Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Proszę się zalogować lub zarejestrować by zobaczyć lub zmodyfikować swój profil.

()
Początkujacy
HenrykO napisał:
Widzisz, ty dalej mówisz o narzędziach. Potrafisz obsługiwać iPoda, ale nie potrafisz strzelać z łuku ani walczyć mieczem. Za to jak chamstwo , walka o władzę, miłość, nienawiść itp. było 3000 tysiące lat temu, tak jest do dzisiaj.
Mówiłem zatem o tym, że w otoczeniu człowieka zmieniają się narzędzia, sznur z węzełkami zamienił się na liczydło a teraz na komputer. Jednak i ten, który nosił sznur jak i ten od kompa mają taką samą dumę, złość, miłość, nienawiść, potrzebę rozmawiania i milczenia , niszczenia i budowania, dominacji , gromadzenia dóbr itd itp
Krótko mówiąc, ewolucja idzie swoim tempem a rozwój cywilizacyjny nabrał tempa zawrotnego i doszło do tego, że nie bardzo wiemy co z tym zrobić (gdyby się oczywiście zastanowić )
Pozdrawiam z Gandawy


Henio wbij sobie w google "ewolucja a rozwoj technologiczny" bo mi juz rece opadaja
A z luku potrafie strzelac
Zgłoś wpis
169 Postów
Henryk Owsianko
(HenrykO)
Stary wyjadacz
Mam to do siebie, że lubię wypowiadać własne zdanie a nie przepisywać Google
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
HenrykO napisał:
karl29,
nie mówię o religii, tylko o wierze. Człowiek musi w coś wierzyć, bo tak jest skonstruowany.
zdolność do przystosowania w nowych warunkach życia
to nie ewolucja tylko adaptacja
Ewolucja to ciągły proces polegający na doborze naturalnym i eliminacji.
A religie też ewoluują, szczególnie te, które żyją długo. Przenikają się wzajemnie eliminując jednocześnie archaizmy i wnosząc do siebie definicje zrozumiałe dla współczesnych.
Pozdrawiam z Gandawy


Ja miałem na mysli ewolucje darwinowską , więc adaptacja jest jej efektem . A co do religi , to z historii mamy przykład , że religia raczej umiera wraz z cywilizacja , która ją tworzyła . Więc co zrobił zeus na olimpie ??? Panie Henryku ??? Ewoluował do mitologii ???
Zgłoś wpis
169 Postów
Henryk Owsianko
(HenrykO)
Stary wyjadacz
Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile wątków z mitologii, albo z religii wschodnich przeniknęło do religii chrześcijańskiej.
Jeśli ci się wydaje, że wszystkie obrzędy, (niektóre z nich praktykujemy do dziś) wymyślili chrześcijanie to jestes w błędzie.
Nie będę się tu nad nim i rozwodził.
Podam przykład wszystkim nam ostatnio bliski;
Cywilizacja Azteków upadła w średniowieczu ale Aztekowie żyją, kultywują dawne obrzędy i "sprzedają" je innym kulturom. Jeżeli oglądałeś film 2012, to powinieneę wiedzieć, że data ta pochodzi z upadłej kilka wieków temu cywilizacji.
I kto się nią stresuje ? A no wszyscy ! Nie tylko Aztekowie. Więcej. Żaden Azteka od 500 lat nie napisał na ten temat ani słowa. Tymczasem odgrzewają to (nieistotne z jakich powodów) wierzący chrześcijanie.
Legenda żyje.
A wiara ? Dlaczego wielu do dziś w takie rzeczy wierzy ? W coś, co wymyślili ci, którzy nawet iPoda nie potrafią odpalić
Heh,
pozdrawiam z Gandawy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Legenda żyje ,amerykanie to robią bo mozna na niej dzisiaj niezle zarobić , tak jak to było z rokiem 2000 Armagedonów było wiele , więc panie Henryku żaden Bog nie ocalił żadnej cywilizacji pozostały tylko mity , legendy i dużo przelanej na darmo krwi ....Ja nie jestem przeciwko religii , to religia jest przeciwko mnie ... uznając w oczach któregoś już z kolei bezradnego wobec ludzkiej głupty i naiwność boga za niewernrgo i tym samym dając sobie prawo do pozbawiania życia innych ? w imię czego ? mitologii ????
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Panie Henryku czy zabiłbyś brata w imie Boga jak to zrobił Kain ?? Czy może wszyscy dalibyśmy sie zabić w imie ludzkości jak Juezus ?? To wtedy moze by był raj na ziemi ???
Zgłoś wpis
169 Postów
Henryk Owsianko
(HenrykO)
Stary wyjadacz
Mówię cały czas o tym, że człowiekowi potrzebna jest wiara ! A religie są pochodną wiary.
Ty na przykład wierzysz w to, że; ...nie jesteś przeciwko religii , to religia jest przeciwko tobie , Teraz wystarczy do tej tezy dodać troche ideologii aby stworzyć nową religię
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Hej, ciekawie sie zrobilo!

Mnie zastanawia jedno.
Zyjemy w XXI wieku i Darwin udowodnil, ze ewolucja jest faktem. A wiec wiara w jakiegokolwiek Stworce jest legenda, bajka, taka sama jak Krolewna Sniezka czy Czerwony Kapturek.
Wszyscy jako dzieci wierzylismy w Swietego Mikolaja. Do dzis pamietam rozczarowanie towarzyszace uswiadomieniu sobie, ze on nie istnieje.
Ale nadal obchodzimy Mikolajki kladziemy pod swierkiem prezenty, wmawiajac dzieciom, ze przyniosl je dobroduszny, brodaty swiety.
Tak wiec moze wiara jako taka, nie jest tak naprawde wiara a po prostu tradycja? I podswiadomie ludzie boja sie rozczarowan?
Bo jak ma sie wiedza, ktora posiadamy do opowiesci biblijnych?
Wielu bohaterow tych opowiesci w dzisiejszych czasach poszloby do wiezienia, badz za kazirodztwo, badz dzieciobojstwo, badz pedofilie. A i inne kryminogenne zachowania mozna tam znalezc.

Tak wiec zastanawiam sie, co naprawde kieruje ludzmi, ze odrzucaja fakty. I wierza w cos, co przyjeli za pewnik bo wmawiano im to od dziecinstwa.
Mnie pachnie to zwyczajnie indoktrynacja o tyle skuteczna, ze udoskonalana przez wieki.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Chyba sie nie zrozumieliśmy ......To nie jest kwestia wiary , a jedynie oczywisty fakt .... hehehe
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
HenrykO napisał:
Mówię cały czas o tym, że człowiekowi potrzebna jest wiara ! A religie są pochodną wiary.


Zgoda Enrico!
Wierzyc w lepsze jutro, wierzyc, ze naszym dzieciom bedzie dobrze, ze pokonamy choroby i klopoty, ze bedziemy kochani przez naszych bliskich itp. Taka wiara to nadzieja. Bez niej trudno byloby zyc.
Tyle, ze lepsze jutro zalezy od nas samych, dzieci - coz, to my je wychowujemy, na choroby sa lekarstwa i silna wola (nie woda z Lichenia, choc i ta pomoze, jesli ktos bardzo wierzy, ze pomoze!), a swoim postepowaniem zaslugujemy - albo i nie - na milosc i szacunek. I wcale do tego nie potrzeba religii ani bogow.

Tak wiec zgadzam sie z Toba w temacie. Wiara - tak, religia - nie.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis


Bliżej nas