Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

O co chodzi z kartami kredytowymi/debetowymi? - Holandia

Czytali temat:
lu ki ewa Ewa Dawid_EU Julia2344 welder141 dace99 Radzio .... (735 niezalogowanych)
1 Post
dace99
(dace99)
Początkujacy
Więc niedawno przeprowadziłem się do Holandii (Groningen) i mam problem z płaceniem kartą debetową w restauracjach (mówią, że to akceptują, ale i tak zostało odrzucone)

Poszedłem też do supermarketu (Albert Heijn) i tym razem próbowałem zapłacić moim Revolut (debet), co jest uniwersalne, jak sądzę, i powiedzieli mi, że akceptują tylko karty kredytowe, tak jak zrozumiałem?

Więc o co chodzi z NIEakceptowaniem kart? Czy jest coś, o czym powinienem wiedzieć, czego nie jestem świadomy?
Zgłoś wpis
9 Postów
Dawid_EU
(Dawid_EU)
Początkujacy
Większość sklepów w Holandii obsługuje płatności jedynie kartami Maestro (w odróżnieniu do Polski, gdzie płacimy przede wszystkim kartami Mastercard oraz Visa). Załóż sobie jakieś holenderskie konto bankowe. Polecam konto Bunq, które założysz online + nie trzeba meldunku. Więcej tutaj - eurostrefa.eu/bunq/
Zgłoś wpis


Bliżej nas