Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Firma w holandi a etat w Belgii - Holandia

Czytali temat:
majorzero35 (2499 niezalogowanych)
4 Posty
Daniel Milosz
(Kcsjastrzab)
Początkujacy
Witam serdecznie. Moze ktos z forumowiczów bedzie mi w stanie pomoc w meczacych mnie pytaniach. Posiadam wlasna dzialalnosc gospodarcza na terenie Holandii - tam jest siedziba firma. Ja wraz z rodzina jestem zameldowany w Begii. Sprawa wyglada nastepujaco trafila mi sie oferta pracy w belgijskiej firmie jako pracownik czy moge podjac prace mimo posiadania dzialalnosci? W ktorym kraju bede musial sie rozliczac? I czy podjeciu pracy jako pracownik naprzyklad nie posiadajac zlecen lub z braku czasu dla mojej firmy musze wykazywac jakies duze dochody? Czy ktos z forumowiczow spodkal sie z podobnym przypadkiem? badz ma znajomego ktory prowadzi podobne dzialania? Z pomoc strasznie dziekuje i pozdrawiam
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Mozesz podja pracej jak masz na to czas i ochote . Z pracy mozesz sie rozliczac w BE . Ale jak masz tu w NL firme i tu jest zarejestrowana na tutejszy adres , w podatkach i k.v.k to musisz tu rozliczyc z firmy , ale najprawdopodobniej bedziesz musial te zyski tez podac w BE.
Jesli twoja firma nie ma zlecen to nie ma z czego sie wykazywac , ale pamietaj ze musisz mimowszystko sie rozliczyc z tej firmy co kwartal w NL . Jak dobrze pamietam jesli firma jest bez dochodow lub na minimalnych przychodach , to podatek moze ciebie poprosic o jej zamkniecie lub moga to zrobic za ciebie .
Zgłoś wpis
4 Posty
Daniel Milosz
(Kcsjastrzab)
Początkujacy
Witam ponownie! Ok z zalatwianiem tych formalnosci podatkowych myślę że poradzi sobie księgowa. A dla przykladu jesli sam zdecyduje sie zamknac firme - z powodu braku zlecen, badz z powodu nie rentownosci to czy z tego tytulu bede musial ponosic jakies dodatkowe koszty- kary, itp.Przyznam ze prowdze to firme dosc krotko mogl bym nawet powiedziec ze jestem nowicjuszem. Bo glownym problem zaczal sie dla mnie w momencie zalatwiania socjalnego ubezpieczenia w Belgii jako samozatrudniony w Holandii. Odwiedzilem ubezpieczycieli i powiedzieli ze oni raczej tego nie moga zrobic - tu mieszkam ,tu sie ucze jezyka ,dziecko do szkoly i mam wszystkie dokumenty,tu bylem wspolwlascicielem firmy belgijskiej przez 9 miesiecy i nigdy nie zalegalem z platnosciami- mimo tego iz moge formalnie wykonywac prace na terenie Belgii- ale nie bez ubezpieczenia , odnosnie ubezpieczenia holenderskiego z tego co wiem potrzebny jest meldunek Tak wiec normalnie glowa puchnie , jestem normalnie w kropce. Za pomoc berdzo dziekuje.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
zadnych kosztow dodatkowych nie poniesiesz . Mozesz wszystko zamknac w jeden dzien , a i jak powiesz ksiegowej ze ma zalatwic to zaciebie i zrobic ostateczny balans to tez to zrobi . Jedynie bedziesz sie musial pod paroma papierkami sam podpisac.
Do ubezpieczenia w NL nie potrzebujesz meldunku .
Zgłoś wpis
4 Posty
Daniel Milosz
(Kcsjastrzab)
Początkujacy
Witam ponownie . A moze orjętuje się Pani jak to jest z ubespieczeniem socjalnym. Nie posiadajac meldunku w Holandii mogę sie ubezpieczyc? Jakie dokumenty beda mi potrzebne pozniej przy pracy mojej firmy w Belgii??(jakis odpowiednik polskiego druku a1?) I czy faktycznie belgijscy ubezpieczyciele moga mi odmowic ubezpieczenia?/Pozdrawiam
Zgłoś wpis


Bliżej nas