Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wasza ulubiona Niderlandska muzyczka? - Holandia

5 Postów
Początkujacy
Hejka witajcie do tych co lubia sluchac muzyky mam pytanko, jest jakas niderlandska piosenka zespol lub wykonawca, ktory-a wam sie podoba i lubicie sluchac jego czy ich piosenek? ja powiem za siebie mi podobaja sie ogolnie piosenky od de dikdakkers a z nich najbardziej het vliegerlied i dalej milo jest posluchac np tes Sjon & Sjeffrie - Lange hete zomer ale to jak narazie jedina piosenka ktora mi sie od Sjon & Sjeffrie podoba. no i jak macie wy? jestem ciekawa. papa adelcia
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Adelcia, posłuchałam

To akurat nie jest moja muzyka, ale przecież - na szczęście - nie każdy lubi to samo, prawda?

Muzyka to muzyka, słucha się jej najlepiej w wersji instrumentalnej. Dlatego klasyczna nigdy się nie zestarzeje.
A co do piosenek - jak ktoś już wspomniał na forum - trzeba rozumieć słowa, bo zawsze jest tam jakiś przekaz.
Z NL moim ulubionym jest chyba Boudewijn de Groot. Taki bard, jak Kaczmarski i Wysocki.
Klein Orkest z ich kultowym "Over de muur" na czele. Znalazłoby się jeszcze kilka innych.

Pozdrowionka!

Zgłoś wpis
527 Postów
ZIBI L...
(ZIBI L)
Latający Holender
Słuchać tego na koncercie to dopiero odlot.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Pamiętam!

To też!

Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
A to moja kochana sąsiadka i towarzyszka spacerów z piesami, Glenda Peters, która po przerwie związanej z wychowaniem dzieci powraca do śpiewania
Kiedyś w Sound Mix Show wygrała pierwszą edycję. Gerard Joling był trzeci, ale nie miał dzieci.
Glenda sama pisze teksty, jest szczęśliwa i spełniona. Baaardzo ją lubię. Cholernie pozytywny człowiek!



Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy


Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender

Zgłoś wpis


Bliżej nas