Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Biuro "Mojka" w Rotterdamie ... - Holandia

3 Posty
Jack Daniels
(jackdaniels)
Początkujacy
Chciałbym spytać czy ktoś z was korzystał z usług rozliczenia podatku holenderskiego przez biuro "MOJKA" z Rotterdamu , w szczególności za rok 2012 , a jeśli tak to napiszcie czy ktoś dostał juz zwrot na konto .

tu link do ich strony (...)

Rozliczyłem się u nich na początku lutego 2013 i kasa miała być do końca czerwca a do dzisiaj nic.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
8 Postów

()
Początkujacy
Częściowo odpowiadając na pytanie.
Dosyć dużo ludzi podostawało juz zwroty podatków rozliczając się nawet później niż Ty.
Natomiast rozliczający nie zawsze ma wpływ na przebieg procedury.

Firmy samej w sobie nie znam ale zdziwiła mnie informacja dotycząca wypełniania formularza EHT (podpisu elektronicznego). Trzeba tam wpisać 5 cyfr które są osobistym kodem / podpisem.
Nie ma zadnych wytycznych które mówią że musi byc to pięć ostatnich cyfr numeru BSN / SOFI, inaczej przeciez nie byłoby sensu robic kodu skoro bedzie on odgórnie znany.

Troche dziwne że że sa 'niedociągnięcia' w tekstach na stronach - bo mimo wszystko jest to wizytówka strony .... ale może zbytnio sie czepiam
Zgłoś wpis
3 Posty
Jack Daniels
(jackdaniels)
Początkujacy
W sprawie zwrotu okazało się że pieniądze wpłyneły błędnie na konto do firmy u której rozliczałem się wcześniej z podatku
Firma ta pobierała prowizję z góry za rozliczenie i pieniądze były przelewane najpierw na ich firmowe holenderskie konto , a po odliczeniu prowizji - na moje konto, teraz albo ta poprzednia firma wypłaci mi pieniądze albo odeśle je z powrotem do belastingu i wtedy będe musiał się starać od belastingu o kasę ....

Ogólnie nikt mnie nie poinformował że zmieniając firmę rozliczającą podatek nl która pobiera prowizję z góry za tą usługę trzeba wcześniej wysłać do belastingu specjalny list o zmianę konta do przelewów .

Pozdrawiam .
Zgłoś wpis
14 Posty
Bywalec
dobrze wiedziec, dzięki
Zgłoś wpis
3 Posty
Jack Daniels
(jackdaniels)
Początkujacy
Pan mojka nie poinformował że zmieniając pośrednika do rozliczenia podatku z holandii , < szczególnie takiego który najpierw przelewa pieniądze na swoje firmowe konto w celu pobrania prowizji za taką usługę , > trzeba wysłać specjalny list do belastingu o zmianę numeru konta do przelewania kasy ze zwrotu podatku .

Ogólnie biuro Mojka jest ok. bo rozliczyli mnie prawidłowo i szybko a przelew z belastingu rzeczywiście był do końca czerwca jak powiedział pan Mojka (rozliczałem się początek lutego 2013) tylko że nie na moje konto prywatne a na konto firmy u której wcześniej się rozliczałem z podatku holenderskiego , ponieważ ta firma zmieniła , czy też ustaliła , swoje firmowe konto jako główne konto do wypłaty zwrotu podatku w belastingu .
Zgłoś wpis
1 Post
Początkujacy
Witam.
Stanowczo odradzam to biuro. W ogóle nie interesują się klientem, biorą pieniądze i zbywają. Nie wysyłają potwierdzenia konta i każą płacić dodatkowe 10 euro za wysłanie potwierdzenia rzekomo kolejnego nie wiadomo jakim prawem. Jest to biuro naciągaczy. Omijajcie szerokim łukiem. A te osoby co piszą pięknie ładnie na temat tego biuro są zapewne podstawione. Chcę zaznaczyć iż nie tylko mnie potraktowali chamsko to jest ich stały system na wyłudzanie pieniędzy.
Zgłoś wpis


Bliżej nas