Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
1988 Postów

()
Latający Holender
No tak, a mandaty i tak trza bedzie płacić...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Pat!!!
Zaprezentowany przez Ciebie filmik na pewno jest przerażający. Takie zachowanie na drodze jest przerażające. Jednak nic nie dzieje się bez przyczyny. Skoro ktoś tak ustalił i zadecydował, że kierowcą można zostać w czasie turnusu urlopowego, a kierowcą ciężarówki czy też autobusu po kilku tygodniach to czymś dziwnym są takie sytuacje. Moim zdaniem nie. Jednak pozostawmy na moment problem "złych" polskich kierowców. Zresztą co tu mówić o kierowcach skoro niemalże krytykuje się wszystko to co związane jest z naszym krajem. W kraju tulipana przebywam od wielu lat z czego większość spędziłem za kierownicą. Bardzo dokładnie jako praktyk poznałem tych holenderskich mistrzów kierownicy. Mało tego poznałem także wychwalaną kulturę na drogach i za kierownicą tubylców. Pat nie jestem w tym momencie złośliwy, ale przytoczę kilka faktów, z którymi przychodzi nam się tutaj spotkać na co dzień. Nie lubię żadnych statystyk, ale twierdzę, że przynajmniej 90% tych wspaniałych holenderskich kierowców nie wie do czego służą i kiedy trzeba je używać - światła kierunku jazdy. Jest to nagminne, że przy zjeżdzie z ronda tego manewru się nie sygnalizuje. Niemalże codziennością jest to, że jadąc swoim pasem przed zjazdem z autostrady przed maską samochodu przemyka ktoś kto chce zjechać tym samym zmusza Cię do gwałtownego wciśnięcia pedału hamulca chroniącego Ciebie i tego szaleńca przed wypadkiem. Czy to jest normalne. Umiejętność prowadzenia pojazdu w trudniejszych warunkach atmosferycznych. To tutaj jest grzecznie to nazywając makabrą. Całe szczęście, że prawdziwa zima kraj tulipana nawiedza od przypadku do przypadku. Wystarczy kilka stopni mrozu i niewielka ilość śniegu i barierki obwieszone są autami jak choinka ozdobami świątecznymi. O tym się nie dyskutuje i o tym się głośno nie mówi. Nikt jakoś nie krytykuje włoskiej sytuacji na drogach, gdzie momentami bezpieczna jazda graniczy z cudem. W każdym kraju są dobrzy i żli kierowcy, w każdym kraju powodowane są różnego rodzaju zdarzenia drogowe, ale tylko Polacy są żli i tylko Polacy powodują wypadki drogowe. Dajmy temu już spokój i nie licytujmy się kto jest naj a kto be. Zwracajmy uwagę na własne zachowanie za kierownicą - nawet roweru, a będzie na pewno lepiej i bezpieczniej. Tego każdemu zycze.
Zgłoś wpis
150 Postów
GREGOR Hardstyle
(gregoriano)
Stary wyjadacz
JAKBY W TEJ ZASRANEJ POLSCE NIEBYŁO DZIUR NA DROGACH I JAKBY KIEROWCY JEŻDZILI TRZEZWI TO BYŁO BY O 50% WYPADKÓW MNIEJ NA DROGACH!!!
Zgłoś wpis
150 Postów
GREGOR Hardstyle
(gregoriano)
Stary wyjadacz
MASZ RACJE TORNADO TEZ ŻYCZE WSZYSTKIM TEGO SAMEGO
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Kurcze Patboj....Masz jakąś fobię czy co?O obsesji raczej nie wspomne....
Miło jest krytykowac i oceniac,prawda?
Więc sikiem prostym zróbmy tak.......Po sto euraszków w kieszeń i Ty,oraz Tobie podobni krzykacze pokażcie co potraficie.....
Ja z Jurkiem i Krzysiem z piwkiem w ręku chętnie popatrze....
Proponuje ślizgawkę w Weert www.ecsis.nl/
Miałem okazję ją budować,więc jeden telefon i załatwi się wolny termin w którąś niedzielę...Poustawiamy pachołki i inne gadżety i i wio....
Mam nadzieję że nie tylko gadasz i piszesz,ale i czynisz..
Co Ty i inni na to?


