Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

()
Początkujacy
Wcale nie jest powiedziane, że kierowca z torów wyścigowych czy też rajdowych jest dobrym kierowcą w normalnym ruchu ulicznym na normalnym samochodzie. Podobno kiedyś byłem dobrze zapowiadającym się sportowym motocyklistą, natomiast jako kierowca normalnego motocykla na normalnej drodze byłem "kulawy"
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
ok ok Tornado jezeli ci chodzi o zawodowych ,moze.....prawdopodobnie (no niech ci bedzie)
masz racje , mowiles o kierowcach takze ci opisalem tak jak ja i duzo tutejszch ludzi o tym sadzi
Prawde mowiac nie zrozumialem moze ze ci chodzilo o zawod i wybacz moze lekko ze mnie tak ponioslo ale naprawde czuje sie bardzo niebezpiecznie bedac na trzeciego wyprzedzany przed zakretem bez zadnego widoku z dwojka dzieci na tylnym siedzeniu. a ty pisales ze polak to dobry kierowca wrrrr az cisienie mi sie wtedy podnioslo.
rowniez pozdrawiam i zycze udanego weekendu

@belka jezeli tylko potrafisz zaczepiac i obrazac to pocaluj mnie w ....
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
O.K. Różnica tkwi tylko w tym kogo każdy z nas nazywa kierowcą. Jednak strach przed szaleńcami na pewno odczuwany w taki sam sposób
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Patboy napisał:
No tu to zes teraz dal niezle Tornado hahahah
Polacy dobrymi kierowcami
Sorry hoor,ale wszystko mozecie juz mowic o polakach,dobra kazdy bedzie swojego bronil ale kierowcami to sa polacy okropnii!!!!!!!
Jezdze sluzbowo tu w pracy po calej holandii 60 tys rocznie juz gdzies 12 lat a jak tylko wjezdzam do polski to sie ku.wa az boje!!
Jeden sie wiecej spieszy od drugiego ,zakret czy niezakret ,wyprzedza debil debila i na czwatrego sie wwala,z nikim sie kapletnie nie licza ,
tylko i wylacznie z swoja dupa a ty jestes w stanie powiedziec ze polacy sa dobrymikierowcami!!
o kulturze jazdy to jeszcze nieslyszeli!! Prawojazdy gratis ku.wa dostali w promocji przy masle

A gdzie niyby w europie najwiecej ofiar smiertelnych na drodze???.... w POLSCE prosze pana w POLSCE !!!


No rowniez kolego sie z toba nie zgodze. Musisz zrozumiec pewna zasade kazdy kraj ma swoja tradycje Tradycja polski jest to ze mamy duzo drog z dziurami i kolejinami ktore zagrazaja bezpieczenstwu jazdy a powazniej to my nie mamy takich pieknych autostrad jak reszta europy i dlatego sa spowodowane te wypadki. Ludzie sie spiesza i wyprzedzaj na trzeciego poniewaz nie maja takich pieknych autostrad jak reszta europy. Ludzie sie spiesza bo moze mandaty sa wysokie w porownaniu do zarobkow, licza sie z tym i ze tak powiem wrzucajam w koszta podrozy w przeciwnienstwie do holendrow ktorzy strasznie placza przy zaplacie kazdego eurocenta zreszta nie dziwie sie bo aby przy przekroczeniu 4 km placic 30 euro???? Kolejna sprawa w polsce nie ma tylu radarow co na przyklad tutaj dlatego kierowcy pozwalaja sobie na wiecej. Druga sprawa wyprzedzanie na trzeciego na odcinku np Poznan- Pila jest to juz norma w polsce osoby jadace wolniej zjezdzaja aby osoba ktora jedzie szybciej mogla go wyprzedzic. Dla obcokrajowca jest to szok, ale my nie mamy takich ladnych drog jak Holandia lub reszta uropy. Na koniec jeszcze napisze zwroc uwage na liczby?? Czyli ile ludzi mieszka w polsce ile mamy km drog, no i oczywiscie stan drog w porownaniu do reszty europy. Na koniec powiem ci dlaczego ludzie w polsce sie spiesza poniewaz nie maja takich pieknych drog jak reszta europy i przejechanie odcinka z punktu A do punktu B trwa dwa lub nawet trzy razy dluzej niz w krajach z pieknymi autostradami na ktorych podczas jazdy mozna podziwiac krajobrazy jak tu pieknie tylko lasow brak oczywiscie mozesz powiedziec ze sa kiepskimi kierowcami poniewaz nie dostosowuja predkosci do stanu drog, ale uwierz mi jesli bys mieszkal od malego w polsce tez bys bral te ryzyko i jechal szybciej nakazuje ograniczenie do 40km poniewaz w drodze znajduje sie pare dziurek. Nie zrozumiesz tego dopoki nie zamieszkasz w pl

