Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Jak postraszyć agencję pracy? - Holandia

Czytali temat:
(1441 niezalogowanych)
7 Postów
Marcin F
(Kinley85)
Początkujacy
Witam
Pracuję przez holenderską agencje pracy ktora zatrudnia m.in. polakow. Mam pytanie odnosnie salarisow.
Dostaje salarisy z 2 -3 miesiecznym opoznieniem, pare razy zwracalem uwage ze chce otrzymywac salarisy od razu po zaplacie ale bezskutecznie. Czy można wymusic (czy musza) na nich aby wysylali mi salarisy szybciej( czy jest jakies prawo , ustawa ktora sie tego tyczy?) i ewentualnie czym, jakimi organizacjami moglbym ich postraszyc zeby cos ruszylo do przodu, bo ogolnie moga cos krecic...
Dzieki
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Tu mozesz zglosic
Co i jak to tam dalej sie za to bira to niewiem
0800-5151
tu masz formulasz
fd8.formdesk.com/arbeidsinspectie/Zawiadomienie
a tu stronka

www.inspectieszw.nl/actueel/campagnes/me...euitzendbureaus.aspx

a tu jeszcze prospekta tam jest rowniez po polsku
www.inspectieszw.nl/Images/meldpunt%20vo...he_tcm335-340310.pdf

powodzenia
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Stary wyjadacz
kazdy pracodawca ma obowizek wydac minimalnie jeden wyciag z wyplaty (loonstrook) rocznie , chyba ze ktos ma rozniac sie miesiace pod wzgledem godzin, dzni itd w takim wypadku loonstrook musi byc wydany w chwili wyplaty .Jezeli szefostwo nie wydaje loonstrook mozesz zadzwonic do u.podakowego ( mozna rozmawiac tylko j.niderlandzkim ) 08000543 lub jak wyzej napisal Patboy do zwiazkow , inspekcji pracy , lub sie zglosic do juridisch loket porady sa za darmo a pomoc w wypadku niskich dochodow kosztuje pare euro tel : 09008020
www.juridischloket.nl/Pages/default.aspx
ponizszy link odnosi sie do obowiazku wydawania loonstrook
"....Ja, je werkgever moet jou na elke salarisbetaling een schriftelijke opgave van je loonbedrag geven....."
www.intermediair.nl/carriere/salaris/loo...n-van-mijn-werkgever
Zgłoś wpis


Bliżej nas