Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

zwrot zorgtoeslag za kolejny rok - Holandia

2 Posty
sławek ruba
(rubensis)
Początkujacy
Witam słuchajcie zapytam bo do konca nie jestem pewny . Czy składając i otrzymujac zwrot zorgtoeslag za rok 2011 ( pieniadze zostaly przelane w lutym 2012) muszę ponownie składać wniosek za 2012 rok ? Dodam tylko że prowadze jednoosobowa działalność ale z powodów wyższych muszę ją za tydzień zamknać i do końca miesiąca wyjechać z Holandii, a jak do tej pory żadne pieniądze za 2012 nie wpłyneły na podane poprzednio konto. prosiłbym o odpowiedz a jeśli temat powieliłem to przepraszam.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
tam musisz do konca marca wystapic do bd o zorgtoeslag za 2012 . Nie spodznij sie bo jesli zlozysz papiery po 1.04.2013 to juz mozesz zapomniec o dodatku za 2012
Zgłoś wpis
2 Posty
sławek ruba
(rubensis)
Początkujacy
dzięki za odpowiedz ale wyczytałem gdzies w sieci że na kolejny rok dodatek jesli składales rok wcześniej jest przyznawany automatycznie i nie wiem do końca czy tak jest czy nie



znalazłem coś takiego:

" Otrzymałem decyzję na 2012 rok a nie planuję pracować w Holandii w tym okresie? Co mam zrobić w takiej sytuacji?
Każda osoba która pobierała dodatek Zorgtoeslag, automatycznie dostaje decyzję na nowe lata. Jeśli osoba zakończała pracę w Holandii musi zgłosić, do urzędu w Holandii, wstrzymanie wypłaty świadczenia Zorgtoeslag.
Osoby, które otrzymały w styczniu 2013 roku decyzje Zorgtoeslag 2012 i nie planują pracować w Holandii w 2013, pod koniec 2013 otrzymają decyzję z urzędu, że jest nadpłata świadczenia i należy całość zwrócić do urzędu. Aby uniknąć takiej sytuacji należy zgłosić się do nas w celu zamówienia odpowiednich druków na wstrzymanie świadczenia już na początku rok 2013. Świadczenie można wstrzymać w każdym momencie, jednak im wcześniej to uczynimy tym mniej zostanie wypłacone i mniejszą kwotę będziemy musieli oddać do urzędu. "

i teraz juz sam niewiem składać czy nie
pozdr
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Mozesz zlozyc o 2012 a po odtrzymaniu poprostu zatrzymac na 2013 .
Zgłoś wpis


Bliżej nas