Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Urlopowe w Holandii - Holandia

2 Posty
Ewelina b.
(nemessi)
Początkujacy
witam ,mam pytanie dotyczące obliczania tzw. ,urlopowego, Czy godziny urlopowe mnoży się przez stawkę brutto na godzinei to jest należna kwota? Czy liczy się to w jakiś inny sposób?
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Nemessi, pytanie sformulowalas troche niezrozumiale. Mieszasz dwie rozne sprawy.
Sprobuje to wytlumaczyc:
1. Dni urlopowe - vakantiedagen.
2. Pieniadze - vakantiegeld.

1. Zalezy od Twojego CAO i przepracowanego czasu. W CAO najczesciej przysluguja 24 dni robocze za przepracowany rok. Jesli przepracujesz pol roku - odpowiednio 12 dni, 3 m-ce to 6 dni, itp. Sa to dni platne tak jak stawka godzinowa.

2. Vakantiegeld to 8% od Twoich zarobkow brutto, czesto wyplacane 2 razy do roku, badz tylko raz, w maju lub czerwcu. Kwota ta jest opodatkowana o jeden prog wyzej niz Twoje zarobki. Jesli pracujesz przez biuro pracy to bardzo prawdopodobne, ze pieniadze te zostaly Ci juz wyplacone przy kazdej wyplacie.
A za dni urlopowe tez mogli Ci wyplacic w momencie, kiedy brakowalo Ci godzin. Np. kontrakt 40 godzin a pracowalas 36.

Wszystko znajdziesz na swoim salarisstrook - odcinku wyplaty.

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
2 Posty
Ewelina b.
(nemessi)
Początkujacy
Chodziło mi o te pierwsze pieniądze,nie o wakacyjne *które jest wypłacane 2 razy w roku.Mianowice chodzi mi ot jak liczy sie urlopowe, wiem że stanowi ono trochę ponad 10% wynagrodzenia,czy odciąga się z niego podatek?
Może ktos podać jakiś przykład
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Nemessi,

jeśli chcesz otrzymać odpowiedź, najpierw sformułuj dobrze pytanie.

Nadal mylisz pojęcia.
Jakie 10 procent?
I nadal nie wiem o co chodzi.

Vakantiegeld - otrzymujesz według swojego CAO.

Vakantiedagen - również. Inaczej nazywa się to 'snipperdagen' i są do wykorzystania przez cały rok, najczęściej 2 dni wolnego za przepracowany miesiąc, płatne (wg CAO) jak stawka dzienna.
Można je wykorzystać co miesiąc, bądź skumulować i polecieć np. na Seszele...

P.S. Jeżuu, a na kim chcesz się mścić?!

Nemezis... Bogini zemsty...

Aż się boję odpowiadać!
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Stary wyjadacz
Ciuciu wytlumaczmy chlopakowi jak krowie na rogi :
vakantiegeld - pieniazki wakacyjne wyplacane zazwyczaj 1 x w roku . Czasem 2 x do roku zalezy od regolaminu zakladu . Piniezki wakacyjne sa naliczane w wysokosci 8 % od twojej podstawowej stawki brutto i sa obciazane wyzszym podatkiem jak twoje dochody .
vakantiedagen - urlop / dni wakacyjne sa zalezne od twojego CAO i od ilosci przepracowanych dni/tyg/miesiecy . srednio wychodzi 24 dni w roku . Ale jak juz wyzej napisane jest to zalezne od twojego CAO . Urlop/dni wakacyjne sa platne jak za normalny dzien pracy .
Jesli pracujesz w b.pracy najprawdopodobnije wyplacaja ci i dni i pieniazki wakacyjne odrazu do wyplaty . Wszystko to mozesz skontrolowac na twoim wyciagu z wyplaty . Jesli jednak jest to kumulowane to dostaniesz wyplacone w odpowiednim do tego czasie . Jak nadal sie nie rozumiemy to radze zglosisc sie do firmy ktora ci to wytlumaczy jak juz bedzie trzeba nawet recznie lub mloteczkiem .
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Stary wyjadacz
dla przykladu od 10000€ odloza ci 800 euro pieniazkow wakacyjnych . od tych 800 odciagna okolo 42% zaliczki na podatek i zosatanie ci 464€ na reke
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Baileys napisał:
Ciuciu wytlumaczmy chlopakowi jak krowie na rogi :


To nie chłop, to baba!
Zgłoś wpis
1 Post
Marcin Sochalec
(MarcinSochalec)
Początkujacy
Witam czy mógł by mi ktoś udzielić informacji w następującej sprawie ( z poprzedniego roku tj 2017 mam 110:00 h ustawowego urlopu czy jest możliwość wypłaty tych godzin jednorazowo w dowolnym momencie prze zemnie czy ot jest ustalone jakoś z góry przepisami bądź agencja pracy tymczasowej wyznacz termin ) mówiąc zwyczajnie i porostu chce żeby agencja zapłaciła mi za nie wykorzystane 110h urlopu z roku 2017 czy muszą mi to wypłacić w momencie gdy się zwrócę z tym do nich czy będę dalej zbierać godziny urlopu. z góry dziękuje za pomoc
Zgłoś wpis


Bliżej nas