Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Proszę o pomoc dot. wakacyjnego - Holandia

1 Post
Karolina Gie
(kargra)
Początkujacy
Witajcie,

Szukam pomocy. Mój tata pracował w Holandii od 26.06.2012 do 09.05.2013 w holenderskiej firmie. Zakończyła się umowa i nigdy nie dostał tzw. wakacyjnego, o którym mowa w jednym z podpunktów umowy:
"Aan de werknemer zal 8% van zijn genoten salaris als vakantietoeslag worden unitgekeerd. De uibetaling ven de vakantietoeslag zal paatsvinden in de maand mei, terijl het jaar waarover de vakantie-uitkering wordt berekend loopt van 1 juni tot en met 31 mei."

Pracodawca nie chce wypłacić tych pieniędzy, ponieważ w jego opinii nie należą się, gdyż tata nie przepracował pełnego roku.

Czy ktoś mógłby nam doradzić, co w takiej sytuacji? Nie bardzo rozumiem ostatniego zdania "De uibetaling ven de vakantietoeslag zal paatsvinden in de maand mei, terijl het jaar waarover de vakantie-uitkering wordt berekend loopt van 1 juni tot en met 31 mei." - czy mogę prosić o objaśnienie, o co chodzi w nim?

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Wakacyjne jest wypłacane bądź w ustalonym ustawowo terminie, bądź po wygaśnięciu stosunku pracy, bez względu na powód wygaśnięcia i bez względu na długość jego trwania.
Prosto: kończąc pracę w danej firmie pracownik powinien otrzymać wakacyjne przy ostatniej wypłacie. Kropka.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, odezwij się na priv.

Pozdrowionka.
Zgłoś wpis
2 Posty

()
Początkujacy
Od tego jest inspekcja pracy w czwartki i wtorki możesz zgłośić w języku polskim.
Jak oni zadzwonią do firmy to szybko wypłacą bo inaczej dostaną karę.
Mogę ci podać numer telefonu.
Wakacyjne należy się jak chopu ziemia i nie mogą zatrzymać tak sobie ,jeżeli pracował to należy się też urlop płatny.
Pozdrawiam i napisz na prywatny to ci podam numer i pokieruję jak załatwić.
Zgłoś wpis


Bliżej nas