Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

1 noc w Amsterdamie - Holandia

3 Posty
Justyna C.S
(branquinha)
Początkujacy
Witam gorąco wszystkich rodaków na emigracji
Również jestem Polką mieszkającą poza granicami kraju, ale w Brazylii

Postanowiłam zasięgnąć porady tutaj na forum, gdyż myślę, że wy lepiej orientujecie się co i jak.

W czerwcu lecę na 3 tygodnie do Polski liniami lotniczymi KLM. O ile moja podróż do PL jest w miarę lekka i przyjemna, o tyle podróż powrotna do BR wiąże się już z wielogodzinną przesiadką. Mój samolot z Warszawy ląduje o godzinie 19 na lotnisku Schiphol, a mój lot do Sao Paulo odlatuje o 10 rano.

I tutaj zaczęłam zastanawiać się nad noclegiem. I biorę po uwagę 2 opcje:

Opcja nr 1. - hotel z transferem jak najbliżej lotniska - czyli tylko nocka w hotelu

Opcja nr 2. - hotel w centrum Amsterdamu, aby jednak coś, cokolwiek w tym Amsterdamie zobaczyć czy chociaż zjeść coś regionalnego
i jeśli chodzi o opcję nr 2 to tutaj pojawiają się moje pytania:

1) jak można się dostać z lotniska do centrum i jaki jest koszt
2) czy w centrum w porach wieczornych jest w miarę bezpiecznie (jeśli chodzi o poruszanie się samemu)
3) czy jest w ogóle sens jechać do centrum, czy może lepiej nie zawracać sobie głowy i po prostu przespać się w jakimś hotelu koło lotniska


Z góry dziękuję za odpowiedzi

Jeśli założyłam ten wątek w złym miejscu to z góry przepraszam

Jeśli ktoś wybierałby się do BR i potrzebuje informacji, porad to zapraszam: www.poloniawbrazylii.pl/forum/upload/
Lubimy nowe osoby i zawsze z uśmiechem pomagamy
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Witaj

1) z dostaniem sie z lotniska do centrum nie ma najmiejszego problemu. Niektore hotele oferuja gratis transport dla gosci. Ponizej link:
www.schiphol.nl/Travellers/ToFromSchipho...telCourtesyBuses.htm

Cena biletu na zwykly autobus, kursuja one co pare minut -4 euro.


2) Jest bezpiecznie, przynajmniej ja sie tak czuje, ale wiadomo -trzeba zawsze uwazac.

3) Te kilka godzin to niezbyt wiele, ale dobre i tyle. Do centrum nie tak daleko, piszesz ze bedziesz w czerwcu, wiec pewnie ladna pogoda, pelno turystow, mysle ze warto

Powodzonka !
Zgłoś wpis
3 Posty
Justyna C.S
(branquinha)
Początkujacy
Widziałam tę stronę z transportem, tyle, że te wszystkie hotele są w pobliżu lotniska i trochę drogie

Jak dostać się z lotniska do centrum? Jeżdżą tam jakieś autobusy? Jaka jest cena za przejazd i ile trwa taka podróż?

Co polecacie do zjedzenia? jest coś charakterystycznego?
Zgłoś wpis
466 Postów
a a
(Adamm)
Latający Holender
@branquinha, z lotniska w Amsterdamie do centrum dostaniesz sie w kilka minut pociagiem, autobusem czy taxi, troche dziwne te Twoje pytania , czyzby w Brazylii bylo inaczej?
Hotele w Amsterdamie kosztuja plusminus tyle samo co w kazdym wiekszym miescie Europy , Warszawa, Krakow czy Gdansk wcale nie sa wiele tansze.
Do zjedzenia polecam Spacecake dostepne w kazdym coffeeshop, wrazenia niezapomniane!!!!
Zgłoś wpis
3 Posty
Justyna C.S
(branquinha)
Początkujacy
Nie rozumiem, Dlaczego moje pytania wydają Ci się dziwne?

W Brazylii jest inaczej jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa - może to dziwne zabrzmi, ale po zmroku nie wychodzi się samemu - zwłaszcza jeśli jest się turystą (a to od razu widać, po zachowaniu czy nawet kolorze skóry). Jest naprawdę bardzo niebezpiecznie. Niestety 2 lata w BR zrobiły swoje i mam teraz lekką paranoję na punkcie bezpieczeństwa w mieście

Jeśli chodzi o transport z lotniska, to zdaję sobie sprawę, że jeżdżą taksówki, autobusy czy takie inne, ale chodzi mi o jakieś konkretne informacje w stylu "Wejdź do autobusu numer 13 i pojedź 10 przystanków. Autobus zabierze Cię prosto do centrum. Cena przejazdu to tyle i tyle"

Wiem, ze równie dobrze sama mogę sobie poszukać tych info w sieci, ale wydawało mi się, że będzie szybciej zapytać - i odpowiedź będzie bardziej fachowa, bo z życia wzięta.
Zgłoś wpis
466 Postów
a a
(Adamm)
Latający Holender
Niestety nie wiem jaka linia autobusowa dojedziesz do centrum, pamietaj, ze 99% ludzi , ktorych spotkasz na lotnisku to w zasadzie turysci i podrozni, to samo dotyczy centrum Ams.
Lotnisko Schipol jest swietnie zorganizowane, znajduje sie tam wiele punktow info, mysle, ze mozesz liczyc nawet na info po portugalsku.
Jezeli chodzi o bezpieczenstwo, to mysle, ze nawet z lekka paranoja dasz sobie swietnie rade.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Autobusem 197 dojedziesz na MARNIXSTRAAT /bilet 4 EURO/. Stamtad masz ok 1,5 km na glowny plac DAM. Ewentualnie mozesz sie przesiasc w jakis autobus czy tramwaj w kierunku centrum /kolejne 2 EURO/.
Najprosciej i najszybciej chyba bedzie jednak pociagiem na CENTRAAL STATION / bilet ok 4 - 5 EURO/.

Czas przejazdu ok 20 - 30 min.


Tutaj masz wyszukiwarke polaczen:

9292.nl/en
Zgłoś wpis
466 Postów
a a
(Adamm)
Latający Holender
Schat_je dzialasz lepiej niz ......TomTom
Zgłoś wpis


Bliżej nas