Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Nauczyłem się dzisiaj lekcji w trudny sposób - Holandia

Czytali temat:
Focusmk2 SorimBela BetronParks YekinKebo KrynicaZdroj (624 niezalogowanych)
3 Posty
BetronParks
(BetronParks)
Początkujacy
Byłem więc cudzoziemcem nierezydentem do lipca 2020 r., co oznaczało, że byłem zwolniony z podatków FICA. Wczoraj przypadkowo zdałem sobie sprawę, że nie poinformowałem mojej listy płac, że nie jestem już cudzoziemcem nierezydentem, więc powiadomiłem ich, aby mogli wprowadzić niezbędne zmiany w mojej liście płac.

Dostałem dzisiaj telefon od pracownika działu kadr, który powiedział, że musimy porozmawiać. Oczywiście, jeśli chcą rozmawiać, a nie komunikować się przez e-mail, to musi to być zła wiadomość. Powiedział mi, że mogę albo obciąć im czek na brakującą kwotę, albo po prostu odjąć ją od mojej wypłaty, dopóki nie zostanie spłacona. Myślę sobie, że po prostu odetnę im czek i usunę go z drogi, zapytam, ile i najwyraźniej muszę zapłacić 21 tys. dolarów podatku FICA od lipca 2020 do teraz.

WOW, byłem po prostu zbity z tropu. To z pewnością zrujnowało mój dzień i nadchodzący weekend. Wyciągnięta lekcja, zawsze bądź na bieżąco, SZCZEGÓLNIE jeśli jest to związane z podatkami.

Pójdę płakać i napiszę czekowe westchnienie.
Zgłoś wpis
3 Posty
BetronParks
(BetronParks)
Początkujacy
BetronParks napisał:
Byłem więc cudzoziemcem nierezydentem do lipca 2020 r., co oznaczało, że byłem zwolniony z podatków FICA. Wczoraj przypadkowo zdałem sobie sprawę, że nie poinformowałem mojej listy płac, że nie jestem już cudz xender.vip/ oziemcem nierezydentem, więc powiadomiłem ich, aby mogli wprowadzić niezbędne zmiany w mojej liście płac. nox.tips/

Dostałem dzisiaj telefon od pracownika działu kadr, który powiedział, że musimy porozmawiać. Oczywiście, jeśli chcą rozmawiać, a nie komunikować się przez e-mail, to musi to być zła wiadomość. Powiedział mi, że mogę albo obciąć im czek na brakującą kwotę, albo po prostu odjąć ją od mojej wypłaty, dopóki nie zostanie spłacona. Myślę sobie, że po prostu odetnę im czek i usunę go z drogi, zapytam, ile i najwyraźniej muszę zapłacić 21 tys. dolarów podatku FICA od lipca 2020 do teraz.

WOW, byłem po prostu zbity z tropu. To z pewnością zrujnowało mój dzień i nadchodzący weekend. Wyciągnięta lekcja, zawsze bądź na bieżąco, SZCZEGÓLNIE jeśli jest to związane z podatkami.

Pójdę płakać i napiszę czekowe westchnienie.
Zgłoś wpis


Bliżej nas