Początkujacy
Głupoty opowiadasz!!!
Paul_nl_82 widać, że niewiele wiesz na temat zatrudnienia w Holandii i pośrednictwa agencji pracy...
Po pierwsze chłopak ma 19 lat, więc ma stawkę wiekową. Jest to najprawdopodobniej stawka minimalna za jaką mogą zatrudnić 19-sto latka.
Po drugie za 32 euro tygodniowo wcale nie musi mieszkać w 10 osobowym pokoju, bo najprawdopodobniej jest to 2 osobowy lub 3 osobowy pokój z dobrymi dość warunkami. Oczywiście nie są to luksusy, ale jest ok.
To że jest to stawka 32 euro tygodniowo wynika również z wieku, jak Sandaday byłby starszy to automatycznie zarabia więcej i więcej potrącają mu za mieszkanie. Dość logiczne...


Sandaday...
Najważniejsze jest, czy gwarantują Ci liczbę godzin... Jeśli gwarantują pracę 5 dni w tygodniu po 8 godzin, to już zawsze coś możesz zaoszczędzić. Jeśli natomiast nie masz żadnej gwarancji ilości godzin to się w to nie pakuj, bo może okazać się, że przyjedziesz, za hotel i ubezpieczenie musisz płacić, wyżywić się też, a będziesz pracował 2 dni w tygodniu po 4 godziny...
Tak niestety się zdarza....
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
O kurcze ale "ogromne" zarobki...
Mieszkając w Polsce zarabiałem więcej niż to 5 euro(netto) za godz.
Co do tej stawki ( BRUTTO ! )za którą chcą cie zatrudnić przez pośrednika to policz sobie ile przywieziesz do domu zakładając że będziesz pracował jak niewolnik od świtu do nocy przez okrągły tydzień odliczając te wszystkie koszty.Jedzenie jest tanie jeśli zamierzasz jeść serki topione i fasolkę w puszkach czyli nastawisz się po prostu na najniższy poziom.

A jeśli faktycznie takie są stawki w Holandii (jak to napisała Alexandra1) dla ludzi w twoim wieku choć wg mnie jest to wiek jak najbardziej normalny ,masz już wszelkie prawa i mógłbyś normalnie pracować (młodzież to ma 15 lat) to cieszę się że mieszkam w Belgii

Twój wybór,ja ze swojej strony pozdrawiam i życzę najlepszego
Zgłoś wpis


Bliżej nas