Gotów jestem potem rzetelnie i uczciwie napisać tutaj jak było.....
@edit....
Fimik też się nakręci jak zajdzie taka potrzeba
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
BZIQ napisał:
Kurcze Patboj....Masz jakąś fobię czy co?O obsesji raczej nie wspomne....
Miło jest krytykowac i oceniac,prawda?
Więc sikiem prostym zróbmy tak.......Po sto euraszków w kieszeń i Ty,oraz Tobie podobni krzykacze pokażcie co potraficie.....
Ja z Jurkiem i Krzysiem z piwkiem w ręku chętnie popatrze....
Proponuje ślizgawkę w Weert www.ecsis.nl/
Miałem okazję ją budować,więc jeden telefon i załatwi się wolny termin w którąś niedzielę...Poustawiamy pachołki i inne gadżety i i wio....
Mam nadzieję że nie tylko gadasz i piszesz,ale i czynisz..
Co Ty i inni na to?


Gotów jestem potem rzetelnie i uczciwie napisać tutaj jak było.....

Już w tym momencie piszę się na taki numer. Wierzę, że Krzyś także i już wiem, że nie damy się w kozi róg zapędzić. No to do boju
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Bzik to juz chyba nie pierwszy raz ze nie zrozumiales esensji zdania,tyle pisania a ty dalej nie jestes w stanie pojac ze nie chodzi tu o jakies tam moje czy kogos innego umietnosci jazdy.
Czy slyszales zebym sie chwali ze jestem super kierowca?
Dodadkowo wyjasnie ci poraz ktorys ze daje tu swoje zdanie,hmmm moze nie tylko swoje ale przecietnego holendra, czy sie z nim zgadzam czy nie i oczywiscie nieznaczy to ze ja sie czuje calkowitym TUTEJSZYM.Ja tak juz mam ani Polak ani Holender,Patboy milo mi.
Zucaja mi sie te roznice myslenia i podejscia jak cholera ,ale jakbys przez pierwsze 10 lat ani jednego polaka nieznal hmmm to niewiem czy bys to robil inaczej ,w Pl to raczej nie ale tutaj bezposredosc jest bardzo doceniana.
Skromny nie jestem i podziele sie z rodakami swoim pogladem bo niestety za czesto tylko polska strona wytlumaczona ,jakby tylko polacy sie liczili....echt niet dus!Moze to jest troche inaczej odbierane bo prawdopodobnie nie za suptelnie to wytlumaczam
Ale uwiez mi ze w zyciu normalnym zawsze sie z Polakami dogadam ,i pomoge jak trzeba a ze tutaj na forum jest tak jak jest ......mam to gdzies zyjemy w Holandii!!
Moze robie za duzo bledow dlatego ciezko jest to zrozumiec ,
poros a napisze ci to w innym jezyku A ten Slipcursus mam co roku gratisowo z Pracy
Sorry ze teraz tym tonem juz do ciebie ale nie zaczepiej chlopie
No coz jak sie glowe wystawia to sie tego trzeba spodziewac prawda .....
milego dzionka Rodacy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Pat
A co byś powiedział na temat dyskusji o tym co w Polsce jest dobrego, pozytywnego. Coś co zachwyca a nie ma tego w Holandii.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
oooo, dobry temat na dyskusje, Tornado
To może ja zaczne:
góry
polska gościnność
lasy, ten zapach...mmmm
żurek
....
Zgłoś wpis
103 Posty
broker pracy
(pracawholandii)
Stary wyjadacz
najbardziej pozytywna w Polsce jest bezinteresowna zawiśc. ale czytając niektóre wpisy z radością zauważam ,że dotarła juz do Holandii .

poza tym w temacie kierowców wolę ten filmik :



pozdrawiam.
Zgłoś wpis


Bliżej nas