Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zameldowanie - Holandia


()
Początkujacy
Witajcie!
Proszę o radę w sprawie zameldowania.
Właściciel domu, kóry wynajmuję, wreszcie zostałuwolniony z rąk krwiożerczych aborygenów i po pół roku podpisał łaskawie kontrakt na wynajem domu. Kończy się rok podatkowy który cały przepracowałem (z gestymi nadgodzinami ale i 5 tygodniami urlopu) w Holandii i zastanawiam się jaki to będzie miało wpływ na rozliczenie podatkowe? Dotychczas byłem zameldowany w Polsce i wcześniej też się rozliczałem z takim adresem ale ostatnie lata obfitowały w dłuższe urlopy więc i zwroty były sute. Poradźcie, jakie są plusy i minusy zameldowania pod tym i innymi względami i jak to wygląda w praktyce?
Pozdrawiam,
inż Franc
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Wpływu na podatek nie ma jakiego takiego, ale jeżeli jesteś zameldowany i przedstawisz rachunki - to zwrot masz większy - jeżeli np. jestes w fazie B i masz przejść na faze C a n nie chcą dać Ci kontraktu to wysyłają Cię na 3 miesięczne wolne - i w przypadku kiedy jesteś tu zameldowany mozesz bez problemu załatwić sobie bezrobotne , jeżeli posiadasz samochód na blachach PL w przypadku zameldowania , ale nie pamiętam jak to teraz jest chyba do 0,5 pół roku dobrze by było je zmienić na NL bo moga się czepiać , Pozatym jeżeli wynajmujesz domeki i kwota eynajmu nie przekracza wsumie bodajże 642 euro to możez wystąpić o dofinansowanie
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Dzięki za info. Dzisiaj to załatwiłem tylko niespodzianie wyszło, że potrzebny jest akt urodzenia
No ale jak to w holenderskich urzędach bywa..no problemenco, full service
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Akt urodzenia ? ja na szczęście nie potrzebowałem - a i nie daj się skierować do urzędu emigracyjnego po stikera (wlepa w paszport) bo szkoda na to czasu, a ponieważ należymy do Unii jest nam to niepotrzebne a nie we wszystkich urzędach o tym wiedzą
Zgłoś wpis


Bliżej nas