Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Podatek drogowy [Podatek MRB] - Holandia

Czytali temat:
Robert Walusiak Radek Parys Draki Życie Pelo2905 (2368 niezalogowanych)
4 Posty

()
Początkujacy
Witam, mam swój samochód na Polskich blachach w Holandii od 27 sierpnia, już po 5 dniach zatrzymała mnie policja razem z kontrolą balastingu. Policjant coś tam posprawdzał, poinformował mnie o obowiązku płacenia tego podatku jeżeli mieszkam w Holandii, myślałem że przyjdzie mi do domu jakieś zawiadomienie do zapłaty, do tej pory nic nie przyszło. Moje pytanie brzmi, czy mam się czego obawiać, oraz czy muszę opłacać ten podatek drogowy, zaznaczę że auto głównie stoi na parkingu, a używam go tylko do wyjazdu do sklepu. Doszły mnie również słuchy że jeżeli będę miał drugą kontrolę to naliczą mi opłatę od czasu kiedy posiadam numer podatkowy w Holandii, a takowy posiadam już od stycznia, chciałbym się zapytać ludzi którzy też doświadczyli podobnej sytuacji czy lepiej żebym opłacił jednak ten podatek czy skoro żadne powiadomienie mi nie przyszło, zaryzykować i go nie opłacać jeżeli nie używam za bardzo samochodu na Holenderskich drogach.
Zgłoś wpis
9 Postów
Pio Wit
(wiciu)
Początkujacy
Nie ważne czy stoi czy jezdzi płacić trzeba. I raczej nie ryzykowałbym kolejnego spotkania z duane. Może nie być to tania ipreza
Zgłoś wpis
4 Posty

()
Początkujacy
Bardziej chodzi mi o kwestię czy mogę się spodziewać jakiejś kary lub wezwania do zapłaty po dłuższym czasie gdy tego podatku dalej nie będę płacił.
Zgłoś wpis
15 Postów
JAN ZEJMO
(JANZEJMO)
Bywalec
Sprawa wygląda tak: wynikiem tej kontroli jest to, że Twoje auto i Ty zostaliście wprowadzeni w system. Ta pierwsza kontrola to rodzaj pouczenia i na pewo poinformowano Cię do kiedy masz te sprawy urególować tzn przerejestrować auto bądż wyprowadzić je z terytorium Holandii. Po tym terminie każda jedna kontrol spowoduje nałożenie na Ciebie wcale nie małej kary i w przypadku braku możliwości zapłaty auto zostanie zatrzymane.
Zgłoś wpis
4 Posty

()
Początkujacy
Policjant nie podał mi żadnego terminu do uregulowania czegokolwiek, oddał mi dowód i papiery, zapytałem czy wszystko w porządku, powiedział że tak i że mogę już jechać. Zastanawia mnie jedna kwestia, napisałeś "przerejestrować auto bądż wyprowadzić je z terytorium Holandii", a gdzie opcja z po prostu zapłaceniem podatku ? Czyli z tego co piszesz, do drugiej kontroli nic mi nie grozi ?
Zgłoś wpis
15 Postów
JAN ZEJMO
(JANZEJMO)
Bywalec
Napisałem Ci wyrażnie, że ta kontrol zakończyła się dla Ciebie swego rodzaju pouczeniem. Narazie żadna kara nie została na Ciebie nałożona, ale druga taka kontrol to już będzie bolało.
Zgłoś wpis
4 Posty

()
Początkujacy
Dziękuję za informację
Zgłoś wpis


Bliżej nas