Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Jak nauczyć się oszczędzać - Holandia

Czytali temat:
slawek lewandowski Marcin Zając maskabone devilanimo Animo (625 niezalogowanych)
14 Posty
Bywalec
Jak w temacie. Jak nauczyć się oszczędzać? Załóżenie to odkładanie ponad 40% swoich dochodów.
Zgłoś wpis
103 Posty
Natalia Verka
(Netke)
Stary wyjadacz
Jak jesteś w stanie odłożyć 40% pensji, to postanów odkładać 30%, a 10% dalej bierz na swoje wydatki i przyjemności.
Będziesz miała odkładane pieniądze co miesiąc, ale nie będziesz musiała ciągle ze sobą walczyć i mieć uczucia, ze nic nie możesz sobie kupić Łatwiej się tak zmotywować na początku. A jak odkładanie wejdzie w nawyk, to wtedy te 40% łatwiej będzie odkładać.

Dobrze jest na pewno zerknąć sobie na promocje kont dla studentów www.konto-studenckie.pl/ To na pewno pomoże w oszczedzaniu
Zgłoś wpis
1 Post
maskabone
(maskabone)
Początkujacy
Oto przebieg:

Dochód

Miesięczny dochód: ~5000 $

Wydatki

Czynsz: 0 USD. Mieszkam w domu z rodzicami, więc nie płacę czynszu ani nie muszę płacić za wiele moich obiadów.

Miesięczne wydatki: ~1500 $ - Wiem, że to trochę dużo, ale przez ostatnie kilka miesięcy musiałem wydać trochę pieniędzy na bilety lotnicze i kupić nowe ubrania do pracy. A przy okazji trochę się pobawiłem .

Dług

Karty kredytowe: 0 USD

Pożyczki studenckie: 0 USD (spłacone w styczniu).

Kredyt samochodowy: 0 USD
10.0.0.0.1 192.168.1.254
Oszczędności

401(k): Uzyskanie pełnego wynagrodzenia mojego pracodawcy na poziomie 6%.

Konto oszczędnościowe: obecnie 17 tys. i stale rośnie w tempie 3 tys. miesięcznie.

Główne pytanie: czy robię to dobrze? Co jeszcze powinienem robić?
Zgłoś wpis


Bliżej nas