Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Najgłupszy kraj i naród świata! POLSKA - Holandia

17 Postów
Alex bond
(Alexxl)
Bywalec
"Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza"
Zgłoś wpis
107 Postów
Easy Rider
(Hells Angel)
Stary wyjadacz
Alexxl napisał:
"Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza"


Widac chlopczyku ,ze malo wiesz o swiecie
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
Tam był cudzysłów piekielny...

Czytałem ten tekst z 10 lat temu, o ile się nie myle pisany przez francuskiego dyplomate...

Pytanie tylko... Po co to?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Hells Angel napisał:
Alexxl napisał:
"Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza"


Widac chlopczyku ,ze malo wiesz o swiecie



Chlopczyk wie tyle ile wyczytal w wikicytatach. Nie wystarczy bezmyslnie skopiowac. Trzeba
jeszcze rozumiec co sie kopiuje
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Niewiem jak wy ,ale mi osobiscie sie to bardzo podoba i tyle!
Wedlug mnie niewazne gdzie to ktos znalaz, ja tego nieznalem a zgadzam sie z tym bo tak patrze na Polske

Jak ci Polacy to robia ??????
Zgłoś wpis
107 Postów
Easy Rider
(Hells Angel)
Stary wyjadacz
Ja wogole jestem uczulonyna taki teksty,ktore mowia ze Polska to dno, nie ma perspektyw itp
Z regoly takie rzeczy wypisuja nieudacznicy zyciowi z PGR-ow,po przyjezdzie do holandii znajda mu prace,znajda kamping,pokaza gdzie aldi i zalatwia wszystko ,no i taki pajac staje sie czlowiekiem sukcesu,a w polsce niestety trzeba kiwnac palcem aby cos osiagnac.
Absolutnie nie pisze tego do Alexxl ,ogolnie mowie.
bystry poradzi sobie wszedzie...... prawda??!!!!
i nie czeka az mu dadza
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Alexxl mowiac wprost. Srasz stary do wlasnego gniazda rozpowszechniajac takie (nie swoje) bzdury.
Zgłoś wpis
51 Postów
Polska Sila ! A
(Belgia)
Gaduła
WLASNIE TO JEST PYTANIE JAK POLACY TO ROBIA?? ze zyja w Polsce np :zarbiajac 1200 zl (+oplaciic mieszkanie,)
+prad
,+gaz,
+ogrzewanie,
+wode,
+neta) ???????
+ wyzywic sie
+srodki czystosci do domu
+oplacici rachunki na telefon
+bilety
+oplacic auto(PALIWO)..
+gdzies czasami wyjsc do pubu,dyskoteki lub na jakas pizze lub kebaba??
+czasami sobie kupic jakis ciuszek ,buty
+jeszcze ksiadz wola zeby na kolende dac...

JAK ONI TO ROBIA? A CENY W POLSCE ZAGRANICZNE...czasami niektore rzeczy za granica sa tansze niz w Polsce...to jest absurd


Zobaczcie sobie to_ten filmik

Zgłoś wpis
17 Postów
Alex bond
(Alexxl)
Bywalec
Chłopczyku??? Ha ha ha zasrańcu popatrz najpierw na mój wiek zanim szczekniesz!
Zgłoś wpis
17 Postów
Alex bond
(Alexxl)
Bywalec
Sram we własne gniazdo? Nie mój drogi rodaku po prostu (byc moze przez szkło powiększające troche) staram sie pokazać ze Polska to kraj absurdu i głupoty! można sie napinac i krzyczeć ( jak to w zwyczaju Polacy maja) jacy to my nie jestesmy wspaniali i och i ach...ale prawda jest taka ze to kraj w którym nic nie funkcjonuje NORMALNIE i patologii pełno na każdym kroku! 1) Ubezpieczenia społeczne......dno i beznadzieja 2) Szpitale i słuzba zdrowia ....50 lat za murzynami! 3) Infrastruktura.....śmiechu warte! Korupcja ,pijaństwo i złodziejstwo na pożądku dziennym i na każdym szczeblu hierarchii społecznej...... Sram we własne gniazdo czy prawdę piszę!?
Zgłoś wpis


Bliżej nas