Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pytanko do właścicieli portalu - Holandia

372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
witam....Po "nieoczekiwanej" przerwie,portal powrócił do stanu uzywalności;i swieci taki to oto komunikat:
Przepraszamy, za przerwę w działaniu Portalu MojaNiderlandia.pl - został on zaatakowany przez hakerów z Holandii - nie wykluczone, że za atakami stoją sympatycy Partii Wolności!

Nasi informatycy przywrócili wszystko do prawidłowego stanu!

PORTALU NAM NIE ODBIORĄ!


Czy można prosić o więcej wyjasnień
Juz tłumaczę dlaczego....
-haker z Holandii (jak napisano w liczbie mnogiej) nie znaczy ze jest Holendrem a rzuca się przypuszczenia na działanie Partii Wolności
-nie widać było "działań" hakerskich oprócz lakonicznej wiadomości po odpaleniu strony
-no i dlaczego niby maja nam odebrać portal (dalej sugestia co do w/w partii),skoro domena portalu jest w PL!?

Jeśli można,proszę o naświetlenie sprawy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
grunt ze portal ma taka dzielna grupe informatykow
qrwa zaczynam sie czuc jak Amerykanin na Kubie czy Anglik na Falklandach
A tak na powaznie to nie popieram takich wstawek na czerwono
Nawet jesli PVV chcialo cos osiagnac to osiagnelo wlasnie tym napisem
Algorytm wujka Google juz pewnie to wylapal.
Nic tak nie wqrwia hakera jak fakt ze portal nadal funkcjonuje normalnie i nikt sie nie
przejmuje jakas banda nacjonalistow. Chodze ulicami mojego miasta tyle lat i nie zdarzylo
sie aby ktos powiedzial mi prosto w oczy ze ma cos konkretnie mnie jako Polaka.
A tak a propos domniemanego ataku to dolaczam sie do prosby kolegi o podanie
blizszych szczegolow dotyczacych ataku poniewaz przybieranie postawy Drzymaly bylo
dobre podczas zaborow.
Choc osobiscie sadze ze nawet jesli nastapilo cos okreslane mianem atak to raczej najprostszy
i najbardziej amatorski z nich czyli podsyłanie numerów sekwencji protokołu TCP/IP .
Podkreslam jesli nastapil ow atak. Domniemani przeciwnicy maja zapewne wewnerzny system
mailingu wiec sladow ciezko szukac po holenderskich forach nacjonalistycznych itp.
Swoja droga do zrobienia backupu stronki na sewerze nie potrzeba ekspertow.
Obsluga "serwerowni" moze to zrobic na zyczenie wlasciciela strony
Ale mam pytanie jako uzytkownik. Jakiego rodzaju byl to atak, czy wyciekly dane uzytkownikow etc. Na to pytanie oczekuje jasnej i klarownej wypowiedzi ale przyznam ze bohaterscy programosci ninja poprawili mi humor o poranku.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Ajajaj, Panowie, a czemu tak śmiertelnie poważnie?
O rany! Przecież tę notkę należy przyjąć z lekkim przymrużeniem oka!
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Ciotka ale nie widzisz ze informacje o zmasowanym ataku holenderskich nacjonalistow na ostoje polskosci wzielismy na luzie. Stronka po backupie chodzi nawet niezle i laduje sie troche szybciej ziz przed ATAKIEM wiec luzik.
Oczekuje jednak informacji jakiego typu byl to atak i czego dotyczyl. Mam zaznaczone w ustawieniach profilu ze maja do niego wglad tylko znajomi a chyba nie jest niegrzeczne pytanie czy moja prywatnosc gwaranowana przez portal zostala naruszona czy nie i czy domniemani hakerzy
wykradli jakies dane. PZDR
Zgłoś wpis
12 Posty
lu ki
(piekny) Online
Bywalec
Witam,
to był atak ddos z zainfekowanych komputerów z Holandii. Bez żadnego włamania, jego celem było położenie serwera na którym stoi mojaniderlandia (tylko). Odnośnie źródła ataku tą są poszlaki ipiki itp wskazujące na sympatyków pvv. Póki co robimy małe śledztwo.

pozdrawiam
Zgłoś wpis


Bliżej nas