Hej, planuję z chłopakiem wyjazd do Holandii na co najmniej rok przez agencję pracy. I tu moje pytanie - jak jest w końcu z tym brutto i netto ? Na wiatraku czytam takie oto ciekawe sprawy "Każdy pracownik w wieku od 15 lat ma prawo do ustawowego minimalnego wynagrodzenia (hol.: minimumloon). Minimalne wynagrodzenie dla pracownika od 22 roku życia w roku 2018 wynosi € 1.578 brutto miesięcznie, co powinno po odtrąceniu podatków dać ok. 1.430 euro na rękę.", lecz kiedy przeliczam przez kalkulator na tej stronie -> loonwijzer.nl/salaris/brutonetto i ręcznie odejmuję te 37% z kawałkiem, to netto wychodzi mi 1000-1200. Jak to w końcu wygląda ? Wiem, że jadąc przez agencję nie mam co liczyć na więcej niż minimalna, ba jestem zapisana w jednej i też usiłuję rozkminić ile by zostało miesięcznie na życie i ewentualnie jakieś odłożenie przeglądając oferty pracy. Ale sami się chyba zgodzicie, że jest spora różnica jeśli chodzi o przeżycie między 1000 a 1400 na miesiąc. Opiszecie jak to wygląda ?

Check je loonstrook en bereken je bruto- en nettosalaris Krijg inzicht in je bruto- en nettosalaris en de sociale werkgeverslasten loonwijzer.nl