Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rok 2014 bez zwrotów podatku z Holandii! - Holandia

Czytali temat:
Krzysztof Bilicki Marcin Kolinski (4213 niezalogowanych)
Ala kolodziejska
(alutka)
Początkujacy
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Rok 2014 bez zwrotów podatku z Holandii!
Moim zdaniem jakorzystniej jest wydac jednorazowo ok 30Euro i spać spokojnie .Naciaganiem jest pobieranie procentu od zwrotu, lecz te firmy ktore pobierają honorarium po wplynieciu podatku na ich konto nie spieszą sie z zwrotem ich do kilenta a najczesniej klient musi dzwonic i prosic ...--i najlepsze ze wcale sobie mniej nie cenia ausługi...
Wybrać dobrą ksiegową isc rozliczyc sie i miec spokoj to recepta najlepsza
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Stary wyjadacz
Alutka To nie jest tylko zlym wyjscie ale to jest prawnie zabronione . A od 2014 roku zwroty i wyplata dodatkow jest dozwolona i bedzie wyplacana tylko i wylacznie na konto osoby ubiegajacej sie o zwrotu lub o dodatki . Pozatym jak sie ktos zglasza do oszustow ktorzy pobieraja oplate w wysokosci procentualnej od zwrotu jest poprostu frajerem i daje sie dy.. mac bez wazeliny . Bo jak ci UP kaze zwracac za duzo naliczonego i wyplaconego podatku to czy takie biuro ci odda nadplacone pieniazki ???
Zgłoś wpis
175 Postów

()
Stary wyjadacz
Zawsze znajdzie sie ktos kto chce na kims innym zarobic, ja tam sie rozliczam przez biuro rachunkowe holenderskie i nie narzekam
Zgłoś wpis
Emil Zagusta
(Jotse)
Początkujacy
Po przeczytaniu Państwa artykułu zadzwoniłem dziś do Urzędu Skarbowego w Holandii i do kilku biur rachunkowych w Holandii i nikt ani w urzędzie ani w żadnym biurze nie słyszał o tym że ulga podatkowa przysługująca każdemu pracującemu w Holandii ( jak psu miska) , będzie dzielona na miesiące przepracowane i z tego tytułu pomniejszone zostaną zwroty podatku za rok 2013 dla osób pracujących przez parę miesięcy w Holandii. Nie było w tym informacji ani na stronie Belastingdienst ani na stronie Ministerstwa Finansów. Podatki za rok 2013 ustala się chyba na koniec 2012 roku a nie na koniec roku 2013. Przez rok czasu nikt o tym nie informował dopiero teraz. Na podstawie jakiej ustawy wysuwacie takie informacje ( chyba jest jakaś ustawa lub poprawka do ustawy dotycząca niższych zwrotów podatków z tytułu dzielenia w 2013 ulgi podatkowej na miesiące przepracowane w danym roku).
To mam rozumieć że jeśli zarobiłem 6113 euro i zapłaciłem 1701 euro podatku to dostane tylko 400 euro zwrotu kiedy zniżka Algemene Heffingskorting jest przyznawana dla Każdego pracującego w Holandii w 2013 roku w kwocie 2001 € ( dla pracowników o niższych dochodach) ? Coś chyba nie tak z Waszą interpretacją założeń podatkowych za rok 2013.
Bardzo proszę o podanie podstaw prawnych na których opieracie swój artykuł. Ja się rozliczałem tylko raz z Państwem, byłem zadowolony z usługi, kilku moich znajomych rozlicza się z Wami od kilku lat. Wasza firma ma renomę na rynku. Ta informacja jeżeli okaże się pomyłką przyczyni się do migracji wielu klientów z Waszego biura a nie o to przecież Państwu chodzi. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Hmmmm...I teraz panowie z euro-tax'u będą sami sobie odpisywać i odpowiadać na pytania,tak?
W celu wyjaśnień,czy zwabienia klientów?
Można tak?......Dziwne
Zgłoś wpis
-3 Posty
Łukasz Maślanka
(marcin_doradca)
Początkujacy
Pozwólcie, że odpowiedzi na Wasze wątpliwości przedstawię w poniedziałek.

@BZIKU We wcześniejszych komentarzach pojawiły się informacje, które chcieliśmy wyjaśnić, aby potencjalni odbiorcy zwrotu podatku za pracę w Holandii nie byli źle poinformowani. Pojawiły się kolejne kwestie do wyjaśnienia, chcemy służyć jak najlepszą wiedza, więc w poniedziałek postaramy się przygotować odpowiedzi na pytania zadane przez Jotse.