Jezdzilem jako przedstawiciel handlowy w plosce ponad 5 lat codziennie ponad 300 km i zgadnij ile dostalem mandatow moze z 14 w sumie. jezdzilem w miare szybko z rozsadkiem a ta suma mandatow byla juz wliczona ze tak powiem w koszta pracy. Duzo wiecej kasy bym stracil gdybym jezdzi przepisowo Mialem dwie grozne kolizje nie z mojej winy. Niestety tutaj w holandi jest to rzadki obrazek kiedy to pan gospodarz jedzie traktorem z gnojem po drodze a lusterko patrza w niebo w obu przypadkach byla wina takich panow gospodarzy. Duzo nie brakowalo aby stala sie tragedia. W ciagu tych pieciu lat moge ocenic ze polacy sa dobrymi kierwocami biorac pod uwage stan i jakos drog oraz ilosc aut na drogach polacy. Opinia o polakach jako o zlych kierowcach bierze sie na przyklad od takich osob ktora albo wierzy gazetom lub jest w szoku i nie radzi sobie na drogach mowiac ze to polacy zle jezdza. Sorry pat, ale musialem to napisac. Taka jest wlasnie prawda. Gdzies kiedys widzialem filmik na outube gdzie to anglicy jadac po ekspresowce nakrecili filmik i za kazdym razem jak ktos wyprzedzal bo wolniejszy kierowca mu zjezdzal na pobocze aby przepuscic to sie podniecali a jednoczesnie mowili glosno ze co on robi ze to nie jest normalne. Panowie to wlasnie jest normalne tak sie jezdzi bo inaczej nie idzie osoby ktore sa niedzielnymi i jada 70 na drodze ekspresowej powinni dostac mandat poniewaz one stwarzaja niebezpieczenstwo tutaj na szczescie macie do tego odpowiedni pas ruchu my w polsce jeszcze tak dobrze nie mamy, ale pracuja nad tym pracuja ale znowu trzeba bedzie za przejazd placic to co nie ktorzy aby uniknac oplat beda szukac tanszych rozwiazan na pobocznych drogach a tam wiadomo jak jest duzo gospodarzy grasujacych w traktorach i tragedia gotowa
p.s jesli znajde ten filmik to go tutaj wrzuce. jesli chodzi o drogi i latwosc porusania sie to tutaj wy macie luksus i jesli widzisz polaka jadacego nie pewnie to na pewno jest w szoku i nie wie jak sie poruszac bo w Polsce w miejscowosci Pscim Dolny takich HI WAYow nie ma Pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Patboy napisał:
ok ok Tornado jezeli ci chodzi o zawodowych ,moze.....prawdopodobnie (no niech ci bedzie)
masz racje , mowiles o kierowcach takze ci opisalem tak jak ja i duzo tutejszch ludzi o tym sadzi
Prawde mowiac nie zrozumialem moze ze ci chodzilo o zawod i wybacz moze lekko ze mnie tak ponioslo ale naprawde czuje sie bardzo niebezpiecznie bedac na trzeciego wyprzedzany przed zakretem bez zadnego widoku z dwojka dzieci na tylnym siedzeniu. a ty pisales ze polak to dobry kierowca wrrrr az cisienie mi sie wtedy podnioslo.
rowniez pozdrawiam i zycze udanego weekendu

@belka jezeli tylko potrafisz zaczepiac i obrazac to pocaluj mnie w ....


Czy tutejsi ludzie ktorzy to twierdza byli w polsce i jezdzili? Ze tak mowia czy uslyszeli to w mediach. Znam jednego Holendra ktory mi to samo powiedzial a w polsce nigdy nie byl wiec spytalem sie go skad wie? On: z telewizji. Ja: Telewizja klamie. Pozdrawiam

