Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wykończenie mieszkania deweloperskiego w Warszawie - Holandia

Czytali temat:
Natalia Verka Adrian Adek akatsushi quillo (843 niezalogowanych)
103 Posty
Natalia Verka
(Netke)
Stary wyjadacz
Witajcie. Kupiliśmy mieszkanie w Warszawie (docelowo chcielibyśmy się tam przeprowadzić). Jak jednak zabrać się za jego wykończenie? Może macie jakieś porady?
Zgłoś wpis
14 Posty
Bywalec
Szukaj porządnej firmy, która da gwarancje na usługi z zawartą karą za opóźnienie. Nie bierz kuzyna sąsiadki ciotki Jadźki co ponoć kładł gumolit w garażu, bo weźmie 300zł mniej, a będzie "to sie tam zateguje" i tylko będziesz butelki po piwie wynosić. Ja miałam w umowie, że jak będą pić alkohol w pracy, to umowa ulega natychmiastowemu zerwaniu z ich winy. To samo jak będą "pod wpływem".
Od siebie polecam ich:
adrem.org.pl/uslugi/remont-lazienki/

Mają dużę doświadczenie i na pewno będziesz zadowolona.
Zgłoś wpis
14 Posty
Bywalec
Szukaj porządnej firmy, która da gwarancje na usługi z zawartą karą za opóźnienie. Nie bierz kuzyna sąsiadki ciotki Jadźki co ponoć kładł gumolit w garażu, bo weźmie 300zł mniej, a będzie "to sie tam zateguje" i tylko będziesz butelki po piwie wynosić. Ja miałam w umowie, że jak będą pić alkohol w pracy, to umowa ulega natychmiastowemu zerwaniu z ich winy. To samo jak będą "pod wpływem".
Zgłoś wpis
1 Post
akatsushi
(akatsushi)
Początkujacy
Cześć!

Właśnie podpisaliśmy z narzeczonym umowę na nasze pierwsze mieszkanie !
Jak to często bywa, będzie gotowy za około rok.

W przypadku wykończenia mieszkania decydujemy się na wykończenie pod klucz lub nie. Z jednej strony nie mamy zbyt wiele wolnego czasu i nie mamy w tym doświadczenia Speed Test https://vidmate.bid/ , więc wykończenie pod klucz oszczędziłoby nam wielu bólów głowy, ale z drugiej strony boimy się, że koszt gwałtownie wzrośnie i że jeśli mamy projekt + nadzór + budowę w ramach tej samej firmy, nadzór może nie być dla nas najlepszy, ale najlepszy dla firmy budowlanej.

W tej chwili myślimy, że najlepsze może być coś pośrodku: zatrudnienie projektanta, który wykona projekt i nadzór z jednej firmy, a wykonanie robót budowlanych i wykończeniowych z innej firmy.
Wydaje się, że jest to „bezpieczniejsza” decyzja, ale czy może będzie jeszcze droższa?

Co myślicie? Wszelkie doświadczenia / porady / wskazówki / informacje są mile widziane!

Dziękuję!
Zgłoś wpis
1 Post
Karola744
(Karola744)
Początkujacy
Ja korzystałam z firmy kul-bud.pl i sobie chwalę. Zamówiłam pod klucz bo trudno pogodzić prace i remont zwłaszcza jak ma się małe dziecko. Cały proces remontu był dość szybki i bez problematyczny zwłaszcza ,że po miesiącu dostałam kluczyki do gotowego mieszkania bez własnej wkładu w remont wszystko załatwili we własnym zakresie.
Zgłoś wpis


Bliżej nas