Witam

Chcę kupić samochód do końca sierpnia w holandii ale...... no właśnie. Wiem że się przepisy zmieniły i że jeśli chcę kupić auto to muszę udać sie do RDW 2 tygodnie i zjazd (nie mam meldunku ani żadnych holenderskich dokumentów), ale chciałbym tutaj zostać do końca sierpnia i nie odkladac kupna na ostatnia chwile i tak sobie pomyślałem czy jest możliwość kupna auta na moją dziewczynę(posiada tylko meldunek i tez bedzie musiala stawic sie do RDW) jezdzic na holenderskich blachach półtorej miesiaca i zjechać.
Moje pytania:
1 Czy potrzebny jest wyciąg z gementee o meldunku do kupna i jezdzenia na nl blachach bo chyba tak?
2. czy mozna wykupic ubezpieczenie na tygodnie ewentualnie miesiace w holandii?
3. Prawdopodobnie trzeba by bylo zaplacic rowniez podatek drogowy, czy mozna rozlozyc na miesiace czy placi sie za kwartal?
4. Czy lepiej(taniej) przed zjazdem wyrejstrowac auto w holandii czy zrobic to z polski?
5. Czy trzeba bedzie zaplacic jakis podatek w polsce lub holandii bo w polsce chcialbym go zarejstrowac na siebie ( czyli prawdopodobnie trzebaby bylo zrobic umowe kupna sprzedazy czy mozna to jakos obejsc?
6. Czy sporzadza sie umowe kupna sprzedazy samochodu w holandii czy daja tylko odcinki dowodu rejestracyjnego i to wystarczy?
7. Czy jest ewentualnie jakaś opcja żeby przedłużyć te dwa tygodnie na zjazdówkach jeżeli od razu rejstrowałbym na siebie?

Prosze o wyrozumiałość