Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

wypadek samochodowy nie z mojej winy w holandi - Holandia

Czytali temat:
aaa aaaa Darek33 pawelznb Paweł Paterak Patryk Wrobel krysti31 Jagoda Soboczyńska juniorros94 (8612 niezalogowanych)
7 Postów
Początkujacy
Miałem wypadek w Holandii na skrzyżowaniu równorzędnym .Wjechała holenderka swoim samochodem z mojej lewej strony i uderzyłem ją w bok samochodu ,w wyniku tego uszkodziłem samochód który nie nadaje się do dalszej jazdy.Mnie i moją żonę zabrało pogotowie ,żona miała rozcięte czoło gdyż nie miała pasów zapiętych(nie była przesto w pracy cały tydzień ) ,stało się to blisko naszej pracy .wracając do domu.Policja po 6 dniach dostarczyła nam protokół wypadku Miało to miejsce 2 lipca .Nie wiem czy ja sam mam poinformować ubezpieczyciela wypadku bo nic takiego jeszcze nie robiłem ,czy w Holandii policja to robi automatycznie i sama zawiadamia ubezpieczyciela . Dzisiaj mija 11 dzień a nikogo do oględzin samochodu nie było.Jak długo należy czekać na rzeczoznawce . Proszę o odpowiedz.Pozdrowienia.
Zgłoś wpis
244 Posty
; )
(biohazard)
Doświadczony forumowicz
wdaje mi sie ze powinnenes dogadac sie z autoherstelbedrijf lub schadebedrijf w okolicy... jesli nie jest z Twojej winy to za szkode placi ta holenderka, auto dajesz do tego warsztatu do swojej ubezpieczalni wysylasz ten druk co dostales od nich lub jak w/w protokól z policji... Ty dostajesz auto zastepcze a ubezpieczyciel wszystko reguluje.
Zgłoś wpis
244 Posty
; )
(biohazard)
Doświadczony forumowicz
Zgłoś wpis
7 Postów
Początkujacy
Dzięki za odpowiedż .Tylko po wypadku ja sam mam dzwonić do ubezpieczalni (delta lloyd)tam ma zawartą polise , czy policja sama zawiadamia ubezpieczyciela
tego właśnie nie wiem.A po holendersku nie umię rozmawiać.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
pytanie czy masz auto na polskich blachach? miesiac temu mialam kolizje tez nie z mojej winy, na szczescie ja wyszlam z tego cala, za to auto wyglada nieciekawie; moje auto jest na polskich blachach i zglaszalam wszystko do mojej ubezpieczalni w Polsce, w takim wypadku oni musza pomoc Ci wszystko zalatwic.
Zgłoś wpis
7 Postów
Początkujacy
Na polskich .Dzwoniłem do nich bo mam w mtu a oni dali mi telefon do warszawy ,dzwoniłem i mi powiedzieli że jak chce aby polskie biuro mnie rozliczało to musze na lawecie przywiez do polski a jak chce aby w holandi to donich zgłaszać.Tylko mam problem ,bo dostałem raport policji i teraz niewiem czy ja sam mam dzwonić do ubezpieczalni holenderskiej czy to jóż zrobiła policja holenderska .Bo od raportu gdy dostałem mineło już tydzień a nicht jeszcze nie przyjechal obejrzyć samochód i niewiem co mam robić...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
hmm troche dziwnie, ja mam w pzu, do nich zglaszalam i przez nich wszystko zalatwilam wiec nie zazdroszcze i niestety nie moge pomoc.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
kolego po pierwsze powinienes wypelnic formularz taki jak zawsze wypelnia sie podczas kolizji, z rysunkiem sytuacyjnym itd. po drugie co bardzo wazne raport policji, (skoro juz byli, tylko upewnij sie co dokladnie jest w tym raporcie). nie zapomnij , zeby na formularzu nie zabraklo szczegolowych danych sprawcy wyadku , numeru jej polisy co bardzo wazne. wycene szkody mozesz zrobic w serwisie marki pojazdu ktorym jechales. jezeli wiec masz forda jedz do salonu forda tam zrobia ci verzekeringraport. dwa lata temu kosztowalo to 110 euro (w fordzie). placisz na miejscu, ale pieniadze beda ci zwrocone wraz z wyplata odzkodowania. nastepnie skontaktuj sie z ubezpieczycielem sprawcy wypadku i czekaj cierpliwie na rozpatrzenie sprawy. (dobrze jest zrobc kopie wszystkich dokumentow). mysle ,ze w ciagu miesiaca powinienes dostac rekompensate. odszkodowanie w holandi jest kilkakrotnie wyzsze niz w polsce. (wartosc szkod obliczana jest na podstawie oryginalnych czesci i robociznywg stawek obowiazujacych w tym kraju, a nie jak na podst. zamiennikow w polsce)
Zgłoś wpis
1 Post
Arek Szelest
(arekszelest)
Początkujacy
ja sobie znalazlem stronke interclaims.com.pl i przez nich zglosilem, nawet szybko zalatwili sprawe z allianz nederland i mi za ich fv tez zwrocili ci z allianz wiec chyba spoko
Zgłoś wpis
2 Posty
Magdalena Sudoł
(czarna333)
Początkujacy
hej! miałam podobną sytuację na terenie Holandii. Nie wiedziałam jak sie do tego zabrać i pomogli mi [spam]. Wypłacili mi odszkodowanie na holenderskich warunkach i wzięli tylko 10% prowizji!
Zgłoś wpis


Bliżej nas