Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Praca w okresie wakacyjnym - kontrakt a wiekówka - Holandia

Czytali temat:
marcin law agnieszka.mojaniderlandia (1012 niezalogowanych)
3 Posty
Ania Kowalska
(aniakow92)
Początkujacy
Witam!

Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś, kto będzie w stanie udzielić odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie .

Otóż w tym roku pracowałam na wakacjach w pewnej fabryce, wyjechałam przez agencję pracy, mam 20 lat i obowiązywała mnie stawka wiekowa.
Pod koniec wakacji zaproponowano mi przyjazd za rok na sezon wakacyjny, przez agencję lub na kontrakt, jak wolę.
Zastanawiam się, co będzie dla mnie korzystniejsze i w związku z tym mam pytanie, czy na kontrakcie holenderskim obowiązuje stawka wiekowa?
Jedni mówią, że nie, drudzy, że tak i już sama zgłupiałam

Pozdrawiam i proszę o poradę
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
stawka wiekowa jest tak samo na bezposrednim kontrakcie jak i praca przez b.pracy . Czy dostaniesz wiekowke czy nie zalezy od twojego pracodawcy . Nie ma nigdzie obowiazku dawania ci wiekowki ale i nie ma obowiaku dania ci stawki jaka jest powyzej 23 roku zycia . Jesli takowa dostabiesz to jest tylko i wylacznie dobra wola pracodawcy lub b.pracy .
Stawka wiekowa jest tak jak i stawka minimalna jest ustalona tylko i wylacznie dla ochrony pracownikow zeby pracodawca nie mogl wykozystywac pracownikow ale zeby tez sie nie znalezli tacy zartownicie ktorzy zeby dostac prace beda pracowac za nizsza stawke jak jego krajan/kolega
Zgłoś wpis
3 Posty
Ania Kowalska
(aniakow92)
Początkujacy
Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź!

Pozdrawiam
Zgłoś wpis


Bliżej nas