Pozdrowienia,
Marcin
doradca online
Euro-tax.pl
Zgłoś wpis
-3 Posty
Łukasz Maślanka
(marcin_doradca)
Początkujacy
@Jotse
Zgodnie z obietnicą, przekazuję kilka informacji odnośnie kwestii poruszonych przez Ciebie w poprzednim poście.

W artykule przekazaliśmy informacje, które uzyskaliśmy bezpośrednio z Belastingdienst, a także z lektury ustaw i artykułów branżowych. Informacja o zasadzie obliczania ulgi podatkowej za 2013 r. znajduje się w Wet finaciering sociale verzekeringen (Wtsf) and Regeling Wfsv. Dla potwierdzenia, pozwolę sobie odesłać do poniższego linku;
wetten.overheid.nl/BWBR0019150/Hoofdstuk...eidsdatum_30-07-2013

Artykuł 2.6a Heffingskorting bij premieplichtigheid over gedeelte kalenderjaar

Trudno nam się odnieść do wiedzy oraz sposobu pracy innych firm rozliczeniowych ani stanu ich aktualnej wiedzy. Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać najbardziej aktualne informacje dotyczące naszego obszaru działalności i w ten sposób pomagać wszystkim zainteresowanym tematyką zwrotu podatku należnego za pracę w Holandii. Jeżeli chodzi o wykonanie telefonu do Belastingdienst - Contact Centre nie interpretuje holenderskiego prawa, ani nie analizuje ustaw. Przekazuje jedynie informacje widoczne w systemie odnośnie prowadzonych spraw. Jak wiadomo, sprawy za 2013 r. nie są obecnie przyjmowane.

Proszę pamiętać, że przy obliczaniu zwrotu podatku wpływ na jego wysokość będzie miał nie tylko dochód i należne potrącenia, ale także długość pobytu, i należne ulgi - na dzieci, koszty nauki, hipoteki, dochody światowe, koszty leczenia itp. Takich dokładnych obliczeń - w oparciu o indywidualną sytuację każdego klienta - dokonają dla Państwa doradcy Euro-Tax.pl.

W razie pytań jestem cały czas do Państwa dyspozycji.

Łączę pozdrowienia,

Marcin
Doradca online
Euro-Tax.pl
Zgłoś wpis
37 Postów
Caroline Van Wait
(vanwait)
Bywalec
a ja odpowiem tak- artykuł umieściła firma rozliczjąca... nom tak.. dobra reklama... dawajcie do nas bo jak nie dostaniecie zwrotu to chociaż to 30-50 euro Wam oddamy... nie będziecia stratni.. pff... pierdzielenie kotka za pomocą młotka... nie wiem jak Wy ale ja nie widziałam w Hol. wiadomościach żeby ten przepis wszedł w życie to raz a dwa mam w dupie te firmy bo jaki to problem rozliczyć się samemu? ja to zrobiłam w ubiegłym roku z pomocą kolegi i w tym roku nikt pomagać mi nie musi nom ale jak to mówią - Polak potrafi tzn nie potafi a potem czeka, aż mu oddadzą łaskawie kasę xDxD ps. widział ktoś to faktycznie w wiadomościach?? w takiej formie w jakiej opisuje ten artykuł ?? bo aż jestem ciekawa
Zgłoś wpis
-3 Posty
Łukasz Maślanka
(marcin_doradca)
Początkujacy
@Vanwait
Oddamy całą należną podatnikowi kwotę wyliczoną w oparciu o obowiązujące przepisy i regulacje. Oczywiście pobierzemy prowizję za usługę, ale tylko w sytuacji, gdy nasz klient, który powierzył nam swoją sprawę, odzyska należny podatek.

Euro-tax.pl podczas swojej działalności zdobył zaufanie ponad 100 tys. Polaków pracujących za granicą. Być może Pani uważa, że dobrze jest rozliczyć się samemu, to kwestia wyboru. Ale nasi klienci zdecydowali się powierzyć nam tego typu sprawy i zawsze z należytą starannością i profesjonalizmem dążyliśmy do tego, aby odzyskali należne im świadczenia.

W poprzednim komentarzu podaliśmy źródło informacji o zmianach w holenderskich przepisach podatkowych dotyczących m.in. rozliczeń Polaków pracujących w Kraju Tulipanów.

Przesyłam pozdrowienia,
Marcin
doradca online
euro-tax.pl
Zgłoś wpis
19 Postów
Mokum Mokum
(mokum)
Bywalec
A od kiedy jestescie wlascicielami MN? Tak z ciekawosci.
Zgłoś wpis


Bliżej nas