p.s zawsze sie znajdzie czarna owca w stadzie ktora nie dostosowuje sie do panujacych warunkow na drodze nie ma w tym nic dziwnego tym bardziej ze w polsce jest to spowodowane slaba infrastruktora w wyniku czego jest tyle wypadkow. I ten pan ktory jechal z dziecmi to byl samobojca a nie kierowca Ciekawe ze ja w zimie w polsce nigdy nie widzialem tylu aut w rowach co tutaj w zimie hmmm dlaczego??? I musze zaznaczyc ze mamy zime ostrzejsze niz w NL moze dlatego ze holendrzy sa slabi w jezdzie po sniegu i lodzie?? No zastanow sie Pat to jest wlasnie to o czym mowie. Ciezkie warunki jazdy ksztalca kierowcow. Wy tutaj tak ciezko nie macie, ale to dobrze chyba co w polsce w parze z ksztalceniem ida ofiary. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
A ja myśle, że takie uogólnianie jest o kant dupy rozbić. Widziałem młotków za kółkiem tak w Polsce jak i w innych krajach. Nie wiem czy kraj w którym się ktoś urodził i w jakim języku mówi ma znaczenie jeżeli chodzi o umiejętności prowadzenia dwuśladowców. Są ludzie, którzy mają kulturę jazdy, są tacy, którzy jej nie mają - może dlatego, że dla nich samochód to tylko miejsce do przejechania z punktu A do punktu B i w dupie mają te nasze zasady. Pewnie każdy nie raz sie spieszył do pracy i wie jak to jest wówczas z tą kulturą...

Ostatnio pachnący biznes klasą Holender wjechał mi w odwłok auta i co mam na tej podstawie mówić, że to matoły za kółkiem? C'mon!

Mirek mądrze prawisz. Wiele zależy od tego czym jeździmy i po czym...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Mam tu jednego rodzynka. Nie jest to filmik o ktorym mowiem wczesniej ale rowniez przedstawia sytuacji i problem rozumowania obcokrajowcow

Tylko niedzielny i panikarz bedzie mowil ze tam jest niebezpieczenstwo no lub oczywiscie obcokrajowiec




Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
No Mirecki ,musze ci powiedziec ze masz moc przekonawcza
Wogole jako jedyny,naprawde jako jedyny sie pokwabiles i przynajmniej mi wytlumaczyles to z typowo polskiego punktu widzenia ,RESPEKT duzo innych potrafi tylko sie klucic
10 lat temu zalatwilem kuzynowi prace,rowniez byl przedstawicielem handlowym tak jak i ty ,rowniez tak samo bronil Polske i wszytkiego jesze mowiac ze tu na drogach sie zasypja a tam niema czasu na spanie bo nastepna dziurka hahahahah teraz po tylu latach sam jezdzi do PL od czasu do czasu i jak myslisz hahaha to samo wyzywa jak trzeba bo jest strach mowi

Napewno duzo jest w tym prawdy w twoich pogladach ale rowniez piszesz ze ludzie ktorzy nie sa tego przyzwyczajeni poprostu tego nierozumia ,dlaczego,po co , ja osobiscie bylem w tym szoku.
Rowniez jest dlamnie jasne ze w ciezkich warunkach czlowiek bedzie musial sie lepiej starac zeby uzyskac ten sam effekt tu wiecej chodzi o ta kulture jazdy co rowniez wspomnal ragusek.
Odpowiedzialnosc,rozsadek ..itd a tam nic moja droga przeciesz
Co do holendrow i tutejszej zimy hahah to jest rowniesz smieszne ale ci powiem ze tak naprawde tutaj niygdy nie byly potrzebne opony zimowe a tu widzisz ostatnie dwie zimy byly takie porzadne no i niebyli przygotowani nie byli.Ja rowniez w tym roku zastanawiam sie poraz pierwszy zeby je kupic.
Holendrzy ktorzy tak sadza o polskich drogach to sami sie przekonali z wlasnego doswiadczenia ,bo inaczej niebiore tego nawet pod uwage.Wcale nieznaczy ze sie tym tak przejmuja ,jest porostu niebezpiecznie i trzeba uwazac tak jak i w wloszech jak i w francii.
pozdrawiam i dzieki za wytlumaczenie hahah moze kiedys zrozumie ta polske

PS:Czekam na ten filmik bo sam mam rowniez swietny zaraz go znajde
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
o dokladnie o to chodz jak to jest w PL uwazane za normalke to poco wogole robic pasy,regoly itd.niedziwie sie ze wtedy tyle wypadkow.
Strach dla kogos kto sie trzyma regol ,no ale jak bym sie wychowal w Pl to moze sie by inaczej nie robilo
Tu sam mam przyklad polskich tirow rowniez masakra:
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
To zobacz jak to sie przedstawia w Rumuni
a jesli chodzi o sytuacje na drodze z twojego filmiku to oczywiste ze nie jest normalne.



Czyli polacy nie jezdza jeszcze tak zle co? Dziekuje za uwage
Zgłoś wpis


Bliżej nas