Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

wyplata na polskie konto..... niemozliwe? - Holandia

4 Posty
edyta prokopiuk
(misia2)
Początkujacy
Witam,

od ponad roku czekam na wyplate zorgtoeslag na polskie konto walutowe i nadal nic....
Wysylalam kilka listow z potwierdzeniem numeru konta i adresem banku i ciagle cisza, wyslalm nawet kilka razy przypomnienie z wszystkimi danymi ( po niderlandzku, po polsku i nawet po angielsku) , ale zadnej odpowiedzi. Zwracalam sie tez do kilku firm po pomoc w wyjasnieniu sprawy, to jedna kase wziela i nic nie zrobila, a druga podobno dzwonila do balastingdienst, ale czekaja bo tamci podobno maja do nich oddzwonic... i tak kolejne miesiace mijaja.....

Tylko czy te pieniadze mi nie przepadna skoro tak dlugo czekam? Czy ktos moze mi cos doradzic w tej sprawie....?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Misia dostanie dodatkow na zagraniczne konto jest iemozliwe .
Wiec nie wiem co ci tak dlugo wyjasniaja .
oto cytat z formularza " Geef geen nummers van spaarrekeningen of buitenlandse rekeningen "czyli prosze nie podawac konta oszczednosciowego i/lub konta zagranocznego .
Zgłoś wpis
4 Posty
edyta prokopiuk
(misia2)
Początkujacy
Dzięki, ale...
Pozwolę sobie nie zgodzic się z Tobą , poniewaz moja koleżanka dostała przede mną na polskie konto, chociaż też po kilkumiesięcznej batalii, a poza tym gdy składałam wniosek w urzędzie to fakt- trochę kręcili nosem, ale powiedziałam, ze wyjeżdżam i zamykam holenderskie, więc innej opcji nie ma. Pani w okienku popytała kolegów z urzędu i obiecali, że to zrobią.( Nawet skserowali moją polską umowę z bankiem o założenie konta walutowego ). Po kilku tygodniach dostałam list z prośbą o potwierdzenie numeru i dokładny adres banku, swift i iban. Wysłałam natychmiast, po dwoch miesiącach znow poprosili o numer konta - więc skorzystałam z usług biura pośredniczącego w takich sprawach. Zredagowali mi pismo po holendersku z wszyyyyyystkimi możliwymi danymi i dalej nic. Potem jeszcze wysyłałam po polsku i po angielsku za potwierdzeniem odbioru i dalej, dalej nic. Dlatego szukam gdzie tylko się da, może ktoś wie w jaki sposób dotrzeć do tego urzędu. Rozmowa przez tel. tylko po hol. nawet ang. nie wchodzi w rachubę, e-maila nie da sie napisać, bo tylko dla firm - jak dla mnie to chyba lekceważenie petentów !

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
no ale zeby nie bylo to nikt ci nie zabrania z kims sie nie zgadzac ,
Pozwolę sobie nie zgodzic się z Tobą , poniewaz moja koleżanka dostała przede mną na polskie konto tyko po kiego zawracasz trabe sloniowi jak i tak lepiej wiesz ?
może ktoś wie w jaki sposób dotrzeć do tego urzędu. pewnie ze wiemy . Np: autem , pociagiem , na pieszo , rowerem , taxi......
Zgłoś wpis
4 Posty
edyta prokopiuk
(misia2)
Początkujacy
Baileys- jesli nie masz nic mądrego do dodania to lepiej nie zaśmiecaj forum swoim cięzkim dowcipem. Chyba, ze nie masz nic ciekawszego do roboty.....?
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
toc sie usiamalm z moich ciezkich dowcipow .
sama pytasz jak dotrzec to ci odpowiedzialam . Ale wlasnie po co ci odpowiadam jak ty i tak lepiej wiesz . Ale mimo ze lepiej wiesz to moze twoja kolezanka ktora juz dostala na polskie konto zorgtoeslag ci podpowie jak to zrobila ? A moze nie chce ci pomoc ? tak jak i wielu innych ...........
Zgłoś wpis
4 Posty
edyta prokopiuk
(misia2)
Początkujacy
Wiesz , od jakiegos czasu nie mieszkam juz w Holandii, a moja kolezanka wydeptala niezlą sciezkę zeby to załatwić- to po pierwsze, drugie jest to, ze różni ludzie są na forum i może ktoś miał podobny przypadek, więc może zna jakąś skuteczną firmę pośredniczącą, a po trzecie jeśli ktoś z forumowiczów nie umie bądz nie chce mi pomóc to po prostu nie odpowiada na post i nie czepia się wątków, których nie rozumie Ale to w naszej kulturze niestety jest normalne zachowanie- nie tylko nie pomóc innym, ale może tak jeszcze zaszkodzić (chociażby glupimi uwagami ?).... Jest takie madre powiedzenie : "jak masz glupio gadac to lepiej nic nie mów!"
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Ujj, Misia, tu właśnie się mylisz. Jesteś nowa na forum i masz prawo nie wiedzieć.
Baileys może i ma sarkastyczne poczucie humoru, ale na tym forum nie ma chyba osoby, która więcej pomogła ludziom niż ona. O!
Zgłoś wpis
31 Postów
Izabela K
(MalutkaNiepokorna)
Bywalec
Wiem ,ze zwroty podatku sa wyplacane na polskie konta.Z zorgtoeslag pojecia nie mam czy jest to mozliwe..wiem,ze znajomi starali sie o zorgtoeslag bez posiadania meldunku w NL i wystarali sie,fakt,zajelo to troche...pieniadze jednak zostaly wyplacone na holenderskie konta.
Byc moze z wyplata zorgtoeslag na polskie konto moze byc klopot....w koncu to dodatek do ubezpieczenia holenderskiego itd.
I byc moze Baileys ma racje.A ze ma ciezki jezyk pisany,to fakt.Ale jak wspomniala Viooltje,Baileys orientuje sie w takich sprawach znakomicie i naprawde pomaga ludziom.Wiec moze przestan psioczyc na informacje,ktore nie odpowiadaja Twoim oczekiwaniom.
A skoro Twoja kolezanka dostala pieniadze na polskie konto,wiec nie prosciej jej zapytac jak tego dokonala??
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Juist, Małe!
Zgłoś wpis


Bliżej nas