Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Jakie szanse na pracę w zawodzie dla małżeństwa? - Holandia

1 Post
Dawid M.
(MacGyver)
Początkujacy
Witam serdecznie wszystkich,

Jako nowy użytkownik portalu chcę zapytać doświadczonych ludzi, którzy mieszkają i pracują już parę lat w Holandii, a szczególnie tych którzy mają coś wspólnego z kierunkami informatycznymi, jakie są szanse na dostanie pracy dla mnie, informatyka specjalisty od sieci teleinformatycznych i systemów operacyjnych MS i Linux. Posiadam 6-letnie doświadczenie zawodowe nabyte na stanowisku inżyniera elektromechanika i ~1-roczne doświadczenie nabyte w pracy w dziale IT. Każda opinia będzie dla mnie cenna. Moje umiejętności językowe - Angielski - Dobry, poziom B2. Niderlandzki A1/A2 - Kali pić kali jeść Z rodziną dogadać się umie. Obecnie jestem zarejestrowany na portalu dla informatyków it-profile.nl.

Dla mojej żony chciałbym zapytać jakie są realne szanse otrzymania pracy w wyuczonym zawodzie z dyplomem WO i 4-letnim doświadczeniem nabytym w Polsce w Holenderskim przedszkolu. Czy ma jakąkolwiek szansę rozpoczęcia pracy w przedszkolu/szkole jako chociażby pomoc nauczyciela? Czy w ogóle istnieje coś takiego jak pomoc nauczyciela w Holandii. Czy holenderscy urzędnicy uznają doświadczenie zawodowe nabyte w Polsce? Czy istnieje możliwość awansu w takiej instytucji publicznej wraz z rozwojem umiejętności językowych obcokrajowca?
Umiejętności językowe żony - Niemiecki - B1, Niderlandzki - A1.

Dlaczego Holandia?

Chcielibyśmy się przeprowadzić do Holandii gdzie mieszka większa część naszej rodziny, polsko-holenderskiej. Zależy nam na tym, ponieważ rodzina którą mamy w Holandii jest przesympatyczna i niesamowicie zżyta ze sobą. W Polsce mieszkamy w osamotnieniu i to nas bardzo przygnębia. Nie posiadamy nic co by nas wiązało w Polsce. Dla nas wyjazd do Holandii byłby bardzo odważnym przedsięwzięciem, ponieważ nie możemy zbytnio liczyć na żadną pomoc finansową ze strony rodziny, ponieważ nie ma u nich zwyczaju udzielania wsparcia finansowego nawet własnym dzieciom, chyba, że są w poważnych finansowych tarapatach. Nie wiem jak inne rodziny, ale w mojej widzę dyscyplinę typu: "skończyłeś szkołę, idź do pracy, załóż rodzinę, wynajmij/kup sobie mieszkanie". Ale mimo tej dyscypliny wychowawczej rodzina jest bardzo zżyta. Cała rodzina mieszka w jednym mieście, a młodzi nie gonią za pracą na drugi koniec Holandii by się odseparować od rodziców jak to często u nas bywa.
Więc chcielibyśmy zasięgnąć rady odnoście w miarę przyzwoitego zatrudnienia, tak by normalnie żyć na średnim poziomie i być w stanie wychować dzieci w tym kraju nie korzystając z żadnych socjali dla bezrobotnych.

Chętnie opowiem o zwyczajach panujących w rodzinie, nie tylko kulinarnych

Dziękujemy z góry za odpowiedzi i porady co i jak zacząć.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Tutaj znajdziesz predziej konkretna odpowiedz: www.goldenline.pl/forum/holandia/ (przewaznie osoby z IT na wyzszych stanowiskach z kilkuletnim doswiadczeniem w branzy)

www.leaseweb.com/nl/over-ons/werken-by-leaseweb/alle-vacatures

Pozdrawiam
Zgłoś wpis


Bliżej nas