Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
551 Postów

()
Latający Holender
Calkiem przypadkowo znalazlam taki artykol :
m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,9483425,...ch_Polakow.html?as=2
a w nim takie wypowiedzi /zdanie polakow o polakach ( wypowiedzi z forum)
".....Dlaczego akurat Wrocław? Mamy tu dość własnego dziadostwa. Chcą nam przerzucić bezdomnych Polaków, żeby nie psuć idealnego wizerunku Holandii? My ich też nie chcemy..."
"........Mało mamy wrocławskich meneli? Po co nam jeszcze patologia z Holandii? Śmiem twierdzić, że ci bezdomni byli wykorzystywani jako tania siła robocza, która sobie nie poradziła i teraz przeszkadza. Najłatwiej podstawić autokary i problem wywieźć do Polski". Albo: "Wrocław to nie jest dobry wujek. Ciekawe, ile zarobi na tym ten Holender i ta jego firma?..."

Ogolnie artykol jest ciekawy , pokazuje ze ten problem ma nie tylko Holandia ale i inne kraje . Czytajac ten artykol mam wrazenie ze niechec Holendrow do polakow jest mniejsza jak polakow do polakow .
Zgłoś wpis
20 Postów
komen tator
(komentator)
Bywalec
Baileys napisał:


Ogolnie artykol jest ciekawy , pokazuje ze ten problem ma nie tylko Holandia ale i inne kraje . Czytajac ten artykol mam wrazenie ze niechec Holendrow do polakow jest mniejsza jak polakow do polakow .


I masz Asiu rację.
Zgłoś wpis
107 Postów
Boguslaw P.
(mario520)
Stary wyjadacz
A tam jakiś polityk chce zabłysnąć. Od mówienia do wykonania jest jeszcze daleka droga. Jedni chcą wyrzucić a Niemcy nie mogą się doprosić o naszych specjalistów. Wszyscy Nas znają z pracowitości, zawsze sobie mogą zatrudnić ciapka jak im się nie podoba. Fakt, dużo osób nadużywa alkoholu ale świat nie jest idealny. Powiem Wam że mnie też to gdzieś dotknęło bo każdego dnia staram się pracować nad wizerunkiem Polaków w Be (na początku mnie bacznie obserwowali). A jeśli jest taki temat to samo pokłócenie się tu na forum nic nie da. Widzę że niektórzy z was mają większą wiedzę polityczną i prawną to może zorganizować jakąś petycje czy list. Wielu by się podpisało a nie rozwodzić na forum...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
mario520 nazywajac osobe o innym kolorze skory lub innym wyznaniu " CIAPKIEM", powoduje, ze twoja ciezka praca nad wizerunkiem Polaka w Belgii z pewnoscia zaimponowala, pytanie jest tylko, komu?
Uwazaj zebys sie nie przepracowal.
Zgłoś wpis
107 Postów
Boguslaw P.
(mario520)
Stary wyjadacz
Odnośnie moich przekonań nie będę się wypowiadał bo ten temat był już wiele razy poruszany, czytałem o jakichś "autanach" i innych dziwnych historiach Także forumowiczów na pewno nie poruszy wykład na temat moich przekonań. To jest takie polskie szukać w czyimś oku drzazgi nie widząc kłody w swoim. Nie mam nic do ciebie ale nie o to mi chodziło w mojej wypowiedzi
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Chyba należałoby skończyć wreszcie z idiotycznym, pogardliwym nazewnictwem. Nie tylko na forum.
Ciapki, ciapaci to dla wielu po prostu "inni". Tu można na siebie bat ukręcić, bo Polacy dla wielu też są inni. Takie blond-ciapki.
Niefajne?

Baileys, artykuł dobry. Wynika z niego jasno, że paskudna cecha rodaków, jaką jest brak empatii, ma się całkiem dobrze. Holender pomyślał: "skoro mogę pomóc, to pomogę". Polak: "mogę pomóc, ale nie muszę. Więc nie pomogę."
Nie od dziś wiadomo, że są ludzie, którzy jeśli mogą coś zrobić dla innych, po prostu to robią i to bezinteresownie. Inni - bezinteresownie zaszkodzą. Szkoda, że w tej drugiej grupie jest wielu Kowalskich.
No, ale na szczęście w pierwszej też się kilku znajdzie.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
tak tylko kilku to malo duzo za malo .A lepsze ze czesciej sie spotyka Jansena ktory to bezinteresownie chce pomoc i w odpowiedzi ma pogardliwe "... Ciekawe, ile zarobi na tym ten Holender i ta jego firma?..."

No ale nie ma to jak te 2 wypowiedzi :
".....Dlaczego akurat Wrocław? Mamy tu dość własnego dziadostwa. Chcą nam przerzucić bezdomnych Polaków, żeby nie psuć idealnego wizerunku Holandii? My ich też nie chcemy..."
"........Mało mamy wrocławskich meneli? Po co nam jeszcze patologia z Holandii? Śmiem twierdzić, że ci bezdomni byli wykorzystywani jako tania siła robocza, która sobie nie poradziła i teraz przeszkadza. Najłatwiej podstawić autokary i problem wywieźć do Polski". Albo: "Wrocław to nie jest dobry wujek. ." i pomyslec ze polacy nie chca polakow w .....Polsce . Ja odnosze wrazenie ze nawet chca sie polacy polakow pozbyc z ich ojczyzny lub zabronic im wracac . Toz to jest szczyt wszytkich szczytow
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
A jak juz niechca polakow w polsce to czemu sie dziwic ze nie chca polakow poza granicami polski ?
Jak niechca krajanow w kraju to moze lepiej jak polske wlakiem drogowym zrownac i zasiac makiem ?
Zgłoś wpis
20 Postów
komen tator
(komentator)
Bywalec
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
O smakach sie nie dyskutuje :-P mi to smakuje .
A tak na marginesie jak w taki WIELKIM kraju jak POLSKA maja takie podejscie do ich rodakow poza granicami to jak ich rodacy maja widziec i pisac ?
O oraniu nie mowilam wcale jesli uz o scislosc chodzi .tak p.s. ostatnie zdanie bylo napisane ironicznie
Zgłoś wpis


Bliżej nas