Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

DWA PYTANIA - Holandia

5 Postów

()
Początkujacy
Przeprowadziłam się na stałe do Holandii. Mieszkam z moim holendrem i oboje szukamy dla mnie pracy. On próbuje mi wytłumaczyć że nie dobrze jest pracować np. przy sprzątaniu 2 godziny wieczorem w jednej firmie i mieć umowę w drugiej na np. też dwie godziny, Bo podobno zapłacę jakiś gigantyczny podatek. I druga sytuacja jeśli będę pracować więcej niż 8 h to tak samo. Może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi i dlaczego nie mogę być zatrudniona w kilku agencjach przy sprzątaniu tak żeby zebrać np 6-8 godzin pracy w ciągu dnia.

I drugie pytanko . Chcę założyć konto walutowe w Holandii macie już sprawdzony jakiś bank gdzie nie pobierają opłat za prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów?
Zgłoś wpis
1 Post
gapka
(gapka)
Początkujacy
Hej polecam ing.nl co do pracy mozesz znalesc jedna prace i pracowac w jednej, duzo zalezy czy znasz jakis jezyk obcy? z jakich okolic jestes?
Zgłoś wpis
5 Postów

()
Początkujacy
Wageningen okolice Ede. Nie bardzo rozumiem tego co napisałeś o dwóch pracach.
Zgłoś wpis
4 Posty

()
Początkujacy
Sytuacja jest dosyć prosta: jeśli pracujesz u jednego pracodawcy to otrzymujesz z tutejszego Urzędu Skarbowego (belastingdienst) zniżkę na podatek dochodowy (czyli ten podatek, który odprowadza pracodawca za Ciebie do US). Natomiast jeśli masz dwóch pracodawców to niestety takiej zniżki nie otrzymujesz i płacisz automatycznie większy podatek. Czyli w sytuacji gdy masz 2 pracodawców to brutto nadal dostajesz tyle samo ale netto (do reki) już mniej, ponieważ nie masz prawa do ww zniżki. Dlatego też bardzo mało osób decyduje się na dodatkową pracę...
Zgłoś wpis
5 Postów

()
Początkujacy
Witaj

Teraz załapałam o co w tym chodzi. Dzięki wielkie. Naprawdę
Zgłoś wpis


Bliżej nas