Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozliczenia podatkowe NL - Holandia

43 Posty
Bywalec
ja polecam rozliczenia w "wetwinkel" . Pracuja tam wolentariusze i mozna tam uzyskac porady dotyczace prawa holenderskiego.
Za rozliczenie dwoch osob zaplacilem ostatnio 10 euro, wiec jest to jak najbardziej konkurencyjna
cena w stosunku do polskich ksiegowych.
Informacje na temat najblizej polozonego "wetwinkel" mozna uzyskac w swojej geemente.
Zgłoś wpis
3 Posty
Hania Dlugosz
(NEDPOLSUPPORT)
Początkujacy
Wetswinkel -to istotnie pomoc w kwestii prawa hol. Wolontariusze tam pracujacy tez popelniaja bledy- zwlaszcza, jesli proszacy o porade to cudzoziemiec, nieposlugujacy sie dobrze jez.niderlandzkim czy angielskim - podaje wiec zle informacje dodatkowe.
Wielu mam klientow, ktorzy otrzymali np.za wiele zwrotu i potem ta nadplate to trzeba (czasem po 2 ,3 latach ) Belastingowi zwrocic.
Nikt o tym nie pisze- a szkoda.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
wiesz kazdy dziala na własne ryzyko i kazdy bierze to ryzyko na siebie. znam przypadki kiedy trzeba bylo zwracac pieniadze belastingowi mimo ze ktos rozliczal sie w firmie z zalozenia dzialajacej profesjonalnie.

ja rozliczam sie prywatnie u Holendra, robi to przez internet i jestem zadowolony. ale oczywiscie biore pod uwage ze moze sie machnac. albo zle mnie zrozumiec.

pozdrawiam.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
NEDPOLSUPPORT napisał:
Wetswinkel -to istotnie pomoc w kwestii prawa hol. Wolontariusze tam pracujacy tez popelniaja bledy- zwlaszcza, jesli proszacy o porade to cudzoziemiec, nieposlugujacy sie dobrze jez.niderlandzkim czy angielskim - podaje wiec zle informacje dodatkowe.
Wielu mam klientow, ktorzy otrzymali np.za wiele zwrotu i potem ta nadplate to trzeba (czasem po 2 ,3 latach ) Belastingowi zwrocic.
Nikt o tym nie pisze- a szkoda.


Najlepsze jest to ze ostatnio powstalo duzo biur i wszyszy nazywaja sie ekspertami.

Moim zdaniem Ci 'wolentariusze' maja wiecej lat doswiadczenia i sa lepiej poinformowani od przecietnego polskiego doradcy podatkowego.
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Witam
Wiedze ze Koledzy dali pare opcji jezeli chodzi o te rozliczenie podatkowe ale postaram sie cos ciekawego do tego jeszcze dodac
Ja sam osobiscie mam wszystko robione przez BelastingAdvieseur z takzwana Volmacht(niemam pojecia jak to jest po Polsku)ale znaczy ze ma moje calkowite pozwolenie .
Pozytywna sprawa z tego jest to ze poczta jest wtedy juz nie domnie adresowana ale do niego
ja otrzymuje wtedy tylko wyniki i ewentualne rachunki do zaplacenia.
Duza ilosc takich Biur ma cos takiego jak Verbeteraar(Program poleprzajacy)ktory bierze pod uwage wszystkie aktuale zmiany w Belastingdienst oraz twoje zmiany osobiste
Zorgtoeslag , huurtoesag,kinderopvangtoeslag,kindgebondebudget i moze jeszcze pare innych.

Dodadkowo brakuje mi tu jeszcze tego ze w kazdym regionie oraz Gemeente maja cos takiego jak Pomoc Socialna.U nas op de Veluwe mamy Sociaal Raadslieden(byla nazwa Stichting Alert)
Oni sa w stanie ci GRATIS pomoc nietylko w podatku ale praktycznie w z wszytkich sprawach.
Naprzyklad: bijstandw , WIA, WW, ZW, AOW, ANW, WMO, Kinderbijslag en pensioenen oraz duzo innych spraw,Prawych,Zamieszkania,Ubezpieczenia,Spraw zdrowotnych oraz Edukacja
Niestety nieorjetuje sie jak to jest w innych regionach, ale w kazdej Gemeente trzeba sie poprostu spytac .
powodzenia i pozdraiwiam
Patboy
Zgłoś wpis
43 Posty
Bywalec
Biura socjalne zrzeszone sa pod nazwa Maatschappelijk werk.
Zwykle biura te maja swoje nazwy wlasne, ale wystarczy wpisac w google + nazwa geemente i jestes w domu.

pozdro
Zgłoś wpis


Bliżej nas