Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Czy to mi się opłaca? Prośba o opinię. - Holandia

2 Posty
Łukasz Pop
(lukpop)
Początkujacy
Witam serdecznie,

Na początku pozdrawiam wszystkich Polaków mieszkających w Niderlandach.

Potrzebuję, żeby ktoś z Was krótko i zwięźle, pi razy drzwi, pomógł mi policzyć koszty życia w Holandii.

Mianowicie jestem informatykiem i otrzymałem propozycję pracy w IBM za 400EUR dziennie (zakładam, że to jest netto, czyli + BTW/VAT)

Miejsce pracy IBM, Groenelaan 2, Amstelveen - niedaleko Schiphol.

Mam żonę i dwójkę dzieci, 6 i 4 lata, które chciałbym ściągnąć od nowego roku szkolnego.

Praca na samozatrudnienie - dla mnie nie problem, robię tak w Polsce od 7 lat.


Czy ktoś z Państwa, mógłby mi podać ile z tego zostanie mi na rękę, ile kosztowałoby jakieś 60m2 mieszkanie pod Amsterdamem, tak, żebym dojeżdżał do pracy max 40 minut i ile kosztuje życie.

Pi razy drzwi. Największy problem mam z podliczeniem podatku na samozatrudnieniu. Znalazłem stronę thetax.nl z której wychodzi mi, że, zakładając, że zacznę pracę od 1 kwietnia i pracując 20 dni w miesiącu zarobię rocznie 400EUR*20dni*9mcy = 72000 EUR, co daje wg tego kalkulatora 3,770 EUR 'do ręki'.

Nie wiem jak obliczyć socjal na dzieci, podobno coś tam jest.

Mam lecieć w najbliższy poniedziałek na rozmowę i nie wiem czy jest sens...

Wielka prośba o pomoc w policzeniu tego lub namiary na strony i co muszę wziąć pod uwagę.
Zgłoś wpis
8 Postów
Jadwiga Bednarek
(Jadwiga69)
Początkujacy
Tak po krótkiemu to opłaca się
Zgłoś wpis


Bliżej nas