Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Ile można miesięcznie odłożyć pracując w Holandii. - Holandia

Czytali temat:
J. N. Secretive Szyxap Mario12 zbigniewligus Ligus Jakobo Weronika06 Monika Klaudia Gochu Czeczen94 zxb67153 (21900 niezalogowanych)
9 Postów
Anna asd
(maro123)
Początkujacy
Cześć wszystkim ! Bez zbędnych wstępów od razu przejdę do pytania : czy pracując w Holandii można miesięcznie odłożyć 3000 zł. ? Mówię to o sytuacji dotyczącej osoby która ukończyła 23 lata i wyjeżdża za pośrednictwem biura do pracy typu produkcja bądź ogrodnictwo.

Pozdrawiam wszystkich !
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
Witaj. Z tego co kojarzę jakoś tak 800-1100 eu netto się zarabia w tych sektorach co wymieniłeś... Po odliczeniu złodziejskiego czynszu i pseudo-ubezpieczenia, które agencje oferują. Słyszałem historię o hardcorach, którzy potrafili przeżyć za 50 eu miesięcznie, więc odpowiedź jak najbardziej pozytywna...
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
sorry ze sie wtrace ale przeciez Ragusek to nawet na waciki nie starczy ;-(
Zgłoś wpis
9 Postów
Anna asd
(maro123)
Początkujacy
ragusek napisał:
Witaj. Z tego co kojarzę jakoś tak 800-1100 eu netto się zarabia w tych sektorach co wymieniłeś... Po odliczeniu złodziejskiego czynszu i pseudo-ubezpieczenia, które agencje oferują. Słyszałem historię o hardcorach, którzy potrafili przeżyć za 50 eu miesięcznie, więc odpowiedź jak najbardziej pozytywna...

Raczej myślę o tym aby nie głodzić się na miejscu, więc na jedzenie wolę wydawać pieniądze w miarę normalnie. Do tego dochodzi kilka kosmetycznych rzeczy które każdy musi kupować co miesiąc (higiena a więc pasta do zębów, mydło etc.) Załóżmy 200 € na jedzenie plus 50 € na wszelkie dodatkowe wydatki jakie mogą się przytrafić. Do tego odjąć zakwaterowanie i ubezpieczenie. Sporo tego. Czy możliwe jest aby po odliczeniu tego wszystkiego zostało te 700 € ? Czy też może są konieczne nadgodziny o które wcale nie łatwo ?
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
Mnie mama zawsze uczyła, że na jedzeniu się nie oszczędza, ale są różne szkoły życia... ;p Pisałem o skrajnych przypadkach, które są dalekie od mojego podejścia do emigracji...

Co do liczby nadgodzin i stawki na ręke - tego Ci z fusów nie wywróżę. 700 € wygląda całkiem realistycznie mimo wszystko. Zależy co potrafisz zrobić z pieniędzmi i bez nich.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
przy planowanym standardzie i zarobkach minm nie jest to mozliwe .
zalozmy ze bedziesz robil 40 gdz/tyg. a 8.35 h - brutto
40x8.35 334 brutto na tydzien . czyli +/- 1400 brutto na miesiac
1400 -32% ( podatek dochodowy)=952 € netto na miesiac

950 - 300 ( kwaterunek) - 80 ( ubezp) zotaje 570 € netto na miesiac
570 - 250( plnowane podstawowe wydatki) =320 € netto . zakladajac ze nie musisz tankowac i nie palisz
przy srednim kurse € 4.10 x320 =1312 zl .
biorac nadgodziny nie licz odrazu na stawke x 2 .
Przy dobrych wiatrach mozesz miec 150 % stawki ale od nadgodzin odciagaja zaliczke na podatek w wyskosci 42%.
100% 8.35 = 5.67 netto
150% 8.35 = 7.26 netto
Zgłoś wpis
87 Postów
Malwina Jakóbczyk
(malwina85op)
Gaduła
mysle ze te 700 Ci pozostanie przy sporym oszczedzaniu i odmawianiu wielu rzeczy;/ powodzenia
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Baileys napisał:
przy planowanym standardzie i zarobkach minm nie jest to mozliwe .
zalozmy ze bedziesz robil 40 gdz/tyg. a 8.35 h - brutto
40x8.35 334 brutto na tydzien . czyli +/- 1400 brutto na miesiac
1400 -32% ( podatek dochodowy)=952 € netto na miesiac

950 - 300 ( kwaterunek) - 80 ( ubezp) zotaje 570 € netto na miesiac
570 - 250( plnowane podstawowe wydatki) =320 € netto . zakladajac ze nie musisz tankowac i nie palisz
przy srednim kurse € 4.10 x320 =1312 zl .
biorac nadgodziny nie licz odrazu na stawke x 2 .
Przy dobrych wiatrach mozesz miec 150 % stawki ale od nadgodzin odciagaja zaliczke na podatek w wyskosci 42%.
100% 8.35 = 5.67 netto
150% 8.35 = 7.26 netto



Baileys prawie sie ze wszystkim zgadzam. Mam male ale. W miesiacu nie pracujemy 160 godzin tylko przewaznie 176 h trzeba tez powiedziec ze przy takich zarobkach mozna sobie zalatwic doplate do ubezpieczenia. Czyli dochodzi nam gdzies w sumie okolo 140 euro wiecej w miesiacu, fakt nie jest to duzo, ale zawsze cos dla kogos kto zarabial w polsce 1200 zl lub byl bezrobotnym pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Z tym podatkiem chyba przesadzilas teraz tak, patrze. Od 1400 nie pobieraja 32% lecz duzo mniej. Gdzies okolo 20% czy pensji okolo 2500 brutto mozna mowic o -32% pozdrawiam
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Mirku nigdy nigdzie nie pobierali 20 % podatku
www.belastingschijven.com/belastingschijven-2012/

dochod 18.945€ : 12 = 1578.75 brutto na miesiac podatek do odciagniecia 33.10%
Zgłoś wpis


Bliżej nas