Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

wynajem mieszkania - Holandia

23 Posty

()
Bywalec
Witam wszystkich,mam pytanko:od 2 lat mieszkam w Holandii i płacę za pokój 50 euro,ok,zmienił się właściciel i od stycznia chce odemnie 58 euro co tydzień,rozumiem:"KRYZYS"?Ale do tej pory jak byłem w Polsce to nie płaciłem za mieszkanie,teraz mam płacić,czy to legalne?Może mi ktoś coś poradzić?ps Zdrowych ,Wesołych Świąt dla wszystkich z MN
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zalezy od umowy.. mondeling en schriftelijk, onbepaalde of bepaalde tijd czy geliberaliseerde huurovereenkomst ??

Nowy wlasciciel (nieuwe huurbaas) moze podniesc cene konform "gebruikelijke percentages"

Jezeli jest pisemnie podane i potwierdzone w umowie ze od/- do nie jestes fizycznie/ nie korzystasz z najmu, nie powinien wystawic faktury.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Nie wiem jak to wyglada z wynajmem pokoi...ja wynajmuje mieszkanie i czy mieszkam w nim czy nie tzn,czy jade do Pl czy gdziekolwiek indziej na jakis czas...czynsz musze placic wydaje mi sie logiczne,ze skoro wynajmujesz cos to ponosisz koszty z tym zwiazane...I w sumie zalezy jak dogadales sie z wlascicielem...ale ma prawo od ciebie wymagac oplaty nawet jesli w tym czasie jestes w kraju...inaczej wynajmie pokoj komus innemu i bedzie mial ciaglosc platnosci....
jednak wszystko zalezy jaka umowa masz z wlascicielemPozdrowionka i Weslolych Swiat zycze
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Izek78 napisał:
wydaje mi sie logiczne,ze skoro wynajmujesz cos to ponosisz koszty z tym zwiazane...I w sumie zalezy jak dogadales sie z wlascicielem...ale ma prawo od ciebie wymagac oplaty nawet jesli w tym czasie jestes w kraju...
Zgadza sie, ale jak kolega ma w umowie np. ze moze sie odowlac od najmu na 1 czy 2 miesiace?

Przynajmniej ja tak robie ze studentami w PL, w okresie wakacji moga odac i "zamrozic" mieszkanie na ten termin.
w kontrakcie jest wyraznie ze musza mnie poinformowac "pisemnie" 1 miesciac przed koncem semestru. Jak nic nie otrzymam taximeter tikt verder..
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Wlasnie o to chodzi...zalezy jaka umowa
Zgłoś wpis
23 Posty

()
Bywalec
dzięki za informacje,ja niestety miałem tylko umowę ustną,także jestem skazany na nową ofertę ,ale ten nowy właściciel to kawał sk....syna i chyba będę musiał z nim to załatwić na piśmie,zawsze lepiej mieć podkładkę,jeszcze raz Zdrowych i Wesołych.....ja w Polsce
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Ho Ho Ho... wesolych!

Ale fajny "dress code" na swieta

Zgłoś wpis
308 Postów
Doświadczony forumowicz
Również w świątecznym akcencie
Zgłoś wpis


Bliżej nas