Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Maciek23 Marcin Ratajczak (11059 niezalogowanych)

()
Początkujacy
A ja mam to gleboko gdzies co mysla sobie Holendrzy o Polakach i naszym kraju, nie przybylem do NL jako reprezentant Rzeczypospolitej by brac na siebie grzechy innych, nie mam rowniez zamiaru tlumaczyc tego , ze ktos chleje pod sklepem , daje komus dupy czy kradnie , to nie moja sprawa .
Patrze na siebie i zyje wg swoich zasad , ktore bylyby identyczne posiadajac inne obywatelstwo czy paszport.
Nigdy nie mialem problemow, nie odczulem niecheci ze strony tubylcow czy tez innych nieprzyjemnych sytuacji z powodu tego iz jestem z PL.
Idac tym tropem uogolniania , ze wszyscy Polacy to ...wiadomo...doszlibysmy do wniosku, ze to wcale nie uszkodzona barierka byla przyczyna wypadku Kubicy tylko....wiadomo co .
Zgłoś wpis
440 Postów
jacek piatek
(MNICH79)
Latający Holender
ADAM MNIE CHODZILO O TO ZE NA TYM PORTALU JAK SA JAKIES WIADOMOSCI NA TEMAT POLAKOW TO ZLE. CHCIALEM ZOBACZYC CZY GDZIES PISZA O NAS POZYTYWNIE TYLKO TYLE .TEZ NIE JESTEM JEZUSEM CHYTRUSEM ZEBY BRAC NA SIEBIE WINE INNYCH POLAKOW TAK JAK NAPISALEM W INNYM TEMACIE .KAZDY SOBIE ZEBKE SKROBIE; ALE NADAL NA WSZYSTKICH CHETNYCH CZEKA USMIECH KIEROWNIKA WARTO PROBOWAC ;A CO DO PRZEKONAN NIEKTORYCH MNIEJ INTYLIGETNYCH BELGOW CZY HOLEDROW TAK JAK NAPISAL KOLEGA KOLEK GLUPIEGO I TAK NIE PRZEKONASZ ALE AKCJA NADAL TRWA NIE PODAWAJMY SIE ;PS ZAUWAZYLISCIE ZE NAJGORZEJ O POLAKACH WYPOWIADAJA SIE INNI POLACY,,,,????
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Honor Generała.......czysta prawda,świetny dokument;dosłownie świetny...bez dwóch zdań
Zgłoś wpis
77 Postów
Uma T
(Uma)
Gaduła
Negatywnie o Polakach:
pauwenwitteman.vara.nl/Fragment-detail.1...b7fbc1faecc6cda84ec3

Pan Bontes jest politycznym gluptasem. Bidulek, nie mial nawet pomyslu na temat, jak deportowac wschodnio-europejczykow (pociag czy samolot). Jezeli z powodu oszczednosci bezrobotnych Polakow bedzie sie wsadzac do pociagu, to problem jest z naszego punktu widzenia rozwiazany: nalezy wysiasc na nastepnej stacji
Wydaje mi sie tez, ze ewentualny deportowany ma prawo do holenderskiego adwokata pro deo.
Pozytywnym jest fakt, ze pokazano tez mlodych ludzi, ktorzy zostali przeszkoleni i dostali prace.
Zawsze zastanawiam sie, czy wyglaszajacy tego typu brednie polityk sam w nie wierzy.
Telewizje przestalismy ogladac mniej wiecej, gdy PvdD (Partij voor de Dieren) Marianne Thieme zainicjowala parlamentarna dyskusje na temat zakazu "vissenkom" (male, okragle akwarium). Dla niewtajemniczonych: rybka plywajaca w kolko wpada w depresje
Zgłoś wpis
77 Postów
Uma T
(Uma)
Gaduła
A pozytywnie o Polakach:
www.polonia-breda.nl/
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
i zeby nie było to wrzucajcie negatywy o wiatrakach, bo tak naprawde sa wcale nie lepsi
Zgłoś wpis
77 Postów
Uma T
(Uma)
Gaduła
Podejrzewam, zorganizoana akcja umiera smiercia naturalna................. szkoda.
Dla rozluznienia:

NA PANCERNYCH

Szarik dzielnie biegnie z dala,
Janek za nim zapierdala,
Janek krzyknal na Szarika,
ze ten, kurwa, znow pomyka.

Slonce dzisiaj swieci jasno,
W naszym "Rudym" jest za ciasno,
Ptaki wija gniazdka male,
Ptasie jaja sa juz cale.

Co za ludzie! - pies narzeka,
Bo pies psa robi w czleka,
Jakos mi dzis skaczesz słabo,
Odpusc sobie, Droga Zabo....

ANALIZA I INTERPRETACJA:
Krotki utwor liryczny, z rymem sylabowym i rownomiernie rozlozonym akcentem. Utwor ma prosta budowe formalna. W utworze podmiot zastanawia sie nad sensem zycia Szarika i obojetnoscia otaczajacego swiata. Wiersz, w ktorym czesto ujawnia sie liryczne JA, ze względu na temat, mozezmy zaliczyc do refleksyjno-filozoficznych. Poetka ze stoickim spokojem przyglada sie ludzkim poczynaniom, jakim jest "zapierdalanie za Szarikiem".
Autorka posluzyla sie wyszukanymi srodkami artystycznymi, dzieki czemu utwor uzyskal spokojna tonacje, pasujaca do poruszanej tematyki. Najwazniejsze jest tu przekazanie gorujacej nad utworem tezy o niepewnosci psiego losu.
Uwage zwraca uzycie wulgaryzmow, ktorych znajomosc swiadczy o ludowo-zolnierskich korzeniach poetki i gebokiej wiezi ze spoleczenstwem.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Ewa a co ma piernik do wiatraka ?
Zgłoś wpis
77 Postów
Uma T
(Uma)
Gaduła
Joasiu, o czym chcesz podyskutowac: o pierniku, czy o ukochanych wiatrakach?
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Uma jak dobrze zrozumialam ze mnichu chcial cos pozytywnego przeczytac o naszych rodakach , a nie analizy i interpretacje kawalkow o szariku ktore juz wciskasz na wszystkich forach w kazdym temcie robiac off top .
Uma uwiez mi juz kazdy wie ze masz swoj blog , a jak ktos ma odwage nadal tego nie wiedziec to ty mu juz to naprawde wbijesz do glowy .
wiec moze wrocmy do tematu i podajmy mu przyklady dobrych wypowiedzi o rodakach .
Zgłoś wpis


Bliżej nas