Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

mieszkania socjalne z gemente... - Holandia

Czytali temat:
6 Postów
anastazja :)
(zabieganazoska)
Początkujacy
hmm... czy ktos z was zapisal sie do jednej z korporacji mieszkaniowych , i czeka lub juz dostal mieszkanie?? wiem ze trzeba przez internet reagowac na mieszkania ale
na jakich zasadach przyznawane sa te mieszkania i jak dlugo musze jeszcze czekac?
* juz ponad 3 lata temu zapisalam sie na mieszkanie i powiedzieli mi ze jeszcze z 2 lata trzeba czekac...

czy to zalezy tez od regionu w ktorym sie mieszka??

Jak sprawa wyglada u was?
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
w kazdej spoldzielni trzeba reagowac na mieszkania samemu czas oczekiwania na mieszkanie w zaleznosci od rejonu gdzie sie starasz o mieszkanie moze nawet sie wyciagnac do 15 lat.
W zasadzie sa 2 mozliwosci dostania mieszkania .poprzez losowanie i poprzez reakcje - czyli osoba z najwyzsza iloscia pkt dostaje dane mieszkanie. W twoim rejonie wlasnie tak jest ze sie czeka min 5 lat a mozna i dluzej . wiec uzbroj sie w cierpliwosc i czekaj.
U mnie w rejonie czekaja ludzie gdzies okolo 9 mcy do roku jak chca mieszkanie w malej miejscowosci a na mieszkanie w wiekszym miescie okolo 2-3 lat
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Tak jak napisala ci juz Baileys jest system punktowy (co miesiac jakies tam punkty)lub system losowania.
Powiedzmy ze jest system punktowy (ktory jest przewaznie )nieznaczy to koniecznie ze dlugo trzeba czakac, musisz wiedziec kiedy sie reaguje i przedewszystkim na co!
Ogolnoznane jest to ze w trakcie wakacji czy Swiat, juz nawet niewazne jakich ma sie najwiecej szans ze bedziesz miala nawiecej punktow, dlatego ze malo ludzi w tym momencie jest zaganianym i niema czasu lub wogole ich niema
dawno dawno temu udalo mi sie w ten sposob wynajac mieszkanie a mialem tylko 18 punktow!
Problemem moze byc rowniez to ze masz wysokie wymagania bo wtedy oczywiscie bedzie duzo chetnych i szansa na wygranie bedzie malutka
powodzenia
Zgłoś wpis
2 Posty
Aneta K
(blebleuu)
Początkujacy
Witam, chciałabym sie dowiedzieć co oznacza dostać mieszkanie przez losowanie, na czym to polega????
Zgłoś wpis
34 Posty

()
Bywalec
Jesli jestes zapisany do jednej z korporacji mieszkaniowychi czekasz na mieszkanie z gemente, co tydzien musisz reagowac przez internet... tam masz do wyboru AANBODMODEL(mieszkanie ktore dostaje osoba z najw.iloscia punktow-przewaznie najdluzej zapisana) LOTINGMODEL (po zakonczeniu reagowania-co tydzien - wylosowana osoba dostaje mieszkanie i nie patrza na to jak dlugo jestes zapisany) jest jeszcze DIRECT TE HUUR (od zaraz do wynajecia-kto pierwszy reaguje-ten dostaje mieszkanie.ale tam zazwyczaj drogo i ciezko trafic)
Zgłoś wpis
2 Posty
Aneta K
(blebleuu)
Początkujacy
dziękuję bardzo Asiara za wyjaśnienie. Mam pecha bo jestem zapisana w dwóch miejscach i ani w jednym ani w drugim takich opcji nie ma, dlatego też nie rozumiałam o jakie losowania chodzi.
Pozostało mi w takim razie czekać spokojnie reagując tylko na oferty. Pozdrawiam
Zgłoś wpis


Bliżej nas